Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Термодатчик с "разширени права"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Термодатчик с "разширени права"

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Кавитация - когато сборът от акустичното и общото налягане някъде даде достатъчно ниска стойност, при която течността се разкъсва, образува парна кухина (cavity).

    Ултразвуковите вани работят с това. Върху твърди повърхности действа доста подобно на абразив.
    А бе знаех какво е кавитация. Все пак се пиша физик. Не знаех как действа на помпата, ама вече знам. Съвсем не се бях сетил да направя асоциация с ултразвуковите вани.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #32
      До: Термодатчик с "разширени права"

      Хубаво е да се прегледат подобни алгоритми във фабричните ЕКУ-та и съпътстващите контролни модули. В тях някои от потенциалните проблеми, са решени доста интелигентно.

      Например: скоро се "копахме" в една Фруктиера. При диагностиката имаше няколко грешки, една от които доста странна. За някакъв период от време температурата на маслото е била с над някаква граница по-висока от тая на водата. Оказа се дефектирал датчик за температурата на водата. По-интересно беше друго. Съпоставяйки данните от двата датчика, за определен период от време, явно ЕКУ-то на двигателя е "преценило", че данните от датчика за температурата на водата може и да не са верни и пускаше вентилатора на радиатора на ниска скорост, независимо, че колата не е достигнала работна температура (мерено с външен термометър).
      Предпоплагам, че има още куп подобни хитринки.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #33
        До: Термодатчик с "разширени права"

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Хубаво е да се прегледат подобни алгоритми във фабричните ЕКУ-та и съпътстващите контролни модули. В тях някои от потенциалните проблеми, са решени доста интелигентно.
        Е да, ама не съм видял ECU да гледа налягане на охлаждаща течност. То затова е и дискусията. Температурата е ясна - с нея вариантите не са кой-знае колко много.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          До: Термодатчик с "разширени права"

          Това е алгоритъм за хващане на "фалшив" или съмнителен датчик. За доста от датчиците има заложени такива. Това беше и идеята на предишния ми пост, да се подледне какво правят знаещите за да не се открива топлата вода или поне където може.

          А за дискусията за налагането знам...
          Не чета коментари и не отговарям на такива.

          И коментаторите...

          Коментар


          • #35
            До: Термодатчик с "разширени права"

            Такааааа.....
            Термометърче има, датчик има, процесор има, всичко има, само дето стоят на една от масите и чакат да им дойде реда. Междувремено, снощи ми се размина на косъм (къс, кафяв, естествено къдрав косъм) да остана на пътя с пръснат двигател

            Както си шпиля по магистралата, долавям някакъв странен звук. Див късмет, че точно на него участък Z-Rock няма добро покритие и бях спрял раиото. Поглеждам стрелката на водата - на сантиметър зад червеното! Прималя ми...

            Разбрах 2 неща: че човек като си науми нещо, трянва да го направи без да се мотае и че Мицубиши правят наистина здрави коли. Егати двигателя, оцеля... Даже ме прибра на собствен ход, е вярно повече от 2500 оборота не посмях да вдигна, а събрах кураж да погледна състоянието на маслото чак в гаража удома

            Оказа се, че клапана на капачката се е прецакал, нататък и сами знаете какво следва. Сега съм с нов радиатор (всъщност влязох в магазина за капачка, ама кой ти отказва практически нов радиатор за 80 лева?) и ако днес стигна до Приморско, значи всичко е наред.

            А контролния процесор, който е в основата на тази тема... абе ще го довърша някой ден
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X