Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Въпреки това, два дни са много. Иди при чичо доктор.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      В събота си взех една маска от вики,знаете ли настройката delay за времето за реакция тъмно-светло ли е или обратното?

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        На всички маски е тъмно към светло. Тоест колко време да държи затъмнено след последното задействане.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          На всички маски е тъмно към светло. Тоест колко време да държи затъмнено след последното задействане.
          Мерси за инфото.

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от vitorio83 Преглед на мнение
            В събота си взех една маска от вики,знаете ли настройката delay за времето за реакция тъмно-светло ли е или обратното?
            Що не пробва на аиг маските, за 50 лв.отгоре,са отлични и много по добре от на Вики.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Що не пробва на аиг маските, за 50 лв.отгоре,са отлични и много по добре от на Вики.
              В какъв смисъл са по добре?Уточнявайте ги тия неща!
              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Първоначално публикуван от Frysco Преглед на мнение
                Два дена?Според мен не си се осветил, а по скоро имаш някакъв друг проблем с очите, който предизвиква дразнене... Последиците от осветяване доколкото аз знам не траят толкова дълго.А и ако си бил с нормално работеща маска, а и не заваряваш за пръв път... едва ли е това.
                Явно не си се осветявал баш както трябва. На мен ми се е случвало веднъж да се осветя зверски, от отражения странично и откъм гърба ми, при това докато друг заваряваше, примерно на 2-3 метра от мене. Едвам докарах колата до вкъщи и после 2 дни реанимирах, при положение че в общия случай ми минава за една нощ. Предполагам точно по същия начин (от отражения) си се докарал и ти до това дередже.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                  В какъв смисъл са по добре?Уточнявайте ги тия неща!
                  Например в смисъл клас 2/1/1/1. При Данчо има и клас 4 единици, при това оглавника е доволно по-добър и батерията по-лесна за смяна.

                  Знам че ти май имаше проблем с една. Ама при мен работи безгрижно - само чувствителността и вдигнах малко и вчера съм бичил цял ден Аргон на около 100-ина ампера без абсолютни никакви грижи.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Имах проблем но с доста под сто ампера!Но в случая едва ли става въпрос за това.Основната разлика е че маските на Вики са с вградени(несменями )батерии и с два сензора.А класа е не само трудно доказуем ами трудно различим за човешкото око.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      Имах проблем но с доста под сто ампера!Но в случая едва ли става въпрос за това.Основната разлика е че маските на Вики са с вградени(несменями )батерии и с два сензора.А класа е не само трудно доказуем ами трудно различим за човешкото око.
                      Абе, като сваля тая и пробвам старата, маркова, да ти кажа е доволно доказуем и очеизваден, и като реакция, и като видимост, и в затъмнено и в незатъмнено състояние. С едната виждам и разни цветове като червено и жълто, като омажа електрода (щот толкова съм си и заварчик де ), с другата освен зелено, другот - тцъ. И т.н....

                      Сега, между 2/1/1/1 и 1/1/1/1 поне на пръв поглед разлика наистина не мога да намеря.

                      ПП: Ми аз си клатя ръчно ампеража от бутона на горелката, та релно работя на между 3-4 и 80-90. Нула проблем. Нито веднъж не се задейства фалшиво и не се осветли когато не трябва - засича си дори искричката преди палене и докато се появи дъгата тя вече се е затъмнила. Това в помещение, на луминесцентно осветление с електронни баласти, от към 2 селдобед до към 11 вечерта, тоест и доволно количество дневна светлина. На открито с телоподаващото също не ми е правила номера.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Що не пробва на аиг маските, за 50 лв.отгоре,са отлични и много по добре от на Вики.
                        Не пречи да пробвам една на аиг,и да си имам две

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Явно не си се осветявал баш както трябва. На мен ми се е случвало веднъж да се осветя зверски, от отражения странично и откъм гърба ми, при това докато друг заваряваше, примерно на 2-3 метра от мене. Едвам докарах колата до вкъщи и после 2 дни реанимирах, при положение че в общия случай ми минава за една нощ.
                          Аз още не съм се осветявал... не знам защо, може би щото нося и очила с диоптър постоянно... или щото в нашата фирма съм си сам заварчик.

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Очилата помагат, ама ако дъгата или отраженията са ти пред погледа. Ако друг заварява странично или докато ти заваряваш около теб има подходящо разположени отражателни повърхности, може да се ще се осветиш като куче без да разбереш. Онова ми дойде като гръм от ясно небе. Добре че пътьом докопах едни капки, завършващи на "каин" (аптекарката се смили/шашна като ме видя на какво приличам, та ги даде без рецепта) че иначе щеше да се мре!
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              Абе, като сваля тая и пробвам старата, маркова, да ти кажа е доволно доказуем и очеизваден, и като реакция, и като видимост, и в затъмнено и в незатъмнено състояние. С едната виждам и разни цветове като червено и жълто, като омажа електрода (щот толкова съм си и заварчик де ), с другата освен зелено, другот - тцъ. И т.н....
                              Спарки айде да не ровим излишно в стари неща !Аз случая отдавна съм го забравил!Ся щом си я харесваш маската бачкай си!А пък аз нямам намерение да убеждавам никого в това коя маска е по добра и коя не !Просто като се споменава че едната е по добра от другата не лошо да са казва защо !Това че са отлични и много по добре от на Вики не дава никаква друга информация освен обикновена реклама !
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                Спарки айде да не ровим излишно в стари неща !Аз случая отдавна съм го забравил!Ся щом си я харесваш маската бачкай си!А пък аз нямам намерение да убеждавам никого в това коя маска е по добра и коя не !Просто като се споменава че едната е по добра от другата не лошо да са казва защо !Това че са отлични и много по добре от на Вики не дава никаква друга информация освен обикновена реклама !

                                Не си прав,имам на вики,имам от аиг едни по стари маски,пробвах и сегашните пак от аиг,ми няма място за сравнение...колегата си взе от бостън спеедглас,на някаква неделна промоция за около 350 лв.му излезнала,на Аиг маската се конкурира със спийд гласа.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X