Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Моята е от АИГ модела с външните копчета.Ползвам я от есента като работя всеки ден с нея.Не съжалявам за парите ,ама не е това за което я представяте.Купих я ОСНОВНО заради плазмата ,защото като се заиграя си изгарям лицето и там се дъни най-много.Функцията "пилене"(grind) така и не проработи,като почна да режа и настава едно мигане та знае ли се.Като работя на светло (заваряване) всичко е ОК ,,но на по-тъмно затъмнява по-бавно от колкото бих искал и ми "светка"Абе има още да се учат докато ги направят като хората,или аз съм прекалено претенциозен.....
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
      Спарки айде да не ровим излишно в стари неща !Аз случая отдавна съм го забравил!Ся щом си я харесваш маската бачкай си!А пък аз нямам намерение да убеждавам никого в това коя маска е по добра и коя не !Просто като се споменава че едната е по добра от другата не лошо да са казва защо !Това че са отлични и много по добре от на Вики не дава никаква друга информация освен обикновена реклама !
      Еми днеска си играх с 4-те единици. И на осветлено и на затъмнено се вижда по-добре от моята 2/1/1/1, а със старата ми на Optrel изобщо няма място за сравнение. Та, конкретно с това са очеизвадно по-добри - вижда се по-добре по време на работа, че и цветове се долавят. Жълто-зелено е при едните, чисто зелено и значително по-тъмно на Optrel-а, без никакви цветове освен зелено.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ...или докато ти заваряваш около теб има подходящо разположени отражателни повърхности...
        Не се бях замислял, но имам-заваръчната маса.Отразява яко изпод маската, но не съм се осветявал заради нея.Чак ми стана чудно защо... не че държа.Сигурно ще е заради очилата...
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20151120_142406.jpg
Прегледи:1
Размер:102.5 КБ
ID:5710598

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Това ти е фронтално. Няма проблем. И аз заварявам на метална маса. Изненадите идват когато е от посока, която може да вкара нещо под маската, например странично и зад теб. Понякога се случва и ако не си нагласиш маската достатъчно тъмна, а пък се завреш по-близо до дъгата. Аз имах тоя навик някога, ама по някое време установих че на по-тъмна маска дори се вижда по-добре. В смисъл че е по-добре да е по-тъмна от необходимото, отколкото по-светла - хем се вижда по-добре, хем няма да се осветиш. Случи се веднъж да се осветя леко и от по-светла маска. Сега съм и хванал цаката така че очите ми изобщо не се изморяват. Като изгориш 10-ина кила тел с една и съща маска придобиваш усет.

          ПП: Благородно завиждам - масата ти е страхотна.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Аз съм изгарял по врата отзад и отстрани заради отражение на дъгата от поцинковани ламарини.
            В ТЕСИ решиха да оградят поста ми с ламарина за да не светя на колегите, и го нправиха с гофрирана поцинкована ламарина. Естествено-нова, та отражава почти като огледало. Виждам в маската как влиза светлина откъм гърба ми, но не и обърнах много внимание, докато вечерта не можех да лежа на възглавницата, яко изгоряла кожа на врата.
            Та на другия ден вдигнах пара на началника, и той каза, че ще каже на по-големия началник, той на по-големия, а аз да съм отивал да заварявам...
            Като знам с каква скорост се правят промените там-разбрах, че скоро няма да има промяна, и си изпросих две кутии боя, та с четката...
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Здравейте,
              Получих като подарък фотосоларен шлем "Best vision gold".
              Произход Чехия. Закупена е от фирма "Аметист" ООД /дано не се приеме за реклама/
              Поинтересувах се какъв оптичен клас е и от фирмата ми казаха, че е 1/3/2. Какво означават цифрите?
              Какво е мнението на професионалистите за този шлем ? Аз съм начинаещ
              Благодаря !

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от bobi235 Преглед на мнение
                Здравейте,
                Получих като подарък фотосоларен шлем "Best vision gold".
                Произход Чехия. Закупена е от фирма "Аметист" ООД /дано не се приеме за реклама/
                Поинтересувах се какъв оптичен клас е и от фирмата ми казаха, че е 1/3/2. Какво означават цифрите?
                Какво е мнението на професионалистите за този шлем ? Аз съм начинаещ
                Благодаря !
                Прочети страница 19 от настоящата тема. Накратко 1/3/2 към днешна дата се брои за нисък клас.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от bobi235 Преглед на мнение
                  Здравейте,
                  Получих като подарък фотосоларен шлем "Best vision gold".
                  Произход Чехия. Закупена е от фирма "Аметист" ООД /дано не се приеме за реклама/
                  Поинтересувах се какъв оптичен клас е и от фирмата ми казаха, че е 1/3/2. Какво означават цифрите?
                  Какво е мнението на професионалистите за този шлем ? Аз съм начинаещ
                  Благодаря !
                  Съвсем на кратко :
                  1/-Оптичен клас . Определя колко ясно и без геометрични изкривявания се вижда през филтъра.
                  3/ -Разсейване на светлината.С други думи , светоразсейването e мътността на филтъра.
                  2- Характеризира неравномерното затъмнени на филтъра
                  По голяма цифра - по никко качество.
                  Оказва се че тоя филтър е с най никко качество на мътността.Има и още други характеристики на филтъра от които най важното а скорстта на затъмнение.В крайна сметка ако работата с маската не напряга и не уморява очите ти ,спогойно може да си я. ползваш.
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Скорост на затъмняване 1/30,000s.
                    Вчера я пробвах и останах много доволен как се вижда.
                    Не ми уморява очите и нямах проблеми след заваряването.
                    Къде мога да прочета малко теория за електродъговото заваряване ?
                    П.С. Не мога да свикна да приближавам равномерно електрода и той изгаря доста бързо, но предполагам, че е въпрос на време.

