Обява

Свий
Няма добавени обяви.

На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

    Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
    Някои дизели са с принудително охлаждане на обратната нафта. Течно - от антифриза или въздушно през нарочен радиатор. Т.е. при тях температурата на обратната нафта е над 90°С.
    Проблема е в дебита, не в температурата. Тя най-малкото докато се изреди през дюзите, се стопля. Обаче дебита е такъв че докато стигне до резервоара, пак си е студена. А резервоара примерно е 50-ина литра.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

      Готов съм:

      Ъъъ пък в моя фризер е топло,по студено от -13 не иска да стане (как пипна термометара и тръва да се покачва).

      И двате проби си останаха течни,без да има утайки на дъното.
      Пробата с добавката беше променила цвета си доста,гъстотата им бе малко променена (леко към сгъстяване).
      За антифриза няма промяна.
      Прикачени файлове
      Land Rover Discovery:
      - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
      Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

      Коментар


      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

        Първоначално публикуван от dignatov Преглед на мнение
        ...Наличието на вода може дори да подобри работата на двигателя както е при дъждовно време, всеки може да забележи че тогава колата има повече мощност...
        Каква вода ? Къде ?
        По-добрата работа на двигателя при дъждовно време НЕ се дължи на вода в горивото, или пък във въздуха, а на това, че въздуха е по-студен, и в единица обем засмукан в цилиндъра (горивната камера) има повече кислород.

        Коментар


        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

          Това което виждам, ме кара да не зареждам в Белово.Особено зимата.

          Коментар


          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Проблема е в дебита, не в температурата. Тя най-малкото докато се изреди през дюзите, се стопля. Обаче дебита е такъв че докато стигне до резервоара, пак си е студена. А резервоара примерно е 50-ина литра.
            Касае двигателите помпа-дюза на ВАГ. Там "правата" нафта е много и тече през главата. Дебит/температура на обратната нафта са достатъчни да издуе резервоара. Незнам как е при други двигатели с помпа-дюза, камиони, трактори и т.н.

            Коментар


            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

              Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
              Касае двигателите помпа-дюза на ВАГ. Там "правата" нафта е много и тече през главата. Дебит/температура на обратната нафта са достатъчни да издуе резервоара. Незнам как е при други двигатели с помпа-дюза, камиони, трактори и т.н.
              Такива единични случаи не изключвам. Вероятно и при комонрейл има нещо такова. Нямам идея.

              Въпроса е че огромна част от дизелите го нямат (е, поне на дизелите на джипките ни).

              Другото - колите, предвидени за биодизел, си имат нагревател за горивото. Нагрява го, за да стане по-рядко и да се впръсква както трябва.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                Това което виждам, ме кара да не зареждам в Белово.Особено зимата.
                ... нафтата не е от Белово от OMV- Пазарджик е,
                понатам ще я пробвам и тази тук Беловската,зареждат я от нафтобазата в с.Ветрен.
                А за по горните резултати не знам,цвета се промени още със слагането на добавката.
                Проблеми не съм имал и така, за мен теста е като го оставя да преспи джипа на Чаира/Белмекен и на утрето да си запали и да си се пребера.
                Land Rover Discovery:
                - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                Коментар


                • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                  Лошо. Зачеркваме Пазарджик

                  Коментар


                  • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                    Гледам, че някой по-нагоре спомена и мазута. Не го бъркайте с котелното гориво, то си е някогашната нафта. А мазутът по никой начин не можете да го вкарате в цилиндър на двигател.
                    Също грешно се спомена и КПД-то на котлите като по-ниско от това на дизелов двигател. То е над 80% при котел срещу... половината при ДВГ

                    Коментар


                    • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                      Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                      ...Също грешно се спомена и КПД-то на котлите като по-ниско от това на дизелов двигател. То е над 80% при котел срещу... половината при ДВГ
                      Аа, ако след дизела сложиш термопомпа, определено ще постигнеш повече от 80% за отопление. Отделно, че можеш да използваш и отпадната топлина от самия дизел. Съвременните сградни инсталации работят точно така.

                      Коментар


                      • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                        Първоначално публикуван от yossarian Преглед на мнение
                        Касае двигателите помпа-дюза на ВАГ. Там "правата" нафта е много и тече през главата. Дебит/температура на обратната нафта са достатъчни да издуе резервоара. Незнам как е при други двигатели с помпа-дюза, камиони, трактори и т.н.


