Обява

Свий
Няма добавени обяви.

БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

    Здравейте,
    В понеделник вечерта заредих на ЕКО на бул. Сливница.
    За мое извънредно голямо учудване ме заредиха с 19,4!!!!! литра при нормално зареждане около 15,9.
    Колонката зареждаше на почти 20 бара налягане, но в момента не обърнах достатъчно внимание на този факт.
    След почти скандал, се разбрахме, че на другия ден управителя на бензиностанцията ще бъде в офиса и тогава ще изясниме ситуацията.
    Наистина се срещнахме в късния следобед и ми беше показано как метрологията е минала съвсем наскоро и ако имам някакви претенции, то АЗ ТРЯБВА ДА ЗАПЛАТЯ ИЗМЕРВАНЕТО. Дори се оказа че поддържащата фирма е съвсем наблизко и веднага могат да дойдат.
    КАКВО СЕ ОКАЗА НА ПРАКТИКА!.....
    Колонката зарежда на почти 20 бара и преодолява моя поплавък като нафуква абсолютно догоре бутилката.
    Под манометъра пише безопасно налягане 15 бара. те зареждат на 20 бара, и аз си карам бомба в това топло време....
    Сервизния ми обясняваше как в момента всички вносители на газ доставят почти чист пропан, който видите ли много бързо се изпарявал и бързо вдигал налягането...
    АМА АЗ НЕ ИСКАМ БОМБА>>>>.
    Видяхме в Разград какво може да се случи....
    Не искам и аз...

    Дайте идеи къде да се обадя и какво да направя....
    За по-бърза реакция - 0889 522 036
    АИГ-Заваряване ООД
    Производител на заваръчни апарати "DEL"
    http://www.aigwelding.com
    0889 522 036

  • #2
    От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

    Съотношението между пропан и бутан в газта е регламентирано - трябва да потърся в какъв документ, но със сигурност знам че е така.
    Отказваш да плащаш изследвания на лаборатория, която не си избирал ти - обръщаш се към комисия за защита на потребителите.
    Грешка си допуснал че си се изяснявал на следващия ден.
    Подготви си жалба до КЗК - мисля че ОФФнюз няма да откажат да съдействат, защото имат вече опит с тази дейност и ще проследят резултата.
    Късмет и пишете,

    Коментар


    • #3
      От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

      След едно единствено зареждане на ЕКО и същия проблем теглих една майна на стотинките отстъпка и се върнах пак към ромпетрола, където зареждам от години и съм доволен...
      Руският шофьор нарича "път", мястото през което възнамерява да мине.
      ...Българския коледен дух е духът на заклано прасе...[COLOR="#008000"][/COLOR]

      Коментар


      • #4
        От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

        Проверка от преди 1 минута:
        Налягане на газов балон 4 бара, налягане на колконката след включване на помпата 10 бара..
        Има една друга подробност.. Ако скоро са слагали нивомерните системи, налягането в газовия балон е много голямо.. Също и ако се слага някаква не-толкова плътна газ.. Не знам как влияе това на помпата, но сигурно вдига налягането и на колонката.. Вероятността да ти гръмне бутилката е почти нулева, вероятността да им се развали разходомера в колонката е огромна при това налягане..

        Коментар


        • #5
          От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

          Дрън-дрън ярина, чист пропан. Пропанът е по-скъпата съставка, поради което в лятната смес той е по-малко, отколкото в зимната. Те и в зимната слагат по-малко отколкото трябва и резултатът понякога е недостатъчно налягане в бутилката за газ.

          Коментар


          • #6
            От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

            aig ти вземи покарай и виж дали ще изминеш километри като за 19,4 литра газ. Че на мен доста пъти ми зареждат така повече - 28 литра, но километрите които изминавам са колкото за 23 литра газ от Лукойл.

            Вече не зареждам газ на Еко
            Nissan Terrano 2,7 TDI

            Коментар


            • #7
              От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

              Тия ефекти с баровете ги има навсякъде и на произволен принцип според зависи... На "Шел"-овето по нашия край ми се случва от време на време...
              Понякога е екстра, ако си нацелил евтина газаджийница (на изхода на Попово, посока Шумен, примерно), чака те път и те "долеят"...
              Публикувайте отговор

              Коментар


              • #8
                От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                Аз от скоро съм на газ и нещо не мога да вдена нещата. Бутилката ми е 58 литра, газаджията каза, че реално побира около 48 литра газ. Първото зареждане побра точно толкова (налягане в колонката около 10). Второто зареждане побра 56 литра (не видях налягането на колонката)., третото 54 литра (налягане на колонката около 15). Зареждам на Лукойл, но на различни места.