                    Коментар


                    • От: До: Маски за заваряване

                      взех си трансформаторен електрожен графит не знам китайски ли и не ме интересува върши ми работа въпросът ми е тез фотосоларни маски стават ли за трансформаторни електрожени и коя от тези да си взема http://www.ebay.co.uk/itm/Transforme...gAAOSwIgNXv4TC
                      http://www.ebay.co.uk/itm/Sexing-Big...gAAOSwLzdWTH~P
                      http://www.ebay.co.uk/itm/Pro-Solar-...cAAOSwQJhUbyMq ако някой е работил с такива боклуци или има мнение да пише

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Всяка маска става...зависи какво очакваш от нея като защита на очите /на първо място/
                        Аз лично бих заложил на най-висок клас маска.
                        Ама щом трансформаторния китаец ти харесва...може всякаква маска да ти хареса /на теб, не на очите ти!!!/
                        Панайот Бърдарски
                        0887 60 77 22

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          А какво означава най-висок клас маска?
                          Класа на маските определят ето тия цифри 1/1/1/1 , но те са само за по добра видимост ,отношение към защита на очите почти нямат. Аз ползвам Спеедглас тя е с по нисък клас от 1/1/1/1,НО я предпочитам пред китайска от най висок клас!

                          pitaisixyq ,купи си маска задължително със сменяема батерия ,и с възможно по добро време за реакция.
                          А защо точно от
                          ebay реши че трябва да си купиш?Тук има търговци които продават достатъчно добри китайски маски !
                          Последно редактирано от welderargon; 17-11-16, 17:54.
                          https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                          https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                          Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            след 3 гоидни ползване и сменини по спомен 3-4 батерии, едната маска от AIG даде фира това лято. Запона да не затъмнява на време (като светне, тогава ватъмни, колкото да ти вземе очите) или както си работи изведнъж светне от нищото... ей такива неща прави когато си иска... Та заръчах на началника да ми вземе от новите им, с най-голямия прозорец... за сега съм доволен, доста по-добра видимост има... Харесва ми, че вече регулирането не е вързано стрнично с кабел за самата маска, ами си е на панела... така, че когато сваляш да чистиш/сменяш слюдите, всеичко се сваля бързо и лесно а не да виси на кабел... Има си неусобство, че за да затъмниш или осветлиш маската, трябва да с свалиш от главата, не както съм свикнал както до сега, даже по време на заваряване да си я нагласям... но се свиква...
                            Моите снимки...
                            https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                            https://500px.com/ivankoo

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                              след 3 гоидни ползване и сменини по спомен 3-4 батерии, едната маска от AIG даде фира това лято. Запона да не затъмнява на време (като светне, тогава ватъмни, колкото да ти вземе очите) или както си работи изведнъж светне от нищото... ей такива неща прави когато си иска... Та заръчах на началника да ми вземе от новите им, с най-голямия прозорец... за сега съм доволен, доста по-добра видимост има... Харесва ми, че вече регулирането не е вързано стрнично с кабел за самата маска, ами си е на панела... така, че когато сваляш да чистиш/сменяш слюдите, всеичко се сваля бързо и лесно а не да виси на кабел... Има си неусобство, че за да затъмниш или осветлиш маската, трябва да с свалиш от главата, не както съм свикнал както до сега, даже по време на заваряване да си я нагласям... но се свиква...
                              Вярно е че големия прозорец има голяма видимост но пък пък тоя вид маски са доста по тежки.Е за някой вероятно това не е проблем, но пък аз с една такава не можех да изкарам повече от три дни.
                              Предполагам че началника ти не е толкова беден за да не може да ти купи Спеедглас!Не са чак толкова скъпи, а пък и си заслужават всеки даден лев за една такава маска.Въпреки че не е с най висок оптичен клас и прозореца е малък ..!Личното ми убеждение е че всеки който се занимава професионално със заваряване трябва да работи с добра маркова маска.Сега вероятно ще бъда обвинен в грандоманщина или робуване на марки и т.н. .Нищо подобно ,просто опита ми го показва и доказва !
                              Последно редактирано от welderargon; 17-11-16, 22:26.
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                Вярно е че големия прозорец има голяма видимост но пък пък тоя вид маски са доста по тежки.
                                За да бъдем кокретни:

                                ADF 918 - 567 гр. (размер на визьора 90х100мм)

                                ADF 818 - 535 гр. (размер на визьора 60х100мм)

                                ADF 616 - 515 гр. (размер на визьора 45х100мм)

                                Разликата между най-тежката и най-леката маска е 52 грама.

                                За информация вече разполагаме с маска 1/1/1/1 от модела ADF 818. Цената за форума е 153 лв.



                                Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                                след 3 гоидни ползване и сменини по спомен 3-4 батерии, едната маска от AIG даде фира това лято.
                                Рано е за бракуване. Ако имате удобен начин, донесете моля маската в магазина. Нека да погледнем какво й е състоянието.


                                Първоначално публикуван от Ivanko Преглед на мнение
                                Харесва ми, че вече регулирането не е вързано стрнично с кабел за самата маска, ами си е на панела...
                                Обратно, за който не е доволен от липсата на потенциометър за настройка на затъмнението изнесен отвън на шлема слагаме фабричен външен потенциометър. Не се плаща допълнително.
                                Последно редактирано от aig; 18-11-16, 09:58. Причина: добавяне на коментар
                                АИГ-Заваряване ООД
                                Производител на заваръчни апарати "DEL"
                                http://www.aigwelding.com
                                0889 522 036

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X