Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
    E как преценяваш, бензиностанциите им са на концесия или нещо подобно, демек повечето са с различни собственици, под едно име. Съответно е според зависи, на едно място може да сипеш качествено гориво от OMV, на друго OMV, сипваш сапунец...
    А да може да си абсолютно прав.Аз сипвам само на две и говоря за тях.На царигратско на разклона за летището и тази на корабчето.
    Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

    Коментар


    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      ОМV нямат бензиностанции на фрайчаизинг, всички са тяхна собственост, като се управляват от дилъри нямащи право да организират самостоятелни доставки.
      Единствените вериги с фрайчаизинг са Шел и Ромпетрол.

      Коментар


      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        В България 90% и повече от продаваното гориво идва от Нефтохим. Всички компании купуват от там.
        Друг е въпроса с какво го бъркат и какви присадки и добавки му слагат.
        Един съвет от мен. Когато идете на бензиностанция да зареждате и там има цистерна, която стоварва гориво в нея, просто я подминете.
        По принцип 1-2 часа трябва да се изчака след това, за до е добро горивото.
        В един резервоар на бензиностанция има "мъртъв" обем в които освен вода има тиня, ръжди, умрели насекоми и тн.
        А в пласта между горивото и водата който може да е като филм но и съм виждал и по големи там стоят парафините.
        И като се разджуркат........ и после олеле.
        Една от най-добрите химии нафтата да не "замръзва" е Депресатора, той не позволява на парафините да се свързват в кристална решетка.
        Но бензина и газта са перфектни за домашни цели.

        Коментар


        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
          Колеги, ще споделя и аз малко личен опит. Жипката е ОФА 2,3ТД.
          След като миналата зима ми се желираше нафтата на всяко едно пътуване във филтъра. Дори на връх Нова година при прибирането ми в 5 часа през ноща с жена ми и малко дете - доста неприятно изживяване. Запалвам в повечето случай, тръгвам и след определен пробег жипката ме изоставя.
          Налях газ за осветление, RS Antigel и двутактово масло в нафтата, зарибен от темата и след като прегледах тестовете.
          След закъсването ми през ноща на Нова година дори не съм сменял филтъра на нафтата, а само го свалих и промих с нафта - чух, че било по-качествено да се промие с бензин, но вече го бях завъртял на мястото му. Излезна доста парафин при отвиването на филтъра.
          Нафтата с която карам си е все същата - обикновен дизел от верига бензиностанции - няма да споменавам коя, но тази зима до сега не съм имал проблем - пали си и най-важното: не ми се е желирала в движение и не ме изостави някъде.
          При новото зареждане мисля да спестя газта за осветление, че ми идва скъпичка - 1 литър е 5-6 лв по спомен.
          Може да сипя бензин, но и за него не съм сигурен. Може би от любопитво ще сипя само 2Т масло и RS Antigel и дано не закъсвам
          Ще споделя опит по-натам, че очаквам февруари да е по-студен.
          Колега,имам само един въпрос към тебе-да си чувал за замръзнал или желиран бензин? На вече замръзнал пълен резервоар с нафта и двойно количество добавка против замръзване...!!! добавих някъде между 4-5 литра бензин,и след въртене известно време докато задържи някакви обороти,го оставихме за около 2 часа да си работи! И повече никакви грижи откъм гориво,докато изгори този резервоар! Да добавя само,жипа е чисто нов нисан от 2010!Като резюме-коя е правилната добавка за тая кофти нафта?Кому е нужно тепърва да открива топлата вода,или излишно да се усложнява ситуацията с такава или онакава добавка?
          Последно редактирано от suzuki team; 03-02-12, 14:09. Причина: допълване
          Иво (таксито) Андреев
          0988 91 80 50
          Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

          Коментар


          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            И аз карам с обикновена OMV. Никакви грижи до сега. Не съм я гледал на какво е станала, но тераното си върви съвсем нормално.
            И аз зареждам само на ОМВ обикновена нафта, но на първата студена сутрин в понеделник работих 15-20 мин на място да позагрее, че возих детето и след потеглянето едвам вървеше - 1500 оборота макс. Дотътрих се до ОМВ сипах допълних резервоара с около 50 литра от скъпата нафта и на другата сутрин беше доста по-добре.
            Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
            BMW F650CS
            Радо о885 5о 59 5о

            Коментар


            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от Живко82 Преглед на мнение
              ОМV нямат бензиностанции на фрайчаизинг, всички са тяхна собственост, като се управляват от дилъри нямащи право да организират самостоятелни доставки.
              Единствените вериги с фрайчаизинг са Шел и Ромпетрол.
              и Лукоил бензиностанции имат на франчайз! Знам го от опит на 100%

              Коментар


              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                Колега,имам само един въпрос към тебе-да си чувал за замръзнал или желиран бензин? На вече замръзнал пълен резервоар с нафта и двойно количество добавка против замръзване...!!! добавих някъде между 4-5 литра бензин,и след въртене известно време докато задържи някакви обороти,го оставихме за около 2 часа да си работи! И повече никакви грижи откъм гориво,докато изгори този резервоар! Да добавя само,жипа е чисто нов нисан от 2010!Като резюме-коя е правилната добавка за тая кофти нафта?Кому е нужно тепърва да открива топлата вода,или излишно да се усложнява ситуацията с такава или онакава добавка?
                Аз както вече написах - добавката Антигел не се продава, или поне не я намирам в Лукоил. Следователно ми идва и скъпичко разните му там добавки, газ за осветление и тн и вече и аз сипвам бензин

                Само, че имам въпроси - дайте опит - какво съотношение бензин:нафта ? да се сипва, че хем да не се повреди някой агрегат, хем да е в добро състояние нафта

