Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на телеподаващо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на телеподаващо

    Не се Мори да го правиш този шланг.Направо търси начин за -ел. клапан и евро-букса.Недосглобения байонет си е бЕл кахър и няма нужда да му се нервираш.
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • От: Избор на телеподаващо

      Байонета и хлабавата дръжка ги оправих.Но шланга е за боклука защото е възможно най-евтиния и некачествен.Явно и нещо е слаб контрола при сглобяване на машините ,ако въобще има такъв де.

      Имам и машина на pansim,която беше също със калпавата китайска ръкохватка и маса.

      Добре е да има опции за доплащане на тези неща при машините произвеждани от Вас.Да се обясни на клиента и той да реши да доплати за каквото иска.
      Сега какво се получава:изхвърлих калпавата китайска ръкохватка и маса при електрожена на pansim и си купих нови добри,да ама съм платил и за калпавите.Той е знаел че слага евтини и некачествени,и е можело да ми предложи по-скъпи при доплащане.
      Същото ще се получи и при машината на АИГ-Заваряване,ще изхвърля калпавия шланг и предполагам може да се сложи и ще сложа по-добър.Не зависимо дали те ще ми помогнат или не и дали ще ми важи гаранцията.Ако пък не стане отива на боклука и си купувам нещо от наистина доказан производител,независимо то цената и си решавам проблема.Тяхната машина мисля е нов модел пуснат от тях и явно още не и знаят кусурите.

      Ще е добре и ще се радвам ако тези производители се учат от"грешките" си открити от потребителите и ги отстраняват.
      " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

      Коментар


      • От: Избор на телеподаващо

        Това с предварителните готови настройки май не е добра идея.В смисъл ,това са малки мобилни машини,примерно аз за работа в гаража си имам 250 Ампера стационарна машина,както я оставя ,така я намирам.Обаче комбото работи навсякъде другаде,не и удома.Примерно тук..



        От де да знае тая машина ,че съм и пуснал 30 метра 3х2.5 кв.мм плюс 50 метра 3х2.5 и накрая за един метър 3х1.5 кв.мм макара 20 метра.Как ще работи с готови настройки,като не се знае какво и идва,Ок,обратна връзка ,ама колко да е обратна..

        п.п Не ставаше за електрожена инъче....
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Избор на телеподаващо

          Във фабриката в която работя сега(а и преди 8 години) заваряваме разни бойлери, котли, и т.н. при което заваряване се налага да ползваме 2-3 различни режима.
          Като се наложи-променяме ръчно параметрите на телоподавката. Това за малки шевове, по 3-5 см. После айде пак на другия режим.
          И така на всеки котел.
          Та ще е супер, ако ни купят машини които имат памет за няколко предварително зададени режима, и само да си цъкаме ключето.
          Има две такива Кемпита, ама едно, че са вече доста амортизирани, и друго-поне на едното вече не му работи тази функция.

          Та ако има сравнително евтин, издържлив и държащ на глупост вариант на машина-ще има пазар за нея.

          Сега работя с едно Редко Орион 500 IGBTинвертор, и честно да си кажа-не съм особено очарован. Почти нищо не може да се регулира, освен телта, напрежението, и индуктивност, която в едната или другата крайност не оказва никакво влияние.
          А и звука е гаден, не е като на кемпито мазен и приятен.
          Имаме и линкълни, ама те са доста стари, и вече си правят каквото поискат. Ама когато са в режим-супер машини, пеят, пеят, а ти заваряваш, а то се лее...
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Избор на телеподаващо

            Явно и китайското качество е паднало много. Сменил съм три телоподаващи-евтиняци с клапани в ръкохватките - две от омразната вам марка Айнхел и едно Редко. Ми никога не съм имал проблем с изпускане на газ. Само един път клиент прегази ръкохватката на единия Айнхел та се наложи смяна с нова. Сега, ако ви мързи да си затваряте бутилките с газ след свършване на работа, това е друг въпрос.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • От: Избор на телеподаващо

              Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
              Явно и китайското качество е паднало много.
              Каквото платиш - това и получаваш. С други думи, всички искат по-ниска цена и китайците го правят. А после всички заедно ревем, че качеството е ниско...
              Ами...такова ще бъде - поне докато не се сетим че с трици маймуни не се ловят.
              Панайот Бърдарски
              0887 60 77 22

              Коментар


              • От: Избор на телеподаващо

                Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                ...Ако пък не стане отива на боклука и си купувам нещо от наистина доказан производител...

                Като вземеш най-най-ниския клас от тоя доказан произвоидтел, какво мислиш че ще получиш? Е, да, хлабав байонет няма да има, ама евтини шлангове и калпави телоподаващи механизми със сигурност.

                Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение

                ...независимо то цената...

