Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Добавки към маслото

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    До: Добавки към маслото

    Ами добре дошъл в клубът на експериментаторите.
    Горе написах аз какво бих направил.
    Решението си е твое.

    Коментар


    • #47
      До: Добавки към маслото

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      .... Вече поръчах и го чакам. Но все пак кое масло да сложа в предния и кое в задния?
      Пишат, че всяко върши работа за всеки диф както аз го разбирам.
      Ще сложа добавката. Та въпросите са ми: 1 ако не помага дали не пречи добавката? и 2 Кое масло в кой диф. да сложа т.к. ще експлоатирам нормално джипа и най вече през зимата при ниски температури. Ако го карам и не пребоксува би трябвало да е натоварен само задния диф. Предния ще се върти само от търкалянето на гумите, но не и от предаването от раздатката. Би следвало да не загрява, значи мога да сменя маслата и да сложа 80w90 в предния и 3 ...а коя е Надя?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #48
        До: Добавки към маслото

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        ...а коя е Надя?
        Светльо, много бързо искаш да се запознаеш с всички ето това е nadia, прочети и постовете и ще ти се изясни.
        Последно редактирано от kinex; 13-09-07, 20:58.
        LZ1PER

        Коментар


        • #49
          До: Добавки към маслото

          Първоначално публикуван от peppy Преглед на мнение
          Светльо, много бързо искаш да се запознаеш с всички ето това е nadia, прочети и постовете и ще ти се изясни.
          Четох .... Всички
          Окото на Балканстар в нашия форум.
          Но и много неща "назнайва" и то от различни теми. Ако звучи като комплимент "Мъжко момиче". Ако не - трийте.
          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

          Коментар


          • #50
            До: Добавки към маслото

            Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
            Дуралюба е уникална добавка но вече немога да я намеря. Слагал съм на скоростите на Голф защото имаше счупени зъби на дифа и виеше едно такова биещо. Със синтетика и Дуралюб отихнаха все едно са чисто нови.
            Нямам спомен как рабитеше в двигателя.
            Използвам Дуралюб и в двигателя и в ск. кутия.Проблем нямам,т.е. сложих ги профилактично за удължаване на живота им,но даже и така се усеща разликата спрямо преди/особено в работата на мотора/.Добавката наистина е уникална/при закупуване на оригинала де/и не съдържа никакви тефлони,молибдени и др. вредни за мотора съставки.Добавка все още може да се намери в "Дуралюб България".За контакти провери в интернет на сайта им.Поради това че фирмата производител на Дуралюб е закупена от друг концерн и тепърва на пазара ще се появява друг подобен продукт/може би същия,но под друго търговско наименовоние/,наличната гама от продукти е ограничена,но може да се провери.Хората ще ти испратят по куриер каквото ти хареса и го има в наличност.Успех.
            NISSAN FOREVER
            -----------------------------------------------------------------------------
            Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

            Коментар


            • #51
              До: Добавки към маслото

              АААА... На вниманието на Надя!
              Опитах се да сменя маслото на авт. с.к. Силикона, който ми продадоха Дарс ауто Бургас бил много стар и бил се втвърдил, ама за да го разберат това в сервиза, в който съм оставил джипа го били разпечатали/не че ще се засиля от 200 и кусур км. да им го връщам де.../, а 6 литра масло не стигнаха, сега чакам да ми донесат още 2 литра т.к. поне 1 литър ще вземе/от Дарс ауто Бургас ми дадоха 1х4литра и 2х1литър.
              Така, се икономисват средства /не си караш джипа-нямаш разходи за ГСМ/...
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #52
                До: Добавки към маслото

                Аз като сменях маслото в скоростите платих 8л. Куадра обаче вика че е невъзможно. Трябвало да е 4л. Явно на WJя се сменя цялото. На ZJя повече от 4л не влезнаха.
                Какъв е тоя селикон. Там има гарнитура която се сменя при всяка смяна на маслото.

                Коментар


                • #53
                  До: Добавки към маслото

                  Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                  Аз като сменях маслото в скоростите платих 8л. Куадра обаче вика че е невъзможно. Трябвало да е 4л. Явно на WJя се сменя цялото. На ZJя повече от 4л не влезнаха.
                  Какъв е тоя селикон. Там има гарнитура която се сменя при всяка смяна на маслото.
                  Побра 7.3 литра и ми продадоха 1 бяла/външно/ тубичка голяма като паста за зъби, със силикон /дано да е маслоустойчив/ по документ се води уплътнение с код 05103523ЕА за 8.65 без ДДС
                  Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                  "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                  Коментар


                  • #54
                    До: Добавки към маслото

                    Извинявам се за късната намеса в темата. Нямах много време за четене през последните седмици.
                    Явно маслата вече са сменени и моят коментар по темата е излишен. А това е оригиналният силикон на Мопар, не се притеснявай.
                    Темата за маслата ми е болна тема, защото има достъпна информация, но често няма кой да я прочете. А за надписването по тубичките.....

                    Коментар


                    • #55
                      До: Добавки към маслото

                      Не се притеснявам, просто силикона се е втвърдил и повече прилича на ластик.
                      А около 3 седмици ми трябваше, за да си набавя нещата, като даже не знаеха за добавката в Дарс ауто, като не знаеха и колко литра побират ни скоростна кутия нито всеки диф. ....а сигурно си прочела темата...
                      И сппоред теб какви са маслата за преден и заден диф. с куадра драйв?
                      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                      Коментар


                      • #56
                        До: Добавки към маслото

                        Извинявай, но какъв беше автомобилът? ZJ 1999 4.7?

                        Коментар


                        • #57
                          До: Добавки към маслото

                          Гранд ч. 1999 4.7v8
                          Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                          "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                          Коментар


                          • #58
                            До: Добавки към маслото

                            Офффф, и аз къде го пляснах това ZJ....Като си е WJ..... Sorry за което.
                            Преден:SAE 80W - 90. Ако се използва често теглича и за тежка експлоатация препоръчватSAE 75W - 140 SYNTHETIC. За добавката го оставям на английски, защото много бързам и нямам време да превеждам:

                            The 186 FBI, with a standard differential, axle lubricant capacity is 1.18 L (2.5 pts.) The 186 FBI, with a Vari-lok(TM) differential, axle lubricant capacity is 1.19 L (2.51 pts.), which includes friction modifier. Vari-lok(TM) equipped vehicles require the addition of 0.07L (0.15 pts.) of friction modifier.

                            Коментар


                            • #59
                              До: Добавки към маслото

                              Ще ми се карат вече.
                              за задния маслото е по същия начин, но има 2 вида мостове 198RBI и 226RBA. За добавките- само количеството е различно.

                              Коментар


                              • #60
                                До: Добавки към маслото

                                Първоначално публикуван от nadia Преглед на мнение
                                Ще ми се карат вече.
                                за задния маслото е по същия начин, но има 2 вида мостове 198RBI и 226RBA. За добавките- само количеството е различно.
                                Защо да не би да издаде тайни с гриф "СТРОГО СЕКРЕТНО! Преди да прочетеш сдъвчи и глътни!"
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X