Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Ами да, даже може и по-малък ток да му пуснеш и ще е още по-сигурно, че няма да се презарежда.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Ама не можеше да го държиш закачен до пролетта, зареждаш сега, януари пак март пак, ако в на външна темература даже през 15-20 дена допомпваш
      Роден рибар, а принуден да работи.......

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Няма да го държа до пролетта,а и мотора се кара редовно,само да е над нулата.Зареждане ще се налага ако акумулаторчето започне да ''пада''от ниските температури.Попитах с какво се зарежда за да премахна изцяло породилото се в мен съмнение че тази батерия се зарежда с някакво ''специално'' зарядно,различно от автомобилното.Благодаря на всички за отговорите!
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
          Няма да го държа до пролетта,а и мотора се кара редовно,само да е над нулата.Зареждане ще се налага ако акумулаторчето започне да ''пада''от ниските температури.Попитах с какво се зарежда за да премахна изцяло породилото се в мен съмнение че тази батерия се зарежда с някакво ''специално'' зарядно,различно от автомобилното.Благодаря на всички за отговорите!
          В Конрад има зарядни за тези акумулатори. Някъде към 15лв. са.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Зарядния ток не трябва да превишава 20% от номиналната мощност и по напрежение никога над14.4 в. /тези двете неща ЗАЕДНО да са изпълнени. В режим на стендбай напрежението да не превишава 13.8 волта. За тези акумулатори по-големия шок е от рязкото разреждане при палене на стартер, а не от прекомерния заряден ток. Но ако има прегряване от заряден ток скъсява много живота му. Също каквото и да е прегряване над 30С им скъсява много живота. И аз си карам с такъв мотоциклета и седи на задния калник и не се загрява при каране, миналата зима не съм карал мотоциклет и не съм го дозареждал изобщо. Само, че на пролет макар, че показваше 12.7 волта първо накарах сина ми да запали с кик стартера, за да може мотоциклета да си го дозареди.
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              И аз имам питане, мит или е реалност: Сега при минусовите температури сутрин, дали e по-добре за акумулатора преди да завъртим стартера, да включваме фаровете за 10 секунди, един вид по-малко шоково събуждане на акумулатора в големия студ?

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                И аз имам питане, мит или е реалност: Сега при минусовите температури сутрин, дали e по-добре за акумулатора преди да завъртим стартера, да включваме фаровете за 10 секунди, един вид по-малко шоково събуждане на акумулатора в големия студ?
                Имаше го преди десетилетия в съветските инструкции.
                Дали е приложимо тук - не знам.

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
                  Няма да го държа до пролетта,а и мотора се кара редовно,само да е над нулата.Зареждане ще се налага ако акумулаторчето започне да ''пада''от ниските температури.
                  Нищо му няма на акумулатора "от ниските температури" - не и само заради съхранение при ниски температури. А ако след 2-3 месеца седене в него няма ток, все едно е пътник.

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    След неуспешен опит за запалване сутринта се опитвам да си заредя акумулатора. Закачил съм го така:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6878728j.jpg
Прегледи:1
Размер:79.5 КБ
ID:5547412

                    Това ли е начина?
                    Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                    - Ясен

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Не знам какво си закачил, ама това не е напрежението.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Без зарядно е на 12в, с колко трябва да се зарежда?
                        Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                        - Ясен

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Ами, моето елементарно зарядно, при спаднал акумулатор, в началото стига и до 14.8, но на 14 си е екстра.

                          П.П. Ако можеш да регулираш тока, постави ампермера на ток, който отговаря на 1/10 от капацитета на акумулатора - 60Ач => 6А.
                          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                          Из "Златния телец"

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            75ah е

                            Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

                            - Ясен

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Напрежението е на долната граница на това, което обикновено му подава алтернатора на колата - 13.8 - 14.2. Тока бива и така. Ако акумулаторът е обслужваем - замери гъстотата. За нашия климатичен пояс трябва при напълно зареден акумулатор да е 1.28.

                              П.П. За всички клетки 1.28.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Не го мори с толкова голям ток - в края на краищата можеш да го оставиш час-два повече на заряд, и няма нужда да го мъчиш с максимални стойности....
                                Дръж тока под 7А (например 4-5А), и следи напрежението...
                                След няколко часа напрежението ще се повиши само над 14В...
                                И достигне ли 14.4В започни да го поддържаш така (тока ще намалява)...

                                П.С. провери си волтметъра - да не би да не е точен (наскоро изхвълрих подобен 'китаец', който бе започнал да показва 3В при мерене на умряла батерийка от волт и половина? Акумулатора трябва да е бил доста разреден за такива токове при това напрежение...
                                Или просто волтметъра не е точен...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X