Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Ясене, не се опитвам да споря ,но нещо нямам спомени да съм получавал еднородна смес между спирачна течност и вода.
    Навремето Балканчето го карахме с рициново масло и мирешеше странно, но вървеше повече.
    Основен ремонт на тир се прави над 800 000 км и струва 10 000 лв минимум.
    Когато бях в авиацията на европата и сипваха от време на време нафта щото на керосин издухваше гарнитурата на главата и правеше ауспуха бял.
    За да не замине помпата слагаха МС 20 масло или каквото има.
    Но оптималната пропорция е 40-45 % керосин или 25-30 % бензин
    Последно редактирано от Георги Крумов; 14-12-08, 16:42.

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Първоначално публикуван от FLY_FREE Преглед на мнение
      Ясене, не се опитвам да споря ,но нещо нямам спомени да съм получавал еднородна смес между спирачна течност и вода...
      Пробвай тогава. Ама да не е дот5, тя наистина не се смесва с вода.

      дот3, дот4 се смесват чудесно с вода и стават за антифриз. Е, не хубав антифриз, но някакъв.

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Ще му стане какво? Имам предвид, какво по-лошо от обичайната калпава нафта?
        намери някой приятел с HDI и ако не искаш повече да ти е приятел, му го ливни в резервоара
        ________________________________________________
        Subaru OUTBACK 2,5
        Hyundai TUCSON 2.0

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Каквото и да говорите за спирачната течност ще спомена за последно: всичко което споделям не е предположение, а собствен опит. Не ми се спори с мнооого по-опитни,но аз ще продължавам да добавям "ДОТ" при всяко съмнение за вода в горивото.И между другото:който има нужда от промивка на инжекторите-нека да добави спир.течност преди да свали инжекторите.Може да си спести свалянето. Ако на двутактовия мотор трабва да се добави масло в горивото,а нямате под ръка-добавете спир. течност,тя също има смазочни своиства. Но не прекалявайте! Все пак говорим за спасяване на положението. На ТИРовете основен ремонт се прави на около 2 милиона км.Това е. На добър път!

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Сметката ти за водата не е много вярна, нито като числа, нито като замисъл. Спирачна течност и вода се смесват неограничено, просто е по-добър сушител от, примерно, спирта. Определено ще попречи на водните капки да станат ледени парчета. Не се различава много от антифризите.
            Да, при писането съм объркал порядъка

            Що се отнася до сушенето, спирта също поема максимум до около 4-5% вода, след това е разновидност на водката. За смесването си прав - и двете се смесват неограничено. Обаче, аз все пак бих предпочел спирта. Най-малкото защото не знам какво ще направи борната киселина в двигателя...

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Относно "точните" изчисления за това колко мл вода ще поеме ДОТа ? Знаете ли че в Япония товарните автомобили (за леките не знам) зареждат ДИЗЕЛ в който има 10-12% В О Д А !!! Проверете ! Може това да се прави "тихо-мълком" и у нас,не знам??? Просто технологията за смесването на двете течности е скъпа (преди 2 години) Също така според НАУКАТА - ПЧЕЛАТА е невъзможно да лети... Но всички хапваме ПЧЕЛЕН МЕД !!! Така че,който желае - да сподели моя опит,който не вярва-има мнооого добавки. АЗ бях представител на "Руска военна технология" за добавки към горивото !?! Но вместо да се срамувам от приятелите ,първо я изпробвах 1 год. на 3 автомобила и ......после я ЗАБРАВИХ и се върнах към ПРОВЕРЕНОТО !!!

