Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    На положение GRiD нищо не затъмнява,това е позицията за подготвителната шлосерска операция,просто предпазен шлем,фотосолара в тая позиция не е активен.Така я държа винаги и надали ще има проблеми някога.
    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
      На положение GRiD нищо не затъмнява,това е позицията за подготвителната шлосерска операция,просто предпазен шлем,фотосолара в тая позиция не е активен.Така я държа винаги и надали ще има проблеми някога.
      На теория-да,ама на практика....
      "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
      Mark Twain
      СтоЕнчA

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        С това дето работя е така от бая време,без каквито и да било проблеми.Grid жълто изключено като жълтите предпазни очила,в позиция заваряване според средата до 13 din,най-тъмно и безопасно ,вижда се перфектно всичко по електрода и зоната ,дима все едно го няма.Като подкараш на въртене или на дъги става перфектно ,в кофти позиции си стабилизираш и с лявата ръка ,обикновените шлемове също го позволяват ,но погледа към заварката не е толкова добър .
        Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Какво виждате на затъмняване 13 не знам...
          Аз карам на почти най-светлата степен, и си ми е супер.
          Обичам да виждам какво заварявам.
          Има ли желание-има и начин!

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Различните хора имат различна чувствителност към светлината, точно като към лютото или соленото. Лични наблюдения - Повечето заварчици със светли очи се чувстват по-добре със по-затъмнена маска. Колето не е с най-светлите, както знаем
            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Абе може и от възрастта да е при мен.
              Преди 10 години например виждах сравнително добре през 10, а сега искам 8.

              Но това за различната чувствителност на различните хора си е вярно. Не знам дали зависи от цвета на очите, но го има.

              Да кажа, че бартеросвам настоящия ми шлем марка 3М с две степени на затъмняване, май бяха 9 и 10, но не съм сигурен, за някой с по-светла степен.
              Все се каня да го наснимам, ама или забравям, или когато се сетя-изобщо не ми е до снимане.
              Има ли желание-има и начин!

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Какво виждате на затъмняване 13 не знам...
                Нищо не виждат освен, че нещо свети плюс силуета на електрода. Детайла го виждат от отразената светлина, а застиващата вана въобще не забелязват. То верно е до навици, но 13 филтър е доста освен ако не се заварява на 250А.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Виждам засега добре на всички позиции и 13 също.Е с тая пляка за 70лв.от "примоция"преди време,Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171015_130121-1632x1224.jpg
Прегледи:1
Размер:449.8 КБ
ID:5770001Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171015_130028-1632x1224.jpg
Прегледи:1
Размер:260.8 КБ
ID:5770002Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171015_125902-1632x1224.jpg
Прегледи:1
Размер:307.2 КБ
ID:5770003Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20171015_130050-1632x1224.jpg
Прегледи:1
Размер:340.4 КБ
ID:5770004.За тия пари много добро качество ,кристал образ при всякакви осветености и условия.Това за очите е верно ,още едно време за паспорт на курсовете ,инструктора си го коментира като фактор.Със сини очи съм и требва да се работи от 8 в мрачна среда до 13 на светла,яко слънце или осветление.Иначе през филтър на тая маска си вара и на най-ниска степен.Едно време обаче си беше само стъкло din между две обикновенни и 10 и 11 бяха най-масови.
                  Последно редактирано от faster; 15-10-17, 19:56.
                  Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                    Виждам засега добре на всички позиции и 13 също.Е с тая пляка за 70лв.от "примоция"преди време,[ATTACH=CONFIG]934470[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]934471[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]934472[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]934473[/ATTACH].За тия пари много добро качество ,кристал образ при всякакви осветености и условия.Това за очите е верно ,още едно време за паспорт на курсовете ,инструктора си го коментира като фактор.Със сини очи съм и требва да се работи от 8 в мрачна среда до 13 на светла,яко слънце или осветление.Иначе през филтър на тая маска си вара и на най-ниска степен.Едно време обаче си беше само стъкло din между две обикновенни и 10 и 11 бяха най-масови.
                    Явно нещо не си го разбрал тоя инструктор!Вярно е че околната среда влияе на избора на филтър но то е съвсем обратно на това което си написал.В мрачна среда се избира малко по тъмен филтър а не по светъл .А иначе може да работиш и с 13 DIN но това пък основно се определя от тока с който заваряваш.А според теорията той трябва да бъде около 300Ам.Ако пък през тая маска виждаш добре както на 8 така и на 13 ,значи нещо не е наред или в маската или ...нещо друго.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Е заварявам от 20 годишен на всичко сега съм на 51 с паспорт съм за елжен за 111 тръби и съдове под налягане,та надали не съм разбрал с тоя опит,ти сигурно ще ме осветлиш.Я сравни 10тка и 11ска ,а маската си е супер,филтрите си вършат работа ,даже в ниските позиции нямам проблем с очите дори и при по -дълго време за работа.Даже светлината на дрехите има значение при калпави маски,тъмните поемат отблясъците ,светлите рефлектират,не че нещо ма това от опит ,не си ли патил ,няма от къде да го знаеш.За светли очи по -добре тъмни дрехи ,стъкла и 10-13 на солар.Те така при мене.
                      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Е заварявам от 20 годишен на всичко сега съм на 51 с паспорт съм за елжен за 111 тръби и съдове под налягане,та надали не съм разбрал с тоя опит......
                        Ясно,щом имаш такъв опит и паспорт за елжен - си велик заварчик.Та от тая позиция и с тоя си опит, би ли обяснил на невежите, защо требва да се работи от 8 в мрачна среда до 13 на светла,яко слънце или осветление?
                        В по
                        горния си пост точно това понечих да обясня ,без да имам нищо лично към теб и твоя опит!
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Мене практиката ме е научила, че на светло е добре със "светло стъкло", а на тъмно с тъмно.
                          Само, че при мене организма е свикнал с 9-ка стъкло /понякога слагам 10-ка/ без да се влияе от околната среда.
                          И преди съм ви казва, че светлия филтър пази по-добре очите и кожата, но едва ли някога ще ми повярвате.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Щото е индивидуалност ,приятелю,очи-цвят чувствителност на зрение ,та ако щеш и облекло!Индивидуалност!Работил съм с всякакви цветове и Дин на оксижен,на електрожен все още мога и с качествени очила/не маска/,но не за дълго време,с аргона трябва да се внимава щото се прецакваш и от отблясъци,при заварка в басейн с черни плочки стъклокерамика се "разрева "колега работещ на 3-4 метра разстояние,телоподаващото е доста различно и там се прецакваш гадно ,ако не се затъмниш достатъчно,поне при мене се е получавало.Та всичко е относително и индивидуално.При мене при 10 до 13 за светла среда и 7-8 за тъмна ,тъмнината поглъща от светлината,а на слънце можеш да си обостриш проблем със зрението даже и да не заваряваш.Сини Очи......,кво да праа!
                            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Оф,а аз се чудя да рева ли, или да се смея?!
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Е квото решиш!Избор!
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X