Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

    През решетките отпредната страна се вижда ториадален на мойто но е различно от на колегата май. Дано обаче да не съм гледал чешкия инвертор днес че съм ги наредил на един стелаж!

    Всъщност като се замисля го видях в викито но не съм сигорен дали не е филтър понеже се виждаше доста добре феритния пръстен !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

      И аз мога да снимам моя.Впъти качеството вътре надминава китайското.

      Коментар


      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        През решетките се вижда ториадален на мойто но е различно от на колегата май
        Това може да е дросела, а не трафа. Ползваните дросели впрочем също са няколко конструкции, но там общо взето е все тая коя от всичките ползва въпросната машина.

        Бе, една снимка ще каже повече от 10 страници писане.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
          И аз мога да снимам моя.Впъти качеството вътре надминава китайското.
          Снимай де. После ш'ти кажа и на твоя кусурите. Ако говориш за малкото електроженче - не ми го хвали, ама хич.

          +готов съм на сравнения - еднакви електроди, еднакъв ток и т.н. Ловя се на бас че ще изключи много преди китайското, а струва 3 пъти колкото него.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

            ОК. За изключването обаче нямаш шанс с 2.5 работи цял ден горе същия в работата.Вентилатора се включва на втория електрод и само това.Няма помен от изключване.

            Коментар


            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

              Говорим за постоянна работа 10 минути, като паузата е само за смяна на електрод. Виж му ПВ-то, дето му дава производителя.

              А 2.5 китайското няма да ги усети въобще.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Снимай де. После ш'ти кажа и на твоя кусурите. Ако говориш за малкото електроженче - не ми го хвали, ама хич.

                +готов съм на сравнения - еднакви електроди, еднакъв ток и т.н. Ловя се на бас че ще изключи много преди китайското, а струва 3 пъти колкото него.
                ...а защо тогава си готов да купуваш Фрониус пък макар и да е висок клас .... те да не мислиш че са по добри от останалите маркови машини ..Фрониус няма да си купя ама никога - разочарован съм от тази марка и в годините в които съм имал възможност да бачкам с такива машини съм се извадил извода че това е техника за която даваш куп пари а не оправдава по никакъв начин средствата вложени в нея ...
                Естествено това е лично мнение !
                https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                Коментар


                • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Машините на Вики, или поне електрониката вътре, са китайски.

                  Еднотактна инверторна топология просто няма място в машини с тия мощности. Това се прави само ако се търси крайно бюджетно решение. От там нататък са само недостатъци.

                  А и никога не съм хвалил марковото, макар че ако някога пред мен застане тоя въпрос, ще е Fronius, но висок клас, а не масовите недодялки нисък клас, орязани до крайност.

                  Просто между Вики-то и другата фирма, чиито машини лично видях и пипнах, избирам другото, поне по отношение на електрожен/аргон. По отношение на телоподаващо - като снимате ще видим.

                  ПП: Ако отвориш "марковите", нищо чудно да се окажат със същата топология. "Едно птиченце" ми подшушна за това. Доста машини на ESAB също са с такава топология. Това обаче не я прави правилната, дори и господ да произвежда въпросната машина.
                  Да считам ли че от тук нататък ще трябва да си купуваме само китайска техника и то произведена само в Китай ....
                  https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                  https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                  Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                  Коментар


                  • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                    Чешкия електржен съм го товарил от сутринта до вечерта с прекъсване за обяд.Заварявах планки 100х200 мм челно по дългата им страна с норд и от двете страни лятото....планките ми ги редяха аз само сменях електродите...около 200 електрода общо съм изгорил на две смени почти без спиране и не е изключвал...то и никога не съм го виждал да изключва де...тъй че съм готов на сравнения....!

                    Коефицент на натоварване 100% на 95 А...Това какво значеше ! колко електрода на час/минута
                    Последно редактирано от Roninn; 19-01-11, 00:20.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                      Наистина 2.5 не би трябвало да ги усети китейчето... като си правих проби на моето и двата пъти на аргон доста време си поиграх на максимален ток с аргона... (почти 1 час само на макс с малки почивки) така и не почувствах да духа какъвто и да е топъл въздух от инвертора... а като съпостявам кемпито в работата (наистина е 150А а не 200А, но все пак) на 5-тата минута на максимален ток на аргона вече духа приятно топло... говоря за зимно време... темп. около 0гр. а не лятото
                      Моите снимки...
                      https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                      https://500px.com/ivankoo

                      Коментар


                      • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        Чешкия електржен съм го товарил от сутринта до вечерта с прекъсване за обяд.Заварявах планки 100х200 мм челно по дългата им страна с норд и от двете страни лятото....планките ми ги редяха аз само сменях електродите...около 200 електрода общо съм изгорил на две смени почти без спиране и не е изключвал...то и никога не съм го виждал да изключва де...тъй че съм готов на сравнения....!

