Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на електрожен-инверторен

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Избор на електрожен-инверторен

    Здравейте, предстои ми да си закупя електрожен който ще ползвам за домашна употреба. Нямам големи познания и опирайки се на прочетеното във форумите съм се спрял на няколко модела - gysmi 130, solter cott 130 ампера и telwin. Сумата която мога да заделя е 400 - 450 лв. Въпросът ми е към коя марка да се насоча (какво производство да е) и какви параметри да има? Благодаря предварително.

  • #2
    От: Избор на електрожен-инверторен

    Има много изписано из форума. Има и много по-запознати хора от мен. Погледни машините на ДЕЛ, българска компания. Ние преди 2 месеца с баща ми си купихме на Вики-б 160А за под 400 лева (имаше доста голяма отстъпка, а и им поръчахме да го сглобят без функцията за аргон). Ползваме го за подръжка на селскостопанска техника, оранжерии и др. За сега не сме имали много работа да сме стопили 100-тина електрода, но все рутилови 2,5мм. Пробвал съм го със Fox-spe 4мм- рутилово-базичен, пали го без проблеми и го изгори целия без да спре, не съм слагал втори. Така де почти без да спре, смисъл начинаещ съм, и не знам точно как се заварява с тези електроди.
    Кольо Динев

    Коментар


    • #3
      От: Избор на електрожен-инверторен

      Обади се на Асен(aig)
      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=187879
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        От: Избор на електрожен-инверторен

        Първоначално публикуван от nilkaj Преглед на мнение
        Здравейте, предстои ми да си закупя електрожен който ще ползвам за домашна употреба. Нямам големи познания и опирайки се на прочетеното във форумите съм се спрял на няколко модела - gysmi 130, solter cott 130 ампера и telwin. Сумата която мога да заделя е 400 - 450 лв. Въпросът ми е към коя марка да се насоча (какво производство да е) и какви параметри да има? Благодаря предварително.
        Имал съм 160 амперовия елекрожен на DEL и работеше много добре.
        http://www.aigwelding.com/AIG%20Weld...Range_2014.pdf
        Предлагат 2 години гаранция и сервиз. Ако си от София мини покрай тях. Имат всичко и на място можеш да го изпробваш как работи.
        Успех в покупката.
        NISSAN TERRANO II , 2.4 i,къса база,BF Goodrich Winter slalom, 235/75/15

        Коментар


        • #5
          От: Избор на електрожен-инверторен

          в промоционалната брошура на един хипермаркет практ...р има един инверторен електрожен Ейнхел - 100 амперов.
          Това чудо става ли за нещо, или да не го гледам повече?

          Под нещо разбирам инцидентни залепвания на разни домашни нещица.
          Настоящия ми електрожен го ползвах за последно през пролетта на 2014. Някакви дребни ремонтчета по вилата.
          Това, че там тока рядко е 220 В, и елекрожена като тръгне, спира всичко друго електрическо, ше остане ли като дерт при заваряването с инверторен електрожен?

          Коментар


          • #6
            От: Избор на електрожен-инверторен

            Аз също се доверих на DEL и съм повече от доволен. А и си е родно производство.
            Не важно кто напротив, важно кто рядом.

            Коментар


            • #7
              От: Избор на електрожен-инверторен

              До колкото знам пада на електричеството пречи доста на инверторните електожени. Викито сме го ползвали успешно до към 200 волта, по-надолу не съм имал възможност да пробвам.
              Кольо Динев

              Коментар


              • #8
                От: Избор на електрожен-инверторен

                Не разбирам от инверторни електрожени, но съм чел, че хубавите машини имат някаква фунцция PFC, която помага при работа с дълги удължители и с променящо се напрежение.
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Избор на електрожен-инверторен

                  Има и машини които работят в диапазона 85 - 265 волта, но са по 1000 лв. Иначе повечето са +/- 10%, което е 200 - 240 волта, това че енергото на места пуска 170 волта не е по никакъв стандарт.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Избор на електрожен-инверторен

                    Ползвам два, единия е на Асен (Дел) другия е от колегата Пансим. Само добри думи за тези машини.Преди имах 160 амперовото на вики, и то работеше добре, но при спада на напрежението не се справяше задоволително.А тока по селата е нещо с много неизвестни.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Избор на електрожен-инверторен

                      До 170 волта гарантирам работа на моите инвертори. За по-ниско напрежение - или инвертор с PFC или генератор на бензин /дизел/
                      Панайот Бърдарски
                      0887 60 77 22

                      Коментар


                      • #12
                        От: Избор на електрожен-инверторен

                        Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                        в промоционалната брошура на един хипермаркет практ...р има един инверторен електрожен Ейнхел - 100 амперов.
                        Това чудо става ли за нещо, или да не го гледам повече?

                        Под нещо разбирам инцидентни залепвания на разни домашни нещица.
                        Настоящия ми електрожен го ползвах за последно през пролетта на 2014. Някакви дребни ремонтчета по вилата.

                        Това, че там тока рядко е 220 В, и елекрожена като тръгне, спира всичко друго електрическо, ше остане ли като дерт при заваряването с инверторен електрожен?
                        Не си давай парите за такива боклуци, ако имаш нещо за лепене го донеси .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Избор на електрожен-инверторен

                          Ясно, Краси.
                          Благодаря ти!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Избор на електрожен-инверторен

                            Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                            в промоционалната брошура на един хипермаркет практ...р има един инверторен електрожен Ейнхел - 100 амперов.
                            Това чудо става ли за нещо, или да не го гледам повече?
                            и елекрожена като тръгне, спира всичко друго електрическо, ше остане ли като дерт при заваряването с инверторен електрожен?
                            По първия въпрос - има и по-добри начини да похарчиш парите си. Не ги хвърляй на вятъра.
                            По въпроса с падането на напрежението - с инверторен е по-добре от колкото с обикновен /тип Кракра/ НО всичко в определени граници...
                            Инвертор който е способен да работи при напрежение например 170 волта "изцежда" всичко на което е способна ел. мрежата и логично лампите мигат
                            Но поне ще си свършиш работа. Ако пък заваряваш що - годе с кракрата, то с добър инвертор нещата ще са МНОГО по-добри!!!
                            Успех!
                            Панайот Бърдарски
                            0887 60 77 22

                            Коментар


                            • #15
                              От: Избор на електрожен-инверторен

                              Телвина не го препоръчвам ,авер има служебен такъв но му е мъка с базични,а може би аз съм се разглезил с ARC200 АргоМаркет и Фрониуса.Но лично за мен Телвина никога няма да го взема

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X