                        За камиони и трактори не знам ама при лодките това с обратната нафта да ти топли горивото не става. Това до мене е 12 цилиндров,1500 коня дизерлов помпа-дюза двигател. Като го напънеш харчи по около 300 литра на час, връща поне 2 пъти повече. Има си охлаждане на обратната нафта работещо с топлообмен от морската вода / не знам дали така се казва, ама дано ме разберете/ Имаме си и температурни датчици в резервоарите. Карал съм го с запушен филтър на топлообменника. За цял ден температурата ми мръдна с 3 - 4 градуса. Верно е,че връщат много някои мотори, еле големите, ама големите мотори се нуждаят и от големи резервоари. В конкретния случаи резервоара ми беше над 6 тона на мотор- /има 2/ Единствения начин да ми стопли много горивото е, ако са ми останали 500 литра в резервоара. Е тогава ми е все тая за температурата на нафтичката защото се оглеждам за бензиностанцийка като гърмян заек. Забравете обратната нафта да ви топли резорвоара.
                        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                        Коментар


                        • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                          Много ще съм радостен, ако повече хора започнат да използуват мазут, леко (или тежко) корабно гориво,дзифт и тем подобни горива за колите си.
                          Така ще остане повече нормална нафта за останалите, ерго, цената ще падне!!!

                          Коментар


                          • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                            Официални дефиниции (малко са стари, но вършат работа):

                            1. "бензин" е всеки продукт на дестилацията на суров нефт или нефтопродукти, предназначен за работата на двигатели с принудително запалване, използвани за задвижване на превозни средства, с изключение на авиационните бензини и бензините за технологични цели;
                            2. "газьол" е всяко течно гориво, продукт на дестилацията на суров нефт или нефтопродукти, което поради своите дестилационни характеристики се отнася към категорията на средните дестилати и дестилира при 350° С за не по-малко от 85 % от обема си (отчитайки загубите при дестилацията), определени съгласно метода ASTM D86, включително всеки газьол за промишлени и комунални цели, отговарящ на действащите БДС;
                            3. "дизелово гориво" е всеки газьол, предназначен за работата на дизелови двигатели, използвани за задвижване на превозни средства, включително всички горива за дизелови двигатели, отговарящи на действащите БДС;
                            4. "корабно гориво" е всяко гориво, предназначено за работата на корабни двигатели, което отговаря на определението по т. 3, включително всяко гориво за корабни дизелови двигатели и леко корабно гориво, отговарящи на действащите БДС;
                            5. "котелно гориво (мазут)" е всяко течно гориво, продукт на дестилацията на суров нефт или нефтопродукти и неотговарящо на определенията по т. 3 и 4 по-горе, което поради своите дестилационни характеристики се отнася към категорията на тежките дестилати и дестилира при 250°С за по-малко от 65% от обема си (отчитайки загубите при дестилацията), определени съгласно метода ASTM D86; при условие, че дестилационните характеристики не могат да бъдат определени по метода ASTM D86, съответното течно гориво се определя като котелно гориво;

                            Коментар


                            • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                              Комисия в състав niki_p, Стефан и аз отчетохме пробите от снощи.
                              След 24 часа на -13 някои резултати са меко казано странни.
                              Общото състояние на обработените с добавки проби е добро.
                              Консистенцията и цветът също, с малки изключения.
                              Но точно тези малки изключения са странни.
                              Някои от пробите с добавки изглеждат по-зле от контролната чиста проба.
                              Най-фрапиращо е при Кастролската и СТП.

                              Засилихме фризера до -25, резултати - утре.

                              Коментар


                              • До: На колко градуса под нулата се желира нафтата? Размисли, експерименти.

                                Нещо на което обърнах внимание в началото на темата. Добавката на Кастрол ТДА, е в старата опаковка, която е спряна от производство може би повече от година.
                                Между другото с тая добавка съм правил във фризер при -23 градуса проба и също ми направи впечатление че май май не действа разреждащо при тези температури. За съжаление пропуснах да взема същата(нова) от Австрия за да видя принципно ли се държи така или пак има побългаряване на продукта.
                                Изобщо, преди се смяташе че човек трябва да има определна култура на пазарене, но нещата се изчанчиха до там че културата не е достатъчна и човек вече трябва да има собствена тестова лаборатория за да тества всичко що му трябва - обаче това е една безкрайна мъка, разходи...
                                Да, света опрделено се изчанчи в стремежа си за печалбарстване, и избора на правилен продукт за който да си похарчиш парите се превърна в предизвикателство с все по трудно предвидими резултати.
                                А проблема със сгъстяването на нафтата го реших буквално за един ден като с една подгревателна свещ за двигателя и едно парче месинг(което обработих до необходимите размери си направих подгревател за нафтата директно монтиран на входа на филтъра. Тъй като свеща е доста мощна, температурата на подгряване се контролира от биметален изключвател, който пък управлява едно 30А реле. Всичко това се монтира на една основа и се включва от едно ключе при нужда. Монтира се на входа на филтъра. Идеята я взех от тук:
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от D-MAX; 11-12-08, 09:29.
                                ВѢРНОСТЬ И ПОСТОЯНСТВО

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X