                А ти защо купи точно тая машина, а не някоя на друга цена, с евроконектор и прочие?
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Избор на телеподаващо

                  Не са малко парите на тази машина а са х2 спрямо китайските.Не ми трябва напълно професионална машина ,а и тук в този форум доста добре е описан този производител като коректен и машините му били добри.Произвеждали се тук у нас и прочие.Аз хубаво си се бях ориентирал към друга машина,но повярвах на отзивите в в този форум и точно тук научих за машините ДЕЛ.Е обадих се на въпросните хора,отидох ,казах им за какво ми трябва машината и я купих.Пък и никой от тях не ми каза че е 100% китайска,а само че са използвали китайски части ,но качествени.Но в последствие установих че не е и отваряна тук,а направо си е дошла от Китай.И според мен сигурно още такива машини се продават у нас но с друго лого и цена.
                  Преди това не съм имал такъв апарат и не съм чак толкова запознат с какви шлангове и механизми трябва да е но поне да е с нормално работещи.
                  Изгорил съм две ролки тел досега и не ми се мисли какво ме чака след десетата примерно ,но ще видим бъдещето ще покаже.
                  " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                  Коментар


                  • От: Избор на телеподаващо

                    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                    Това с предварителните готови настройки май не е добра идея.В смисъл ,това са малки мобилни машини,примерно аз за работа в гаража си имам 250 Ампера стационарна машина,както я оставя ,така я намирам.Обаче комбото работи навсякъде другаде,не и удома.Примерно тук..



                    От де да знае тая машина ,че съм и пуснал 30 метра 3х2.5 кв.мм плюс 50 метра 3х2.5 и накрая за един метър 3х1.5 кв.мм макара 20 метра.Как ще работи с готови настройки,като не се знае какво и идва,Ок,обратна връзка ,ама колко да е обратна..

                    п.п Не ставаше за електрожена инъче....
                    Май не схванахте идеята. Тези неща ги давам като идея за производителя.Можем да работим-ОК.Аз също се оправям,ОК.Моя нов апарат и бутилка са още по-малки и леки и аз също ги качвам къде ли не-за това съм ги взел. Но даваш апарата на новак и той гледа умно потенциометрите и се чуди откъде да започне и защо пращи,пука и т.н. На марковите апарати или на капака или в указанията им си има таблица-примерно за 3мм черно с тел 0,8 задаваш "Х" V напрежение и "Y" единици телоподаване.Започваш веднага да работиш близо до истината,а в движение правиш само корекции.Иначе трябва да проучиш апарата,да му намериш горе-долу режимите и т.н.,но това отнема време.Данните на дисплеите в много случаи са в условни единици и дори и да знаеш някакви параметри наизуст,няма да можеш да настроиш от раз.
                    Някога така бързо влязох в настройките на стария ми апарат,ползвайки указанията му.Тогава за пръв път хванах телоподаващо и се чудех на какви настройки да започна еди кой си материал.Изтеглих таблиците му от нета и точно след 10 минути вече правех някакви вършещи работа заварки с актуален за материала режим,естествено след това с работата се научих и да го донастройвам прецизно.
                    Просто идеи.Въобще не съм казвал, че ни трябват синергичности или някакви такива щуротии.

                    Коментар


                    • От: Избор на телеподаващо

                      Първоначално публикуван от komstiza Преглед на мнение
                      ...но повярвах на отзивите в в този форум и точно тук научих за машините ДЕЛ.Е обадих се на въпросните хора,отидох ,казах им за какво ми трябва машината и я купих...
                      Тая машина е от скоро на пазара. Отзивите тук са предимно за по-скъпите им. Пък и до колкото помня специално за тая си се знаеше още от началото че е съвсем китайска.

                      Колкото до другите китайски на половин цена - ще се радвам да посочиш марка и модел.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Избор на телеподаващо

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Като вземеш най-най-ниския клас от тоя доказан произвоидтел, какво мислиш че ще получиш? Е, да, хлабав байонет няма да има, ама евтини шлангове и калпави телоподаващи механизми със сигурност.

                        [/COLOR]
                        А ти защо купи точно тая машина, а не някоя на друга цена, с евроконектор и прочие?[/COLOR]
                        Има опция за алуминиеви кабели даже. Може още по-евтино, но със сигурност няма да е качествено.

                        Коментар


                        • От: Избор на телеподаващо

                          Ето за това купувайте китайско, то така или иначе всичко е от там, ами поне да е евтино...

                          Коментар


                          • От: Избор на телеподаващо

                            Не знам какво се е знаело,ама никой не спомена такова нещо тук.Днес разговарях с Георги и ми каза че когато са поръчали машините са заявили съвсем друго,а са получили не това което са поискали.Вече не правят поръчки от тези машини,защо ли?.Ама като са отворили кашоните и е нямало връщане назад.
                            Е като помислих малко и се питам сега,като са видели че не е това което са искали,защо продават машините а не преправят и тогава?Защо трябва да страда крайния потребител от това ,а не те?Защото пак направихме българаска работа или по-точно хубава работа ама.............
                            За това няма да имаме българско производство и добро качество,щото все гледаме да прекараме другия ама ,то не става така.
                            " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                            Коментар


                            • От: Избор на телеподаващо

                              Точно пък тук, и за тая машина, неколкократно е казвано, че си е китаец, и то от Георги.

                              Коментар


                              • От: Избор на телеподаващо

                                Я ми покажи къде и кога точно е казано това ?
                                " И най-тъмната нощ е обречена на изгрева...."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 1 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X