Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
    Само един изход за зареждане, само обикновенни оловни акумулатори. Ама някои хора имат по 5-6 акумулатора, различни по химия, с различни параметри и различни нива на заряд...
    Да. А на останалите 95% от потребителите, в 95% от случаите, хубаво зарядно за обикновен оловен акумулатор е напълно достатъчно.
    Не чета коментари и не отговарям на такива.

    И коментаторите...

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Колега, няма какво да проверявам, казах ти имам две, понеже ги купувах едно по едно, първо малкото и после голямото, това ми беше първата работа и за двете, а именно да проверя, как реагират при прекъсване на захранването от мрежата. Значи ако изключиш от контакта и разкачаш и крокодилчетата от акумулатора след това при включване на всичко си в начален режим и отново избираш режима на работа. Ако изключиш само от контакта и включиш отново, е не съм пробвал за 4 часа, но за 1-2 мин, зарядното прави проверка и застава в режим автомобилен акумулатор 12V. ако толкова държиш, понеже имаш късмет че съм си на село, мога да изключа за час два и пак да включа, но лично аз съм напълно сигурен в резулатата... Ползвам ги вече, две години едното и година и половина другото, поддържат три акумулатора Банер в перфектна форма независимо от температурите и спиранията на тока..... Хората са го правили за продължителна поддръжка, така че са иммали предвид, прекъсване на захранването...
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
        ако толкова държиш, понеже имаш късмет че съм си на село, мога да изключа за час два и пак да включа
        Човеко, направи ни услуга и го изключи за половин ден. И да кажеш после какво е. Ако искаш лично ще ти се обадя да не го забравиш после.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Човеко, направи ни услуга и го изключи за половин ден. И да кажеш после какво е. Ако искаш лично ще ти се обадя да не го забравиш после.
          Добре ве, то сега не е включено че бях за риба оня ден Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032270354.jpg
Прегледи:1
Размер:140.1 КБ
ID:5550022, голяма мъгла, без гпс и без тва ..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:032270356.jpg
Прегледи:1
Размер:141.6 КБ
ID:5550023 нямаше оцеляване, ама сега ще го закача, ще го вкарам в режим и ще го откача от мрежата...
          Роден рибар, а принуден да работи.......

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Хм... Доколкото си спомням си С-3 си тръгваше сам дори и да е бил изключван ( но не съм пробвал много продължително време)... Ще трябва да пробвам дали наистина си е така
            Но с него имах друг проблем - не разбираше когато му е вързан дълбоко разреден акумулатор. И се лъжеше или че няма нищо вързано на кабелите, или че акумулатора е 6В
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Значи закачих ги и двата

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010748.jpg
Прегледи:1
Размер:133.1 КБ
ID:5550154 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010747.jpg
Прегледи:1
Размер:173.5 КБ
ID:5550153

              Малкият си тръгна от нивото на коетио си е бил, а е откачен повече от 20 дни, големият влезе в режим готовност и го вкарах на режим 12 волта, сега ще изчакам до довечера да ми допълнят акумулаторите и ще ги изключа, утре ще включа и ще докладвам кой от къде тръгва
              Роден рибар, а принуден да работи.......

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Всъщност ПОВЕЧЕТО български и вносни стартерни акумулатори живеят по 10 години ако не правиш простотии с тях и не очакваш прекалено много.
                По този повод искам да кажа,че до преди един месец карах с български 62-амперов акумулатор,който съм купил на 21.10.2004. за 62лв.-още пазя фактурата.Това означава 9 години служба.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
                  Значи закачих ги и двата ............., утре ще включа и ще докладвам кой от къде тръгва
                  Благодаря. Като ми паднеш ще почерпя.
                  Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                  Към модераторите-А изтрийте го сега.
                  Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Mудно е за голям акумулатор, но работи без надзор и проблеми с ЕРП-тата(кога спират, пускат и с какво качество им е продукта).
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Моля някой по-отворен да разгледа това http://www.meanwell-bg.com/files/Mod...B-300-spec.pdf
                      Регулира се до 14.7. Ще стане ли за гелови.


                      Честита Нова Година!!!
                      Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                      Към модераторите-А изтрийте го сега.
                      Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        ЧНГ, ммдааа, значи големия стартира в режим "готовност", малкият си стратира в задеденият режим. В големият има някакво реле което цъка при включване и изключване и явно то е причината, за да не стартира в задедн режим.
                        Впрочем и двата имат опция за зареждане на гелов акумулатор....
                        Хм явно съм приел, че щом малкият работи така то и големият ще работи.....значи или ups или комшията, при мен за сега ще е комшията
                        Роден рибар, а принуден да работи.......

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Честита и на теб!

                          Благодаря за пробата. Почерпушката не се отменя. Удвоява се.

                          Малкия ми е прекалено малък. Големия не ме устройва в този си вид. Не защото съм далеч от него а защото ако се чака аз да сетя..... има да се чакаааа.

                          Това му харесвам на тоя форум. Винаги се намира някой да каже нещо пробвано лично, не чуто по седенки.
                          Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                          Към модераторите-А изтрийте го сега.
                          Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Ми ползвай малкия. Бърза работа нямаш.

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                              Mудно е за голям акумулатор, но работи без надзор и проблеми с ЕРП-тата(кога спират, пускат и с какво качество им е продукта).
                              това и подобни работят без значение захранването ли спира или не си го дозаредил и си го ползувал:

                              http://www.aliexpress.com/item/Whole...684429097.html
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                                Ми ползвай малкия. Бърза работа нямаш.
                                Всъщност малкия също дозарежда джипа, но за много по дълго време, ако на големият му трябват 3-4 часа, малкия отива над денонощие, преди да светне "ОК"
                                Роден рибар, а принуден да работи.......

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X