                        Коефицент на натоварване 100% на 95 А...Това какво значеше ! колко електрода на час/минута
                        Означава че на 95Ам ще работи без прекъсване ...
                        Последно редактирано от welderargon; 19-01-11, 00:36.
                        https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                        https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                        Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                        Коментар


                        • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                          2.5 норд с добро захранване ,направо от електроцентралата на 100 А цял ден беше ! А как се смятаха примерно 60% 200 А ?
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                            Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                            ...а защо тогава си готов да купуваш Фрониус пък макар и да е висок клас .... те да не мислиш че са по добри от останалите маркови машини ..Фрониус няма да си купя ама никога - разочарован съм от тази марка и в годините в които съм имал възможност да бачкам с такива машини съм се извадил извода че това е техника за която даваш куп пари а не оправдава по никакъв начин средствата вложени в нея ...
                            Естествено това е лично мнение !
                            Готов съм да купя Fronius висок клас, и то ако с това си изкарвам хляба и ще си върна парите. От ниския клас практически всичко е по-зле от китайското, която и фирма да вземеш. Като сложиш и цената в уравнението, нещата съвсем се сговнясват. Машините на Вики и на другата фирма от по-горе (DEL) са с китайски модули и това никой не го крие. Практически цялата силова част е китайска, като само кутията и евентиално управлението (не и на сниманото по-горе), са български. Няма лошо от това. Просто има китайско и китайско.

                            И не, всеки е в правото си да си купува каквото му хареса. Гледам на нещата чисто технически.
                            Просто ниския клас маркова техника е:
                            - орязана до крайност, с цел икономии
                            - със скромно ПВ
                            - със схемни решения в много случаи по-зле от китайските
                            - с цена в пъти нагоре.

                            Конкретното снимано по горе електроженче на Вики концептуално не е добро като схемно решение, и това ще ви го каже всеки наясно със силова инверторна техника. Дори и изработката да е марсианска и никога да не даде дефект, концепцията си остава грешна, правена единствено с цел икономия. Абсолютно същото важи и за марковата техника нисък клас.

                            Просто трябва да наричаме нещата с истинските им имена.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                              Коефицента на натоварване се измерва за 10мин работа ако е примерно 30% на максималния ампераж -160Ам Означава че 6 мин. ще работи и 4 мин. ще почива.

                              Но това не означава че машината ще работи точно по този начин ....при ръчно заваряване едва ли има заварчик който може да издържи да заварявя 6 мин без прекъсване , така че тези параметри на машината може да са реални единствено при работа с машинно заваряване ... на мен много рядко ми е изключвала машина пък и макар да е била натоварена на максималния ампераж .... има още ред други причини които могат да влияят на работата на машината ..
                              https://www.youtube.com/watch?v=cgb6BThxVU4
                              https://www.youtube.com/watch?v=Dz3BH1U3TPc

                              Being A Good Welder Is 3% Talent, 97% Not Being Distracted By The Internet.

                              Коментар


                              • От: Групова поръчка на инверторна заваръчна техника и консумативи от eBay - Германия.

                                Първоначално публикуван от welderargon Преглед на мнение
                                Коефицента на натоварване се измерва за 10мин работа ако е примерно 30% на максималния ампераж -160Ам Означава че 6 мин. ще работи и 4 мин. ще почива.
                                Точно обратното. ПВ в значи "полезно време", и по-голямата стойност значи по-дълго време на работа и по-малко почивка.

                                Например 60%ПВ на някакъв ампераж значат 6 минути непрекъсната работа на тоя ампераж, и 4 минути почивка, при 40 градуса околна температура. Или поне по спомен повечето производители така го смятаха.

                                При марковите машини висок клас ПВ-то при максималния им ампераж е обикновено над 60, а често пъти дори 100%, тоест с машина с ПВ 100%, можеш да работиш постоянно и няма да изключи никога, стига околната температура да е до 40 градуса. При ниския клас машини ПВ-то рядко надхвърля 30-35%, като има доста образци с 25, 20 и дори 15% ПВ, при максималния си ток, а за някои машини дори в параметрите въобще не пише ПВ-то при максимален ток, а само на какъв ток ПВ-тo e 100%, и на какъв - примерно 60.
                                Последно редактирано от sparkybg; 19-01-11, 00:48.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 9 потребители онлайн. 0 потребители и 9 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X