Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Много зависи и колко консуматори имате по време на движение. Аз сега лятото като тръгна на някъде , и се включат фарове , климатик на макс СД и още някоя джаджа уреда за зареждане на таблото показва дори под 12 волта. Проверявахме зареждането даже смених едно реле регулатор дето е на самия генератор и пак си тая. Мисълта ми е че дори когато ходих до морето не мисля че съм заредил много акумулатора даже обратното
    088455338две
    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
    Джамбазов 2010г..

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от Jivko Преглед на мнение
      Много зависи и колко консуматори имате по време на движение.
      Ами не, не би трябвало да зависи. Уредът за зареждане на таблото не се знае къде е свързан, ама ако е като на едновремешните руски коли, показанието му зависи повече от включените прибори, отколкото от напрежението на генератора.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
        Изобщо можем да обобщим, че е по добре човек да има два нови акумулатора, от колкото един стар............
        Определено е така.

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Алтернатора ми, като загрее му пада напрежението... Вързал съм контролен волтметър директно към акумулатора и наблюдавам показанията му в купето. Имаше пад на напрежение заради разни окислени връзки, но след като ги оправих вече напрежението от изхода на алтернатора е равен на този на клемата на акумулатора. При запалване в хладна ранна утрин сме на 14.2, 14.3 волта. След шофиране около 10мин. вече съм на 14.0 волта. Ако пък е горещ ден паля при 13.9 и при загряване на мотора, включен климатик и перки отивам на 13.6-13.5... Всичко свързвам а температурата на алтернатора, но въпросът е... регулатор, четки, кофти връзка, или всичко е възможно?
          ОФА КБ X20SE + метан

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Някои генератори нарочно правят така. Било по време, било по температура на акумулатора. Други при натоварване клякат, защото толкова си могат. Но ако това създава проблеми, в крайна сметка регулаторът е за бой.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Ами не, не би трябвало да зависи. Уредът за зареждане на таблото не се знае къде е свързан, ама ако е като на едновремешните руски коли, показанието му зависи повече от включените прибори, отколкото от напрежението на генератора.
              На времето на един голф единичка си бях правил индикатор за зареждане на акумулатора (и подгрев на горивопровода и забавено гасене на плафона, ама това си е друга работа)...
              Бях го настроил да светва под 13.00V... Зимата при пуснати чистачки, отопление на задното стъкло, вентилатор на макс и фарове, ел.инсталацията клякаше и светодиода започваше да засветва...
              С ревизиран алтернатор и добър акумулатор...
              Просто толкова му беше халата на алтернатора (без значение на оборотите)...
              Дизелака бе дърт пощенски и съответно - яко износен и с трудно палене...
              Щом започнах да се съобразявам с индикатора, и поизчезнаха проблемите с паленето
              П.С. страничния ефект от индикатора бе, че светваше няколко минути след изгасяне на двигателя и приличаше на аларма върху арматурното табло (бе началото на 90-те години
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Хъм... То тоз алтернатор си е голяма гад, ама наистина голяма 120 ампера :-) А иначе акумулатора си е поел по пътя към онзи свят, още миналата зима го усетих по трудното въртене, а сега при включени габарити и загасен мотор отива ма 12.1 волта и при завъртане на стартера пада под 9...
                ОФА КБ X20SE + метан

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Носи си 20 лева в жабката за такси,това как още пали се чудя
                  TOYOTA SEQUOIA ‘11
                  W140 S420 '99

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                    Носи си 20 лева в жабката за такси,това как още пали се чудя
                    Защото и акумулатора е огромен... Дори нямам идея, колко Ah e, изглеждаше дърт още като взех джипката преди 3 години така, че си му е време Ще взема пак голям, но едва ли, колко този... че ще трябва да се изръся 300лв. сигурно, мисля повече от 200 да не давам
                    ОФА КБ X20SE + метан

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      Най-дьртия който някога сьм ползвал беше стартови на едната кола и е така за проба го чаках почти до последно,заби ми 3 кода и го смених,беше на 10 години ОБАЧЕ никога не ми е падал на 12 волта,а да не говорим за по-малко.Това е така за идея да го имаш,твоя е ритащ мьртвец,не разчитай на него.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Аз не разчитам на него, но карам всеки ден и засега няма знаци да не върти, ще видим :-) В средата на есента ще се сдобия и с нов, ако изкара до тогава :-)
                        ОФА КБ X20SE + метан

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Съживявам темата с един лаишки въпрос.Батерията с която паля/карам Сузукито от подписа ми,е от юпс(9ач).Мотора си пали безпроблемно с нея.Сега,като застудя сигурно ще се разреди,понеже стои в неотопляем гараж,и въпроса ми към вас е:с какво зарядно се зарежда тази батерия?Защото по спомени като я купувах и продавачката в магазина ми каза че ще я съсипя ако я зареждам на зарядно от автомобил,и ми предлагаше някакво зарядно приличащо за зарядно за мобилен телефон.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            На теория зарядния ток е добре да е равен на 1/10 от капацитета на зареждания акумулатор. При тебе идва 0.9А. С други думи, каката ти е дала съвсем вярна информация. Явно е трябвало да вземеш и зарядното!
                            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                            Из "Златния телец"

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              аз имам зарядно бош-3, то е автоматично и си им опция за гелов акумулатор, като го закачиш сега, напролет само откачаш натискаш и палиш, но е около 150лв, е но не го купуваш всяка година, 90 а/ч беше май
                              Роден рибар, а принуден да работи.......

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                На другия ми мотор зареждам акумулатора с зарядното за колата,само слагам една крушка и няма проблем,значи и този ще мога да го заредя с това зарядно,ако му докарам тока до 0.9 ампера?Питам така,защото хич ме няма по тоците
                                Yamaha Yz450F
                                Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                                Всичко с ''рошави''гуми!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X