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                Също така според НАУКАТА - ПЧЕЛАТА е невъзможно да лети...
                само, моля те, не го пиши с главни букви, че от добавки за дизел отиваме в динамика на флуидите, пък там ...
                Последно редактирано от deyan_h; 14-12-08, 22:51. Причина: ,
                - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                  АЗ бях представител на "Руска военна технология" за добавки към горивото !?! Но вместо да се срамувам от приятелите ,първо я изпробвах 1 год. на 3 автомобила и ......после я ЗАБРАВИХ и се върнах към ПРОВЕРЕНОТО !!!
                  А как си бил представител като само си я пробвал, а не си я предлагал?!! Или едновременно си я предлагал и пробвал?!
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Първоначално публикуван от denislav Преглед на мнение
                    Чел съм същото в ръководството за експлоатация на Space Star 1,9 DID

                    Ей го на.


                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Не ми се спори ! Може нищо да не знам,но до днес не съм чистил филтър от " ЖЕЛЕТА ". Дано и в бъдеще да е така ! Сега дори и на бензина му добавям ДОТ-3,4 - за лично спокойствие. С вода кръщават и бензина .Аз само споделих личен опит. Който се дразни да го забрави. А на бензин преминах точно заради "метана". Но ,споделям само ако някой се интересува.Защото пак някой ще се раздразни ,че друг кара за 7лв/100км BMW 318i и BMW 320i ,шестак,150 коня за 10лв/100км (това е разход ГРАДСКО).... За дизеловите ми приключения-друг път,че ме чака работа...сладка !

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Щом жълтите братя препоръчват бензинеца в големите студове, мисля, че е безвредно да им се доверим. Дори и да не си помогнем, поне ще икономисаме няколко жълтици от разликата в цената на бензина и дизела

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          Не ми се спори ! Може нищо да не знам,но до днес не съм чистил филтър от " ЖЕЛЕТА ". Дано и в бъдеще да е така ! Сега дори и на бензина му добавям ДОТ-3,4 - за лично спокойствие. С вода кръщават и бензина .Аз само споделих личен опит. Който се дразни да го забрави. А на бензин преминах точно заради "метана". Но ,споделям само ако някой се интересува.Защото пак някой ще се раздразни ,че друг кара за 7лв/100км BMW 318i и BMW 320i ,шестак,150 коня за 10лв/100км (това е разход ГРАДСКО).... За дизеловите ми приключения-друг път,че ме чака работа...сладка !
                          Всъщност на метан ли караш в момента?
                          Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Да ,на метан.Посочих още при влизане в темата , че сега съм на бензин,но от 1995 г карам дизели и то нон стоп. Имам доста "дизелови" годинки с не много качествен дизел,което ме караше да търся подобрители и разпитвах де що можех. Изводите от моите експерименти ги споделих сбито,точно и ясно.

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              За момчетата които експериментират във форума (темата)-само големи ПОЗДРАВЛЕНИЯ !!!ЕВАЛА !!!Ако всички са толкова упорити и всеотдайни ще се оправим по-скоро !Не спирайте ! Успех нататък !!!

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                По темата за спирачната течност-и аз знам,че се използва от тираджии,камионджии и автобусаджии най-вече за прочистване на разпръсквачите,като се използва веднъж месечно,като лично гледах как в автобус на фирма"Ники-Нели",които пътуват София-Свиленград изляха един литър спир.течност в резервоара!А,колко гориво е имало в него...?Собственика се кълне,че този"номер"го е научил от майстори-дизелджии в Турция,където повечето тежки машини си правят ремонтите,особенно,ако са Мерцедес.И аз на два пъти съм сипвал на 50л.гориво по 100гр. спир. течност,ама имало ли е ефект...?Поне е нямало вреда!
                                А,зимно време в нафтата се сипва основно керосин,и няма нужда да се добавя масло в него,защото не е "сух",като бензина!
                                Абе темата е много полезна,ама мненията ще са безкрайни...!
                                Дано поне се запази добрият тон и изказванията са аргументирани!
                                Аз лично нямам съмнения за себе си кое е най-добро и го написах преди два дена и не искам да убеждавам никого!
                                Сега търся да купя керосин!
                                много автомати-слаби резултати!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X