Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течен ли е метанът (в метанова ГУ)

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    raico
    #53.1
    raico коментира
    Днес, 16:40
    И все пак газта LPG или пропан-бутан в бутилките е в течно състояние. Точка!
    Той спорът е дали метанът (CNG) в бутилките е в течно състояние. LPG се вижда в пластмасовите запалки и флаконите за зареждане на запалки какъв е.
    Ти твърдиш по-горе, че метанът също е течен.
    "Отричаш ли се от Сатаната?"
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Ти твърдиш по-горе, че метанът е течен.
      "Отричаш ли се от Сатаната?"
      Натиснете снимката за да я уголемите  Име:lopata-22.jpg Прегледи:0 Размер:35.9 КБ ID:6710725

      Коментар


      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Туй фурнаджийска лопата? Аз също мога да се причисля към тОзи категориЙ - казаха ми (ама разбирачи, не като тук в темата писачи), че в метановите авто-бутилки се кламбучкал МЕРКАПТАН: https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%95...B8%D0%BE%D0%BB и той се чувал да бълбука.

    • #63
      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
      Последваха (доколкото са оцелели) груби подигравки, от които беше явно, че пишещите ги хал-хабер си нямат от метанови уредби, не са виждали такива, не са посещавали метан-станция и всичките им познания се базират на уикипедия. Стигна се до гениалните прозрения, че пропан-бутанът е течност, която се нагрява и изпарява в "изпарителя" и прочие невероятни "концепциЙ"...
      От десетина години карам метанови коли. Та съм виждал и уредба, разглобявал съм, виждал съм и метанстанции. Метана не е течен в бутилките, не се кламбичка като караш, в редуктора се намалява налягането, процеса на разширяването на газ намалява температурата му и за да не замръзва редуктора през него се пуска антифриза от системата. В момента съм със Зафира с фабричен метан и си пали на метан. Никакви проблеми с паленето в студ. Резервоара и за бензин е 14-15 литра и бензина ми в него е поне от 2019-та.

      Гагич, не те познавам, но се изумявам как от такава всеизвестна (ноторна по твоему) истина направи тема с две страници (засега) шикалкавения.

      Коментар


      • Bogoljub Gagic
        Bogoljub Gagic коментира
        Редактиране на коментар
        Написах коментар към предходното мнение. Чуват се разни плискания, възможно е да е предозиран "смрадлив маркер"
        Факт, че тукашните специалистори първо твърдяха,че метановите уреби нямат редуктор, после почнаха да вадят аргументи от уикипедията и изобщо... трагедията е пълна.

      • Чавдар (V93)
        Чавдар (V93) коментира
        Редактиране на коментар
        Първо ти казаха: " На метан не е изпарител... " Което е факт.

    • #64
      Мисля, че въпросът се изясни достатъчно. Така че затварям клапана.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X