Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Диодно осветление на автомобил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Диодно осветление на автомобил

    Колеги реших да си подменя всички крушки в колата с диодни (утре ще пусна снимки на плафоните които според мен се получиха доста добре)
    Монтирах дневни светлини също диодни, смених и предните габарити
    Обаче с мигачите и стоповете ударих на камък.
    Когато сложа диодни (LED) крушки на мигачите и релето почва да цъка много бързо, това било заради съпротивлението на диодите, било по малко от това на другата крушка. Вариант било да слагам допълнителни съпротивления, но пък тогава стигам до консумацията на нормална крушка, та мигачите се отказах да ги правя.
    Стопа обаче е с двойна светлина и до сега не намерих крушка която да работи адекватно. Или въобще не свети или заедно с габарита свети и стопа, че и третия стоп. Пробвах какви ли не крушки от 4лв за брой до 30лв за брой и все едно и също. Сега питането е - знаете ли от къде да си взема читави крушки или да се захващам да си направя едни.
    Интересно ми е и да видя ваши идеи и решения по вашите возила.
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

  • #2
    От: Диодно осветление на автомобил

    За мигачите - взимаш реле от 3лв, електронно и си свиркаш. Имай предвид, че минималния праг за различните релета е различен.
    - за другите крушки нямам идея..
    Поздрави!

    Коментар


    • #3
      От: Диодно осветление на автомобил

      Аз ги смених и съм много доволен, сложих и лед дневно осветление на Osram. Стана перфектно.
      0887 526 564/ 0897 933 755 /

      Коментар


      • #4
        От: Диодно осветление на автомобил

        от къде купи крушки с двойна светлина за стоповете, аз в момента си ги правя защото така и не намерих работещи.
        I'm not Lost, I'm Discovering !

        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

        Коментар


        • #5
          От: Диодно осветление на автомобил

          Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
          от къде купи крушки с двойна светлина за стоповете, аз в момента си ги правя защото така и не намерих работещи.
          0879 581570 алармаджия в кв. Бели брези. Вече година съм с 5 такива.

          Коментар


          • #6
            От: Диодно осветление на автомобил

            Мойте са китайски или от ДХ или от ибей, работят нормално. Ако трябват още да потърся откъде съм ги взел?
            I get High by going Down

            Коментар


            • #7
              От: Диодно осветление на автомобил

              В моята кола, предишен собственик е сменил плафоните с диодни и все не стигам да ги оправя. Като светне това синкавото, 10 минути после нямам нощно зрение. В купето светлината трябва да е с по-топъл цвят, иначе те прецаква грозно. И диоди има такива, но се намират трудно.

              Коментар


              • #8
                От: Диодно осветление на автомобил

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                В моята кола, предишен собственик е сменил плафоните с диодни и все не стигам да ги оправя. Като светне това синкавото, 10 минути после нямам нощно зрение. В купето светлината трябва да е с по-топъл цвят, иначе те прецаква грозно. И диоди има такива, но се намират трудно.
                От метър лента /топло бяло/ излизат 20 тройки диоди за директно свързване на 12волта. Общо за под 10лв. Аз и в багажника сложих и в жабката.

                Коментар


                • #9
                  От: Диодно осветление на автомобил

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  От метър лента /топло бяло/ излизат 20 тройки диоди за директно свързване на 12волта. Общо за под 10лв.
                  Лентата е добре, но като автомобилни крушки ги няма.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Диодно осветление на автомобил

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Лентата е добре, но като автомобилни крушки ги няма.
                    Възможно е. КПДто е надолу при топлобялото, ама за стопове е все тая. Че при мене са 5х21вата!!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Диодно осветление на автомобил

                      Купувал съм стоп-габарит от "световния търговски център", има ги даже в червено и работят , колкото и да е странно.
                      подаръци за мъже от FACOM
                      промоция на читави инструменти

                      и на хоби такива

                      тел. О879 Ч8Ч 2З5

                      Коментар


                      • #12
                        От: Диодно осветление на автомобил

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        В моята кола, предишен собственик е сменил плафоните с диодни и все не стигам да ги оправя. Като светне това синкавото, 10 минути после нямам нощно зрение. В купето светлината трябва да е с по-топъл цвят, иначе те прецаква грозно. И диоди има такива, но се намират трудно.
                        Не е от "синкавото" cold white /типично 5500-6500К, но при по-гадните ментета 7000-8000К/, а от голямата яркост в сравнение със стъклените крушки-печки...
                        Имам светодиоди neutral /4000-4500К/ и warm white /3000-3500К/, но не са монтирани на платка...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: Диодно осветление на автомобил

                          Червени стоп-"крушки" монтирах на една и30-ка и вече 2-ра година няма грижи... От е-бей ги бях купил... За плафони и габарити си правим тука в Сф с хубави диоди и специализирана ИС /генератор на ток/...
                          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                          Коментар


                          • #14
                            От: Диодно осветление на автомобил

                            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                            Червени стоп-"крушки" монтирах на една и30-ка и вече 2-ра година няма грижи... От е-бей ги бях купил... За плафони и габарити си правим тука в Сф с хубави диоди и специализирана ИС /генератор на ток/...
                            Някъде във форума бях писал за въпросните крушки. На мен ми допаднаха. Светлината се получи по-ярка от комфортното за мен, но ги оправих...
                            Идеята за специализирана ИС (BCR... - не помня точният номер) също е готина, генераторът на ток е с отрицателен температурен коефициент и при загряване на светодиодите, намалява тока през тях.
                            Това което не ми хареса е ниското максимално захранващо напрежение на ИС - 18V. Ако всичко по-автомобила е наред, бива. Но ако се получи така нареченият "load dump", е много вероятно ламбите да се преселят във вечните силиконови полета...
                            Последното е повече на теория де. На практика може и да не се появи подобен проблем.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #15
                              От: Диодно осветление на автомобил

                              Взех че си направих сам крушките, доволен съм ит резултата, макар и да има какво да доизкусуря, най вече естетическия вид, добре че стопа не е кристален. По- късно ще кача снимки, да споделите и вие мнение и да дадете предложения за по добър вид.
                              I'm not Lost, I'm Discovering !

                              088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X