Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диодно осветление на автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Диодно осветление на автомобил

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Тефчо,мерси,само неможах да си го представя тоя диод как се слага в рефлектора,лепиш върху рефлектора и свети през стъклото или сглобяваш върху цокъл на лампа,или лепиш на някаква плочка и вкарваш по някакъв начин плочката във стопа !
    Зависи от конкретния "стоп" и от това докъде може / искаш да преправяш. Ако оригиналните фасунки и инсталация трябва до си останат непокътнати, или правиш това, което mmtrance е предложил, като много внимаваш лентата да е от читавите, или лепиш въпросната едноватова пача на цокъла на някоя стара лампа. Има вариант резисторите да са направо вътре във цокъла, ако има останала някоя бройка от ранните ми експерименти, ще снимам... ама май заминаха с една от старите ми коли, та не обещавам.
    Ако имаш право (и желание) да преправиш нещата по твой вкус - процедираш както ти е по-удобно.

    При всички случаи е добра идея да се ковне последователно един обикновен диод някъде по трасето. Светодиодите издържат доста зверски импулсни претоварвания и някой случаен пик в права посока не ги притеснява. Обаче в обратна е неприятно - всичко над 5 волта (върху единичен кристал) е в състояние да ги умори на момента.
    Ако използуваш ленти или готови плочки - имай едно наум, че масово са предвиждани да работят на 12 волта. Сам знаеш, че напрежението в автомобилната инсталация е около и над 14.
    Китаеца много обича да слага последователните резистори на тия изделия в критичен режим още на 12 волта, с цел по-ярко свтене и от там започват простотиите с късия живот на подобни играчки. Отначало светят, после започват да примигват и после свършват курса.
    За груба ориентация: повечето от дребните светодиоди имат безкрайно дълъг живот при 15 милиампера на кристал, много дълъг живот при 20ма, поносимо дълъг при 25, от там нагоре се съкращава експоненциално. Ако работят при температура на околната среда 50-60 градуса - връщаш с една стъпка назад. От там нагоре става силно нездравословно.

    И последно: готовите ленти/плочки/лампи от случаен производител твърде често (да не кажа винаги) са събирани от светодиоди без никакъв контрол. Като следствие, като оставим настрана странните цветове и непредсказуемата сила на светене, пада на напрежение върху отделните кристали не е еднакъв. И понеже масовата схема е 3 последователни на един резистор (за намаляне на загубите в резисторите), разпределението на мощността върху отделните светодиоди започва да се различава и този с най-голям пад изгаря бързо чисто заради прегряване. А като прекъсне 1, угасват и другите 2. Или по-лошо, започват да мигат като пернишка дискотека.
    Не искам да те плаша, всичкото изписано до тук има за цел да ти спести по-често срещаните грешки. С малко експерименти и известна доза замисляне, нещата стават здраво и красиво
    Успех!
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #47
      От: Диодно осветление на автомобил

      Днеска се поразходих до такъв магазин,всъщност обиколих поне 5-6 такива,накупих разни неща,и сега всички плафони в трите ми коли можеш да бродираш,така прекалих че като светна плафона и невиждам навън какво става.На служебната кола в плафона успях да събера точно 33 диода от 10 ватова студено бяло самсунг,което е малко над 5 вата,вътре стана светло та се не трае,обаче това ми трябваше,обаче започна да гори предпазителя на плафона който е 7,5 ампера,старата лампа беше 5 вата,в фургона имам още две по пет вата общо 15 вата на 12 волта прави малко над ампер ?Сложих жица и тя изгоря,сега сложих 10А предпазител и поне засега работи !

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:unnamed.jpg
Прегледи:1
Размер:124.2 КБ
ID:5565048
      Последно редактирано от Roninn; 18-02-14, 19:17.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #48
        От: Диодно осветление на автомобил

        Нещо си закъсил някъде. Ама то ще се чуе де.

        Коментар


        • #49
          От: Диодно осветление на автомобил

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          ... общо 15 вата на 12 волта прави малко над ампер ?...
          Зависи кое как е свързано! Ако имаш 1 светодиод с мощност 10 вата и си го свързал през някакъв резистор към 12 волта, 10 вата се смятат на (около) 3волта, което е (около) 3 ампера. Тоест на 12 волта консумаията вече отива към 40 вата, което не е добре от никъде на 5 ватова 12 волтова лампа, консумацията е около 0.4А.