                Коментар


                • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от X TARGET Преглед на мнение
                  ....
                  Една от най-добрите химии нафтата да не "замръзва" е Депресатора...
                  Колега може ли малко по-простичко да кажеш какво е т'ва за по-простички хора кат мене


                  P.S. питах чичко Гугъл: http://www.kamioni.bg/rdetails/3/38/1/1204
                  все пак научих нещо ново

                  да ни е жив и здрав форума - за т'ва го обичам

                  Коментар


                  • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Значи,не е никакъв проблем да се налива добавка в резервоара ПО ВРЕМЕ на зареждането,независимо дали околната температура е -20,или +20 градуса. Нафтата в танковете на бензиностанциите е с постоянна годишна температура между 9 и 12 градуса.
                    Който не вярва,може да пита на някоя бензиностанция.
                    Друг е въпроса,ако тубата е била у бараката на -20! Тогава нЕма смисъл от добавка.
                    А що се отнася до франчаиз бензиностанциите-доставката на гориво е централизирана и никой не може да бара състава му.

                    Коментар


                    • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Супер гот, а как ще стават аномалиите тогава? То не може и вълкО сит и ягнето цЕло. Шоферите на цистерните начи са проблемо.

                      Коментар


                      • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от Златков Преглед на мнение
                        А що се отнася до франчаиз бензиностанциите-доставката на гориво е централизирана и никой не може да бара състава му.
                        И все пак ако собственика манипулира оборота, може да втръка от друг "доставчик" от сивия сектор с неизяснен произход и още по-неизяснено качество.

                        Коментар


                        • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Някога може и да е можело,ама сега-Ц!

                          Коментар


                          • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Toва "Ц" го казваш като собственик, служител или контролен орган на бензиностация/ии!?

                            Коментар


                            • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              На бас за 10 000 евро, че и петрол има франчайз, а ОМВ - не.
                              подаръци за мъже от FACOM
                              промоция на читави инструменти

                              и на хоби такива

                              тел. О879 Ч8Ч 2З5

                              Коментар


                              • От: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Първоначално публикуван от maistora_1 Преглед на мнение
                                Колега може ли малко по-простичко да кажеш какво е т'ва за по-простички хора кат мене


                                P.S. питах чичко Гугъл: http://www.kamioni.bg/rdetails/3/38/1/1204
                                все пак научих нещо ново

                                да ни е жив и здрав форума - за т'ва го обичам
                                Ще си позволя да извадя цитат от статията в този линк, че много ми хареса.

                                Граничната температура на филтруемост

                                У нас нормативите определят за граничната температура на филтруемост (ГТФ) -15°С – стойност, под която термометрите през последните зими неедин път слизаха доста по-ниско. И аз като вас съм се питал защо не се промени този норматив.На този въпрос отговаря част от становището, което ни изпрати г-н Калоян Кършев от Петрол АД: „В чл. 6. т.2 на Наредбата за изискванията за качеството на течните горива, условията,реда и начина за техния контрол (ПМС№ 156 от 15.07.2003 г., ДВ бр. 66 от25.07.2003 г.) с всичките є последващи изменения са посочени изискванията към дизеловите горива, дадени по-нататък в приложение № 2. То изцяло възпроизвежда европейския стандарт EN590. В него, а и в националното приложение на стандарта EN 590 е посочено,че през зимния период (16.10 – 15.04)в България се продава дизелово гориво от клас Е с ГТФ през студен филтър,не по-висока от минус 15°C. Което значи, че всички дизелови горива, продавани през този период в страната, би следвало при температури над или равни на -15°С да могат да минават през филтъра за време от 60 секунди (така се прави анализът). Това обаче не значи, че при около -20°С или по-ниски температури горивата ще продължат да минават през филтъра. Всички вносители и производители си правят сметката какво внасят и произвеждат, защото производството на арктическо гориво е много скъпо. Съответно и цената му на борсите и пазара е по-висока. Това е така, защото то е подложено на допълнителни процеси на де парафинизация и в него са добавени допълнителни количества депресаторни добавки.

                                ГТФ не е всичко

                                Това напомня д-р Пламен Янкулов,който е мениджър по качеството в ShellБългария ЕАД: „Съществува погрешно разбиране, че показателят „гранична температура на филтруемост“ напълно определя пригодността на горивото за експлоатация в зимни условия.За качеството на дадено гориво неможе да се съди само по неговата ГТФ, а трябва да се отчитат и други параметри (напр. цетановото число, наличието на вода, смазочната способност,съдържанието на сяра, корозионната му активност и др.) и фактори (наличие на специални добавки, контрол по веригата на снабдяване и т.н.), които в крайна сметка определят поведението на дизеловото гориво при работата на двигателя. Като цяло участниците на пазара, които държат на своята репутация, предлагат на своите клиенти гориво, което надминава (в някои случаи значително) изискванията на националния стандарт по отношение на ГТФ.“.
                                Реално може и да не става до -30 това арктическо гориво, но с нормалното шансовете да не замръзне при температури под -15 не са никак добри. Добавките някои твърдеят, че ги дават отделно на превозвачите, които пък не ги сипвали, а продавали отделно, в статията пише, че си ги добавят по бензиностанциите /Лук/, къде е истината още не е ясно, но при положение, че говорим за подобни горива с различно съдържание добавки, оставам с идеята, че най-добре всеки сам да си сипва добавка. Аз също съм ползвал Кастрол ТДА, миризмата на добавката е характерна и се запомня, после всяка колонка ми напомня на нея. Доволен съм, но реално никога не съм имал проблеми с нафтата, а с акомулатор, стартер и други токови такива и без да сипвам добавка. Е сега както диското е с лятното гориво, не му е лесно и на -5 да запали. Най-основното е всичко да е изправно.
                                Последно редактирано от Насов; 04-02-12, 17:13.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X