Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Охлаждане на въздуха от газовата уредба

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Охлаждане на въздуха от газовата уредба

    Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
    Абе то невъзможни неща няма по принцип, ама дали си струва. Те едни хора и ядрото на атома разбиват, ама не си подгряват чушкопека с това, не че не може....
    Теоретично, половин България правеше точно тоя фокус с чушкопека. Това, когато имаше чушкопеци.

    Коментар


    • #32
      От: Охлаждане на въздуха от газовата уредба

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      Това, когато имаше чушкопеци.
      Аз май още имам някъде... За отгряване или закаляване на дребни детайли се е утепАл, еле па ако му туря една термодвойка.
      Долните твари, измислили перверзията Erlang, имат "много здраве" от мен. Болезнено!

      Коментар


      • #33
        От: Охлаждане на въздуха от газовата уредба

        Първоначално публикуван от musovir Преглед на мнение
        Седя си тия дни на един гьол, духаше северняк и рибката не пипаше, та се поразмислих за принудително охлаждане на въздуха без турбо.
        Значи имам Гранд Чероки с 4 литров мотор. Карам го основно на газ. Дойде ми идейка да се измисли някаква серпентинка преди изпарителя, която да охлажда входящия въздух . Естествено това ще се ползва само през лятото. Така би трябвало да се постигне повече мощност и вероятно да се свали мъничко разхода. Макар идеята не е да се сваля разхода, а да се увеличи мощността, защото има и поумрели кончета в мотора

        Айде дайте мнение, акъл и съвети.

        Вероятно темата не е за тук, ама я пуснах без да се усетя
        Интеркулер на изпарената газ.Има как.
        Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

        Коментар


        • #34
          От: Охлаждане на въздуха от газовата уредба

          Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
          Интеркулер на изпарената газ.Има как.
          Е щом има, кажи повече де Не ни карай да хвърляме боб, за да разберем как става.
          Не е луд, който яде баницата.... Кучето си лае, кервана си върви... ДОКОГА?
          Форд Фокус 1,4 1999 г., Крайслер Гранд Вояджър, Corvette C5
          ИСКАМ БЪЛГАРИЯ ЧИСТА

          Коментар


          • #35
            От: Охлаждане на въздуха от газовата уредба

            Няма нужда от хвърляне на боб. Газта след изпарителя, освен газообразна, излиза и доста нагрята - практически с температурата на двигателя. Ако се прекара през най-скромния интеркулер, който се намери, тя ще влиза в смесителя практически с температурата на околния въздух. Това ще докара НЯКАКВО понижение на температурата на горивната смес (газта е малък % от горивната смес), на цената на НЯКАКЪВ лаг.

            Ако човек се задълбочи в идеята, може да прихване за охлаждане газта между двете степени на изпарителя, при което от втората степен тя ще излезе малко по-студена, отколкото в горния вариант. Какво ще става с настройките при промяна на околната температура е неприятен въпрос.

            Коментар


            • #36
              От: Охлаждане на въздуха от газовата уредба

              А може просто да се намали дебита на антифриз през изпарителя, за да падне температурата на изпарената газ. Но не съм съгласен, че е с температурата на двигателя(на охл.течност?)

              Коментар


              • #37
                От: Охлаждане на въздуха от газовата уредба

                Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                А може просто да се намали дебита на антифриз през изпарителя, за да падне температурата на изпарената газ. Но не съм съгласен, че е с температурата на двигателя(на охл.течност?)
                То може, ама ще береш ядове с изпарителя - "намаляването" трябва да се регулира от режима на двигателя, за да не замръзне водата в изпарителя.

                И защо не си съгласен, че е с температурата на двигателя? Т.е. ако не отопляваш достатъчно изпарителя, може и да е по-ниска, но тогава ще зависи от режима и ще бягат настройките.

                Коментар


                • #38
                  От: Охлаждане на въздуха от газовата уредба

                  Надали ще има достатъчен капацитет да хлади нещо. АКо ще се хлади каквото и да е, то да е смукателния колектор, серпентината ще окаже голямо въздушно съпротивление и конете ще са назад

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 9,962 в 11:28 на 09-12-25.

                  Зареждам...
                  X