Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Що е то акумулатор и с какво се яде?

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Спарки беше направил тоя фокус.......
    Ами аз не разбирам как става това, сега много внимателно си разгледах и двете тойоти Hilux-surf(4Ryner) 3L и авeнсис 2L.......
    За джипа знаех, но го затвърдих, той е с два акумулатора, които са съответно са с, ляв и десен плюс, дори на пияна глава да сложа обратно акумулатор, кабелите не стигат да се свърже, е може да смениш местата на акумулаторите и тогава ще дойде плюс на минус, ама не стават накрайниците, с гуем зор можеш да вкараш минуса в плюса като разшириш накрайникам ама докато правиш това трябва да се усетиш или пък, да ти хлопа дори и като го стегнеш.......

    Ама да ги изшиеш двата едновременно, сефте чувам, но знае ли човек, може пък да ми се случи, може да като стягаш широкия накрайник към тесния полюс, тоест минуса, другият да падне и да даде, искрата на погрома

    Аз за това си купих две автоматични зарядни Бош C-3 и C-7 тройката за акумулатора на лодката, а голямото за акумулаторите на джипа, закачаш и забравяш, после посред зима на -20, да дойда да паля, само бастър копче и джангър машинка. Аз първо купих малкото, и от ноември, миналата година до май тази, лодката стоя закачена за него, като го свалих, меря с мултицета акумулатора и опсссссс 12.85V, та си поръчах и седмицата за джипа, наесен го оставям закачен и тъй......
    По добре зарядно за 200лв от колкото акумулатори за 500, защото кола която не се кара редовно, нали там сулфати мулфати, като падне акумулатора......
    Абе оно, козата си сака пърч, това да сваляш и да прибираш акумулатор, па като ти потрябва да го зареждаш, да бързаш, да го мъкнеш и накрая да го вържеш наопъки, все си мисля, че не излиза по евтино от автоматично зарядно....
    Е разбира се трябва да има къде да държиш въпросното возило в близост до 220в
    Роден рибар, а принуден да работи.......

    Коментар


    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Спарки беше направил тоя фокус на Фабия, даже беше писал тук. Резултатът беше (обратно на моите очаквания) нещо в рамките на 20лв.
      Няма и 20. 3 бушона и изгоряло крайно стъпало на сирената на алармата (българска). Баща ми ми беше скроил номер със зареден наобратно акумулатор, та затова.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

        Един въпрос относно българските акумолатори . Защо клемите им сулфатизират за няма и месец ако си ги намазал с грес или технически вазелин и за седмица ако са сухи ? На еспейса акумолатора ми е Варта и трета година клемите и обувките са като нови без да мажа нищо . На мотокара сложих някакъв западен и вече трети месец няма и следа от сулфатизация . Освен това нивото на електролита им не мърда с години . Преди няма и месец забравих на вилата еспейса на контакт до вечерта акумолатора беше се разредил напълно . Извадих го и като отвих капачките електролита си беше точно на маркерите а аз никога до този момент не съм го вадил от колата с него я взех от Австрия и не знам на колко години е но колата пали перфектно с него . Зареждах го 24 часа и за сега проблеми няма .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Баща ми ми беше скроил номер със зареден наобратно акумулатор, та затова.

          Tова и аз съм си го правил на мене си, ама като си признах ме взеха за куку.
          Иначе си го рзредих и заредих в правилната посока и нещата се оправиха.

          Коментар


          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

            Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
            Е разбира се трябва да има къде да държиш въпросното возило в близост до 220в
            Те хората затова са измислили малките соларни панели 1-2 ампера.

            Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
            Защо клемите им сулфатизират за няма и месец ако си ги намазал с грес или технически вазелин и за седмица ако са сухи?
            Зависи кои български. На необслужваемите такова нещо не се случва често.

            И после има различно зарядно напрежение за обслужваеми и необслужваеми и като го объркаш става интересно. Т.е. обслужваемия почва обилно да ври, а необслужваемия спира да се зарежда.

            Коментар


            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

              Първоначално публикуван от EU_BG_akademika Преглед на мнение
              като нищо ще пуснат обратният ток........
              Обратният ток се опитва да "счупи" нещо, а бушоните гледат да му попречат. И как? Като изгарят.
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Те хората затова са измислили малките соларни панели 1-2 ампера.

                Зависи кои български. На необслужваемите такова нещо не се случва често.

                И после има различно зарядно напрежение за обслужваеми и необслужваеми и като го объркаш става интересно. Т.е. обслужваемия почва обилно да ври, а необслужваемия спира да се зарежда.
                Аз имам наблюдения само върху класическите обслужваеми акумолатори . В случая на мотокара ми беше пазарджишки 160 ампера на нивата е Монбат и двата си сулфатизират доволно . На мотокара за презаряд не можем да говорим защото се кара много малко там по скоро е недостиг който периодично го компенсирам със стационарен изправител . Тези мисли ми дойдоха в главата като един колега ми зададе същия въпрос и на него на камиона Мерцедес българските акумолатори сулфатизират от както е сложил български преди около година а преди това с БОШ проблеми не е имал . И той няма логично обяснение а е завършил точно електротехниката на ТУ . Имаме си горе един професор по акумолаторите Гишин освен и него да го питам какво ще каже .
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                  Материалът на полюсите?
                  А тези простотии се правят от името на всички ни.
                  Даника
                  Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                  Коментар


                  • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                    Уплътнението между полюсите и корпуса на акумулатора е лошо, и почва да изкарва киселинни изпарения нагоре.
                    И аз имах такъв проблем с един, плюса постоянно се покриваше с сулфат.
                    Чувал съм да препоръчват клемата да се уплътни със стопен восък.
                    Ники

                    Коментар


                    • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                      И на мен единственото което ми идва в главата е лошо уплътнение или неподходяща оловна сплав на полюсите .
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                        Щото на старите,залети с битум,като го минеш с горелката или бенз.лампа,карат по сума време след това.Днес не е за препоръчване,че има взрив.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                          Една сутрин Хайлукса не щя да запали - даже не искаше да завърти двигателя. Отидох при акумулаторджийката в съседната махала, тя каза, че единият акумулатор си е заминал, трябва да го сменя, а другият ще го зареди. Обаче пък алтернаторът не зареждал достатъчно акумулаторите - премери напрежението 13.4 V. Та да ида, докато се зарежда акумулатора, на алтернаторджия, да ми го погледне.