          При всички останали случаи, по-вероятно е да си оплескал някъде жиците и наистина да закъсяват. Не прави глупости и приеми на доверие, че със смяна на предпазителите с по-големи е:
          а) твърде лесно да си подпалиш инсталацията.
          б) адски неприятно, когато това се случи на майка си в неизвестното в 2 сутринта.
          Горните твърдения са проверени и доказани многократно в практиката, включително и на собствен гъ ... така де, гръб.
          На твое място бих огледал всичко още веднъж МНОГО внимателно, но ти си знаеш
          О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

          Коментар


          • #50
            От: Диодно осветление на автомобил

            Нещо не разбрах - сложил си светодиоди и се е вдигнала консумацията? Аз като сложа светодиоди в плафон, свалям консумацията 5 пъти и вдигам осветеността (поне) 2 пъти... И според мен има късо...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #51
              От: Диодно осветление на автомобил

              Не е дискутирано в темата, затова го споменавам, за да няма изненадани и да почнат да ходят по врачки...
              Някои афтомобили имат екстрата проверка на крушките. Има различни начини за реализация на тая функция. Една от тях е - за кратък интервал се пуска захранване през съответната крушка или група крушки и се следи консумацията.
              Изненадата идва когато крушките се заменят със светодиодни такива. Крушките с нажежаема жичка са инертни и при проверката им не успяват да светнат. Светодиодите са значително по-бързи и започват едни периодични премигвания на съответните светлини.
              Най-стряскащо е с плафоните в купето, вечер.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #52
                От: Диодно осветление на автомобил

                Нищо не мига,всичко работи нормално днес
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #53
                  От: Диодно осветление на автомобил

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1393083834730.jpg
Прегледи:1
Размер:47.8 КБ
ID:5566531 ето и крушка с една светлина, червени диоди за заден фар за мъгла, и преди да сте ме нападнали - свети точно толкова силно колкото и обикновената крушка с жичка, но консумацията е в пъти по малка.
                  I'm not Lost, I'm Discovering !

                  088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                  Коментар


                  • #54
                    От: Диодно осветление на автомобил

                    Ако останат омешани с обикновени, стават галимации най-вече при крушките с две светлини (имат само резистори за отделните диодни групи).като натиснеш спирачки, заедно със стопа може да светне габарит отпред.Зависи и алармата как е свързана.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • #55
                      От: Диодно осветление на автомобил

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      [ATTACH]685532[/ATTACH] ето и крушка с една светлина, червени диоди за заден фар за мъгла, и преди да сте ме нападнали - свети точно толкова силно колкото и обикновената крушка с жичка, но консумацията е в пъти по малка.
                      Що бре да те нападаме.
                      Просто се чудя дали няма и по-лесен начин, но ти си знаеш, пък и вади фаца

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Ако останат омешани с обикновени, стават галимации най-вече при крушките с две светлини (имат само резистори за отделните диодни групи).като натиснеш спирачки, заедно със стопа може да светне габарит отпред.Зависи и алармата как е свързана.
                      Ако стопа и габарита са физически един и същи светодиод (или група светодиоди, все тая) се слага по един обикновен диод последователно и въпроса е решен. Въпреки, че нямам спомен да съм имал подобни ядове ... ама аз на всичките им слагам последователен диод (а напоследък и паралелен наобратно да обира случайно попаднали пикове), сигурно затова
                      О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Диодно осветление на автомобил

                        Лесен начин има - 10-15 лв парчето и готово, но така първо че излиза по-евтино, второ кефа като светне е голям, пък и време за уплътняване имам. А за нападането- щото всички си мислят, че го правя за да светя в очите на другите
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #57
                          От: Диодно осветление на автомобил

                          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                          ...свети точно толкова силно колкото и обикновената крушка с жичка, но консумацията е в пъти по малка.
                          Тая разлика в консумацията няма да я видиш като разлика в разходя на гориво.

                          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                          Ако останат омешани с обикновени, стават галимации най-вече при крушките с две светлини (имат само резистори за отделните диодни групи).като натиснеш спирачки, заедно със стопа може да светне габарит отпред.Зависи и алармата как е свързана.
                          Същият резултат можеш да получиш и с дефектна крушка с две светлини...
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Диодно осветление на автомобил

                            Не съм и очаквал да я видя, по скоро идеята ми е да компенсирам натоварването на алтернатора поради слагането на буфер с усилвател Пък и светлината от диодите ми харесва повече.
                            I'm not Lost, I'm Discovering !

                            088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                            Коментар


                            • #59
                              От: Диодно осветление на автомобил

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1394382149267.jpg
Прегледи:1
Размер:41.6 КБ
ID:5569150 ето и новата творба, 9 диода за габарит и около 40 за стоп. Ползвах червена лента и съм доста доволен от резултата. Ще снимам как светят, при желание ще кача и снимки от направата.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар


                              • #60
                                От: Диодно осветление на автомобил

                                Ето и аз се заиграх с плафончето.И накрая с целия автомобил ама нямам снимки/ако не ме мързи ще снимам/.Диоди взех от омега-лайт/без реклама само за инфо/.
                                Прикачени файлове

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X