Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маски за заваряване

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Маски за заваряване

    Или по-напред в тая тема, или в друга подобна, бях пускал снимки на сменени батерии, на маска с несменяеми такива...
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Маски за заваряване

      Първоначално публикуван от dido7 Преглед на мнение
      Соларната, освен за прихвати или заварки на дребни детайли. Нито е по-добра , нито защитава повече.
      Въобще не можах да разтълкувам това,или по точно го разтълкувах в три различни смисъла.
      Половината а и вероятно почти целия под форум ползва фотосоларна маска,трудно ще ги убедиш че не е по добра от стъкло.
      Работя и с двата типа,със стъкло бих работил на масата и никъде другаде.Със соларна навсякъде.Аз ги деля на удобни и на не удобни.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Маски за заваряване

        Анатолий, не се мъча да убеждавам никого, мое мнение си е. И аз работя с двата типа, даже на работа съм със две, едната е соларна другата е обикновенна. И двете са есабски, тая соларната е пълно дърво,тежи и в края на деня главата ми е като камък. Другата е лека, махнал съм всичко излишно и вечер не съм тъй изморен. И винаги гледам да си ползвам нея, отделно, че през стъклото си виждам по-добре, няма светли и тъмни зони, не ми святка по някое време и така. Скоро гледах един колега с маска на Драгозов, хареса ми, но не посмях да поискам да я пробвам.

        Коментар


        • От: Маски за заваряване

          И аз не мога да работя със соларна,имам две и ги ползвам при виг заваряване щото ми трябват и двете ръце.Ежедневно използвам много вехта картонена(май) маска със брезент на ръкохватката и стъкло 9-тка.По-удобна ми е за работа с телЕподавката или електрожена който много рядко използвам.
          Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

          Коментар


          • От: Маски за заваряване

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Въобще не можах да разтълкувам това,или по точно го разтълкувах в три различни смисъла.
            Половината а и вероятно почти целия под форум ползва фотосоларна маска,трудно ще ги убедиш че не е по добра от стъкло.
            А съм убеден в единственото нещо -фотосоларната(автоматична) маска е много по удобна!Но нищо повече ,нито защитава по добре очите нито ,нито пък се вижда по добре през нея.Ако заварчика има достатъчно опит с един хубав и удобен класически шлем с повдигащ визьор, може да се върши всичко.През стъклото се вижда много по добре, особено пък ако се ползва стъкло със златно покритие,то пък от своя страна е със 10 пъти по-високи стойности на защита от всички други филтри. Класическото стъкло никога няма да ти присветне, и да предизвика дискомфорт на зрението.
            Така че всяко нещо си има предимства и недостатъци ,и според всичко това всеки си определя най подходящата за него маска.
            Ползвал съм много маски.На тоя етап работя с три - служебен Speedglas,лични :фотосоларна от АИГ, и обикновен китайски шлем от 7-8лв.
            Спеедтлас-а е най доброто от автоматичните маски което съм ползвал,изключително стабилна работа на филтъра което е най важното нещо за качествената защита на очите.
            Фотосоларна-та от АИГ е с много удобен оглавник,и се вижда с една идея по добре от филтъра на Speedglas-а понеже е малко по висок клас ,освен това цвета не е зелен а леко синее,но пък по отношение на стабилността на работата има какво още да се желае.Ползвам я основно за прикапване и за робота с дребни детайли.
            Обикновен китайски шлем с повдигащ се визьор-удобен ми е понеже ползвам диоптрично стъкло а то идеално пасва на размера на визьора, сложил съм "диоптъра" на неподвижната част ,а тъмното стъкло е на подвижния визьор ,ако се наложи да оглеждам шева само повдигам визьора....по тоя начин нуждата от ползване но очила напълно отпада.
            https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
            https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

            Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

            Коментар


            • От: Маски за заваряване

              Онзи ден ограмотявайки се по темата "направа на соц винкелова врата" срещнах това.

              Направо паднах от стола... Сигурно в "ония години", когато е било трудно и кисело мляко да вземеш много хора са правили така, но тези клипове са в "наши дни". Изумен съм.

              Коментар


              • От: Маски за заваряване

                Здравейте!