                          Отидох, той пък каза, че алтернаторът си е ОК (премери го 13.8 V). Обаче каза, че така, както е сменен само единия акумулатор не е хич добре - трябва и двата да са нови и еднакви.

                          Да, обаче акумулаторджийката, като отидох да си взема заредения акумулатор, вика "глупости". Но пък алтернаторът си бил за ремонт (премери го 13.6 V тоя път)

                          И сега малко се обърках. Бях готов да платя за ремонт на алтернатора, бях готов да платя за още един нов акумулатор, пък те и двамата не ми щат парите.

                          От там и няколко въпроса:

                          - При положение, че наистина е добре и двата акумулатора да са еднакви, надявам се, че няма да има проблеми, ако втория еднакъв го сложа, след като съм карал една седмица колата с два различни?
                          - Какво ще им стане на акумулаторите, ако са различни? И двата са необслужваеми, по 75Ah, новият е Monbat, старият - каквото са ми сложили в Тойота. Старият гони 5-а година.
                          - От къде идват разликите в измерванията на напрежението на зареждане? Единия го мери 13.8, другия - 13.6 и т.н.
                          - Да продължавам ли да настоявам да ми ремонтират алтернатора?
                          - (последен) На Хайлукса стандартно не трябва ли да са ми по 100 Ah акумулаторите?
                          "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                          Gabriel Garcia Mаrquez

                          Коментар


                          • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                            Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                            ...- От къде идват разликите в измерванията на напрежението на зареждане? Единия го мери 13.8, другия - 13.6 и т.н.
                            - Да продължавам ли да настоявам да ми ремонтират алтернатора?
                            ...
                            0,2волта са твърде малка разлика и може да се дължи на няколко причини: всички воллтметри са измервателни уреди, но никой при производството не ги е калибрирал в братския Китай и е нормално да имат отклонения от няколко %.
                            А и след закупуването пак никой не вървам да ги е проверявал.
                            Освен това един и същ волтметър оставен да го напече слънцето показва доста различно.
                            Когато е доста разреден акумулатора, генератора не може да даде макс. напрежение, защото е ограничен по мощност или по ток в случая, може и по темп. на по-новите автомобили. Забелязал съм, че когато дълго време не съм карал джипа и запаля волтметъра на таблото ми показва под 14 в и като покарам 2-3 часа показва малко над 14 в. Замервал съм го с цифров уред и при порядъчно разреден акумулатор напрежението "тръгва" от 13.4 в. и достига до 14.25в.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                              Първоначално публикуван от Андрей Боянов Преглед на мнение
                              1 - При положение, че наистина е добре и двата акумулатора да са еднакви, надявам се, че няма да има проблеми, ако втория еднакъв го сложа, след като съм карал една седмица колата с два различни?
                              2 - Какво ще им стане на акумулаторите, ако са различни? И двата са необслужваеми, по 75Ah, новият е Monbat, старият - каквото са ми сложили в Тойота. Старият гони 5-а година.
                              3 - От къде идват разликите в измерванията на напрежението на зареждане? Единия го мери 13.8, другия - 13.6 и т.н.
                              4 - Да продължавам ли да настоявам да ми ремонтират алтернатора?
                              5 - (последен) На Хайлукса стандартно не трябва ли да са ми по 100 Ah акумулаторите?
                              1 - няма проблем.
                              2 - Ако всяка седмица я движиш - нищо особено. Иначе са донякъде способни да се изтощават взаимно от изравнителни токове, ама им трябва поне месец стоене и то редовно, за да си покажат рогата. Повечето съвременни коли за толкова време ще ги изтощят и двата с консумацията си в покой, така че и да са съвсем еднакви пак ще имаш грижи след такъв престой.
                              3 - както S_S по-горе писа - разликите са от състояние на измерителния прибор (това е разлика от около 1.5%, повечето ширпотребни мултицети имат по документи по-голяма грешка), от състоянието на алтернатора и на акумулаторите. Това не е съществена разлика, и двете стойности са нормални за лятно време, но по-скоро ниски за зимно (ама те през зимата може и да са други).
                              4 - Не. Ако има температурна компенсация (не знам твоята кола дали има, ама сигурно има), нормално и правилно е през този сезон да изкарва такива напрежения. Ако и на студено останат такива - има проблем.
                              5 - Доколкото си спомням, тези Тойоти бяха с 1 по 100 или 2 по 75, ама ти за всеки случай кажи обема и вида на ДВГ и ще се изясни. Аз най-горе в темата съм препоръчал правилния размер (най-големият който се събира), но това не значи че няма да работи приемливо и с по-малки.

                              Коментар


                              • От: Що е то акумулатор и с какво се яде?

                                Тойотата е Хайлукс 2.5 дизел, 2008 г.
                                Кратък въпрос - да слагам ли втори нов акумулатор или да ги карам така докато се скапе единият, пък после да ги сменя по формулата най - големите, които влизат?
                                "The only regret I will have in dying is if it is not for love."
                                Gabriel Garcia Mаrquez

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X