Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ...Момчета за експеримента -ако пробвате добавянето на бензин в дизела ВАЖНО е да не оставяте пробата над нулата (опасно е),пише го в препоръките на производителя на автомобили. Смесването с бензин процентно е : -10 градуса 10% , -20 /20% до -30гр / 30%.
    Последно редактирано от Ясен; 16-12-08, 15:21. Причина: отдалечаване от добрия тон

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от Ba4e Mite Преглед на мнение
      Спам, спам спам ... празните приказки ...
      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      ???Чакай бе пич , кога ги врътна тези 60 хиляди по горите ?! Аз...
      Първоначално публикуван от bgbul
      ...
      Ако можеш да добавиш "пълни" приказки - всички ги очакват ! ...!?! За хулене всеки е готов-...
      Не ме карайте да прочиствам хубавата тема!

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Отностно вискозитета, значи с понижаване на температурата флуидите се сгъстяват и от там времето за изтичане през калибрираната фуния както спомена един колега нараства. Или иначе казано няма как с понижаване на температурата той да падне. Или поне аз незнам да има такъв флуид.
        Отностно добавките в нафтата, личното ми мнение е, че само бензин в пропорции до 30% е достатъчно.
        Мотивите са ми следните:
        1. Вода(влага) има и във въздуха, така че дали ще вкараш чрез въздуха или горивото - разликата е никаква.
        2. Като се добави бензин температурата на сгъстяване на нафтата(сместа) пада, а също така и пламната и температура. От тук идва и по-лесното палене при по-ниски външни температури.
        Сигурно и добавките които се продават дават същия ефект. Просто човек трябва да си направи сметка, кое е поизгодно.
        Значи на 60литров резервоар, ако сложиш 20литра бензин, то цената на горивото дори ти пада с около 4лв при разлика между бензин-дизел 20ст.
        Отностно добавката на спирачна течност, ако действително съдържа соли на борната киселина. То едно от съединението на тази киселина(боренкарбид) е едно от веществата с най-голяма абразивност(използва се при направата на абразивните дисковете за рязане).

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Гледам, че настъпи объркване.

          На студено, вискозитетът на всички течности нараства. ЗАТОВА, с означението "зимни" се продават горива и масла с по-малък вискозитет.

          Резултат: за една и съща температура, нафта, продадена през зимата, има по-малък вискозитет от лятната.

          За борната киселина:
          да получиш от нея борен нитрид или карбид, не е никак тривиално. Не си представям да се получи самичък при горенето.

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Ако не спреш да се пулиш, ще ти кажа, че повечето стъкла са течни. Има експерименти и с тях.
            За експерименти не знам, ама съм чел, че стъклата които са на няколко стотин години /в старите катедрали например/ в долната си част са доста по-дебели отколкото в горната!
            Абе както е казал Хераклит май - Παντα ρει και ουδεν μενει!! Всичко тече, всичко се променя!!
            יעבור
            «И това ще мине»

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
              За експерименти не знам, ама съм чел, че стъклата които са на няколко стотин години /в старите катедрали например/ в долната си част са доста по-дебели отколкото в горната!
              Абе както е казал Хераклит май - Παντα ρει και ουδεν μενει!! Всичко тече, всичко се променя!!
              Панта рей,но не е съвсем така. Тече това, което при определени условия, не е кристализирало.

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                ...Момчета за експеримента -ако пробвате добавянето на бензин в дизела ВАЖНО е да не оставяте пробата над нулата (опасно е),пише го в препоръките на производителя на автомобили. Смесването с бензин процентно е : -10 градуса 10% , -20 /20% до -30гр / 30%.
                Точно това процентно съотношение според външната температура се отнася за керосина,а не за бензина!Личното ми мнение е,че 30% бензин в нафтата е прекалено много.Не слагайте повече от 10% бензин,като към него добавите и 10%(от бензина) синтетично двутактово масло-инак е голяма вероятността да се прецака помпата,а по-натам и разпръсквачите!
                Наясно съм,че ще има много мнения,много спорове,което е добре,но истината е само една-единствена!
                много автомати-слаби резултати!