                Коментар


                • #9
                  От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                  Бутилката ти е 58 литра и следователно може да побере максимум 58 литра. Бутилките се пълнят на 80% и имат предпазител, който да спира принудително пълненето - в твоя случай: 46.4 литра. При някаква грешка в нивомера може да се сипят плюс-минус 2-3 литра, т.е. около 48 литра е ОК.
                  При пълнене над 50, но под 58 литра има проблем: не ти затваря предпазителят и бутилката се пълни на 100%. А това през лятото може да е много опасно.
                  При пълнене над 58 литра определено има проблем с брояча на колонката.
                  Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                  Коментар


                  • #10
                    От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                    Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
                    Аз от скоро съм на газ и нещо не мога да вдена нещата. Бутилката ми е 58 литра, газаджията каза, че реално побира около 48 литра газ. Първото зареждане побра точно толкова (налягане в колонката около 10). Второто зареждане побра 56 литра (не видях налягането на колонката)., третото 54 литра (налягане на колонката около 15). Зареждам на Лукойл, но на различни места.
                    Побира толкова понеже има една "газова фаза", която не е в течно агрегатно състояние..Пробвайте различните бензиностанции.. Тази газ, която ви хареса, карайте само с нея.. Правите ли експерименти, може да ви повреди цялата система.. Аз препоръчвам газта на кълвача..

                    Коментар


                    • #11
                      От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                      Зареждане на екото при Кулата догоре с идеята да се дозареди след това в Серес защото надолу незнаехме дали има газ. Тоя успя да сипе в бутилка която принципно събира 35 литра - над 40 - това при 40 градуса температура на сянка. Стигане до Серес слизане от паджерото и обесяване на газаджията да пълни догоре. Тръгване да пуснем една вода и зад гърба ни се чува прекъсвача след около 10 секунди - човека успя да сипе в бутилката 800 грама газ. Направо срам ни хвана. Едвам го добута до 1 евро :>
                      When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                      Коментар


                      • #12
                        От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                        Значи е време да започнете да свиквате с повечето атмосфери.Щото при по правилното гориво те са доста повече!Аз се радвам на всякаква станция дето го дига над 200.Ако пък попадна на 250 направо давам бакшиш.
                        Иво (таксито) Андреев
                        0988 91 80 50
                        Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                        Коментар


                        • #13
                          От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                          Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                          Значи е време да започнете да свиквате с повечето атмосфери.Щото при по правилното гориво те са доста повече!Аз се радвам на всякаква станция дето го дига над 200.Ако пък попадна на 250 направо давам бакшиш.
                          По-правилно беше това гориво преди 2-3 години. Сега такава цена му лепнаха, че да те е яд за скъпите железа в багажника. Иначе при него налягането е важно, ама още по-важно е да го охладят добре.

                          Коментар


                          • #14
                            От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                            Първоначално публикуван от suzuki team Преглед на мнение
                            Значи е време да започнете да свиквате с повечето атмосфери.Щото при по правилното гориво те са доста повече!Аз се радвам на всякаква станция дето го дига над 200.Ако пък попадна на 250 направо давам бакшиш.
                            Малко офф , но скоро на 250 не съм зареждал . Зимата в 2 80 литрови бутилки зареждах 13,5 кг . сега по жегите едва влизат 11 кг. Това на Булмаркета в Овча купел , а най-ниско е налягането на ОМВ Корабчето около 180 бара. макар , че и там е най-евтина от цяла София май!
                            Извинявам се за отклонението от темата и се надявам да не ме биете много ! Все пак съм нов .

                            Коментар


                            • #15
                              От: БЕНЗИНОСТАНЦИЯ НА ЕКО ЗАРЕЖДА С ПОЧТИ 20 бара газта!!!!!

                              Бутилката ми е 40 л. На Лукойла в Козлодуй ми зареждат винаги 31,5-32,5 л., докато веднъж ми напомпаха 37л. - отговорът беше, че предния ден правили метрология, ама пак ще ги викат. От тогава винаги гледам.
                              Вчера, на път за морето, заредих на OMV в Търговище. Жегата ме разсея и като погледнах - брояча в добро олимпийско темпо наближаваше 38 л. Момчето успя да го изключи на 38,5 л. Вече никога няма да казвам "до горе", а колко да сипят.
                              Щирлиц вървеше по улицата и видя бояджия, който замазваше всички нецензурни думи по стените.
                              “Аха, модератор“, помисли си Щирлиц !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X