                Налага ми се да започна да заварявам по-често, но далеч от ежедневно. Може да се каже, че не мога да заварявам. Имам нужда от насоки за това каква маска около 200лв да си купя? Приоритет ми е да ми пази очите, и да с лесна употреба понеже не разбирам и настройката може да ми е проблем.

                Апарата с който съм в момента е TELWIN TELMIG 170/1 TURBO /230V/ с доработки защото беше откровен боклук.

                Моля са съвети адекватни към днешна дата! Четох няколко страници от темата, но пазара се променя. Мога да дам и повече, а ако може и по-евтина да взема няма да се разсърдя.

                Коментар


                • От: Маски за заваряване

                  Маските на AIG са добри
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Маски за заваряване

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                    Здравейте!

                    Налага ми се да започна да заварявам по-често, но далеч от ежедневно. Може да се каже, че не мога да заварявам. Имам нужда от насоки за това каква маска около 200лв да си купя? Приоритет ми е да ми пази очите, и да с лесна употреба понеже не разбирам и настройката може да ми е проблем.

                    Моля са съвети адекватни към днешна дата! Четох няколко страници от темата, но пазара се променя. Мога да дам и повече, а ако може и по-евтина да взема няма да се разсърдя.
                    Марковите маски са на цени от 270лв. нагоре и то без ДДС!Така че ако бюджета ти не е повече от двеста лв. е най добре да си купиш маска от AIG както ти предложи Roninn.Имат няколко модела на различни цени, всички над 80лв. са добри.Настройките на всички автоматични маски са почти еднакви,.Ако си купиш от AIG ,питай ги за настройките няма да ти откажат да ти обяснят всичко подробно.
                    П.П. Впрочем има един модел маска на ESAB който е на цена 160лв. но не ти я препоръчвам,само защото батерията е несменяема ,иначе маската хич не е лоша.

                    Последно редактирано от welderargon; 02-07-17, 08:54.
                    https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                    https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                    Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                    Коментар


                    • От: Маски за заваряване

                      Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                      . .... е най добре да си купиш маска от AIG както ти предложи Roninn.Имат няколко модела на различни цени, всички над 80лв. са добри.
                      А какви са ти забележките към маската от 50 лв.?
                      АИГ-Заваряване ООД
                      Производител на заваръчни апарати "DEL"
                      http://www.aigwelding.com
                      0889 522 036

                      Коментар


                      • От: Маски за заваряване

                        Първоначално публикуван от aig Преглед на мнение
                        А какви са ти забележките към маската от 50 лв.?
                        Нямам забележки !Като си купувах моята ми казахте че по евтиния модел не е за професионалисти.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Маски за заваряване

                          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                          Маските на AIG са добри
                          Миналата седмица купих втора маска от Асен.
                          Колегата каза че по удобна не е слагал на главата си...
                          ........................
                          Иван Маринов
                          CRF 250 X
                          Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

                          Коментар


                          • От: Маски за заваряване

                            Моята също е от АИГ и е вече на около2 години.Смених и само оглавника с новия модел.Имах една драма с батерията,че бързо отиде,но от тогава не я съхранявам на гринд и всичко е ок.

                            Коментар


                            • От: Маски за заваряване

                              Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                              Нямам забележки !Като си купувах моята ми казахте че по евтиния модел не е за професионалисти.
                              Да, така е. Маската си е добра и е най-подходяща за т. нар. "домашна" употреба.
                              АИГ-Заваряване ООД
                              Производител на заваръчни апарати "DEL"
                              http://www.aigwelding.com
                              0889 522 036

                              Коментар


                              • От: Маски за заваряване

                                В къщи бачкам с шлем за 70лв.,никакви проблеми ,даже и при кратко заваряване и точковане с минимално затъмнение на елжен.Става въпрос за не висок клас ,но може да се работи и на макс режим дълго време с кристално виждане на работната зона.Не съм го тествал на аргон ,в къщи нямам ,но малко ме съмнява .Маската е 9-13 din,солар, не батерия.Колкото кара солар -панела,толкова,после друга.Доволен съм много ,Вариш , пееш ,всичко се лее и шлаката се пука сама,ма това нее от маската де......
                                Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X