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от mbenz Преглед на мнение
                  Точно това процентно съотношение според външната температура се отнася за керосина,а не за бензина!Личното ми мнение е,че 30% бензин в нафтата е прекалено много.Не слагайте повече от 10% бензин,като към него добавите и 10%(от бензина) синтетично двутактово масло-инак е голяма вероятността да се прецака помпата,а по-натам и разпръсквачите!
                  Наясно съм,че ще има много мнения,много спорове,което е добре,но истината е само една-единствена!
                  Така е.... и тя е: читав акумулатор (работеща зарядна система), стартер който не прави проблеми, читава нафта и работещи подгряващи свещи.
                  П.С. Моят хард опит е на -32 в Румъния през 2001 в Синая с Пасат от 1991г. С две подгрявяния запали от 1/4 оборот. Доста бензинови не успяха, и дизелови също. Палих ги с кабелите наред. ОСНОВНО: Акумулатор!, Заряд!, Читава нафта!

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                    Така е.... и тя е: читав акумулатор (работеща зарядна система), стартер който не прави проблеми, читава нафта и работещи подгряващи свещи.
                    П.С. Моят хард опит е на -32 в Румъния през 2001 в Синая с Пасат от 1991г. С две подгрявяния запали от 1/4 оборот. Доста бензинови не успяха, и дизелови също. Палих ги с кабелите наред. ОСНОВНО: Акумулатор!, Заряд!, Читава нафта!
                    Еми тука говорим специално за "ЧИТАВАТА НАФТА" и как да я направим такава.
                    ________________________________________________________________________________________
                    Grand Cherokee WJ 3.1TD 1999
                    HARLEY DAVIDSON - HARITADGE SOFTAIL CLASIC 2006

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Да попитам експериментаторите - останал ли е още OMV Alpin Diesel ? Чувам по рекламите, че му гарантират нормална работа до -33*С. По спомени фризера ви държи до -35*С. Та да видим, дали това, което рекламират, е вярно.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                        Така е.... и тя е: читав акумулатор (работеща зарядна система), стартер който не прави проблеми, читава нафта и работещи подгряващи свещи.
                        П.С. Моят хард опит е на -32 в Румъния през 2001 в Синая с Пасат от 1991г. С две подгрявяния запали от 1/4 оборот. Доста бензинови не успяха, и дизелови също. Палих ги с кабелите наред. ОСНОВНО: Акумулатор!, Заряд!, Читава нафта!
                        Извинявам се че отново си повтарям поста, но:

                        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                        "Петролски" дизел с добавени 0.2% т.е. двойна доза и примесен с 5 % газ за горене ми замръзна при - 22 ц гр, и то след като сутринта запалих и минах около 17 км. и на смукателя в резервоара е полепнала гняс и смукателната помпа на рено лагуна 1.9 комън рейл не можа да се пребори. Издърпаха ме с голфче 3 обикновен турбодизел заредено с алпин на ОМВ.
                        От втория опит сутринта реното си запали, като при него не мога да подгрявам, т.к. е със стартов бутон и натискаш бутона и го пускаш, стартера върти 3-4 сек. и ако не запали двг. спира. Като запали работеше първите 10 сек. неравномерно и се нормализира без да натискам педала на газта. Изчаках минута-2 след което потеглих ... и т.н.т четете цитата.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от kokoff
                          Опаааа.Май темата ще стигне до новините по бтв.Стори ми се,че видях анонс за утре сутрин на тема горива с подозрително позната снимка с фуния май от тази тема....Ще разберем утре.
                          .... Маййй да, и аз го видях сега 02:55,даже някоя от тези снимки показах по време на коментара







                          Първоначално публикуван от kro Преглед на мнение
                          Румене, много си бърз бе ....
                          Ами изчакай го човека, виж какъв е, що е...
                          Ти веднага - Дядо коледа

                          Дано не е главния юрисконсулт на съюза на вностелите и производителите на дизелово гориво ...
                          .....
                          Land Rover Discovery:
                          - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                          Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Първоначално публикуван от Кольо
                            Ееееей, в момента гледам по бТВ Ник Николов и Стефан, коментират нафтата, прочухте се...

                            Аз знам на кого да вярвам, и добре, че не карам с нафта.
                            а дали само нафтата не е в ред?
                            Поздрави за опита,дано само да удържите до края
                            Последно редактирано от Тодор (Zaarin); 18-12-08, 09:55. Причина: поправен цитат

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Първоначално публикуван от sparkybg
                              Сега се сещам и за друго - в някои проби имаше лед. На кристалчета. В кои повече, в кои - по-малко. Та, тоя лед на какви стандарти отговаря? Защо в някои нафти е по-малко, а в други повече? Или това е останала вода в резервоарите на бензиностанциите от последното им миене?
                              По стандарт е максимум 200 мг/кг.

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Да де, ама в някои проби май беше осезаемо повече? Какво правим? (риторичен въпрос)
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X