Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Течен ли е метанът (в метанова ГУ)

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    В една "Чугунене тиква" какъвто и газ да сложиш агрегатното му състояние ще бъде пропорционално на малкото акъл останал в нея.
    Отделно се забравя дискусията за персоналните дрегери, вградени в клавиатурата!
    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

    Коментар


    • #47
      Ако някой ден ме съдят за убийство и съм виновен ше се обадя на другаря Гагич да ме защитава в съда
      Land Rover Discovery II, V8 4.0
      VW Golf VI variant
      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

      Коментар


      • #48
        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение

        Ще им дам жокер - редуцирите или регулаторите не работят с течна фаза, само с газ. Преди тях няма изпарители. Какво следва?
        Следва, че и LPG-то е ГАЗ Ама не - не четеш кур-и-фей-те горе, пишат, че е течност и може да си я наливаш в кофи и да я разнасяш в туби. Редуцирът в LPG-уредбата бил нещо като котлон - да кипне пропан-бутанът и да почне да се изпарява, за да попадне във въздушно-горивната смес. А метановите уредби нямали такова устройство - гледам пак се е появило поредното такова твърдение.
        Явно има люде, на които им се свидят 2 (два, бе, два!) лева да дадат на някой таксиджия да им вдигне капака, та да видят метанова уредба.
        Все едно, де, тъй като половината от мненията ми в тази тема са изтрити при отделянето ѝ от другата, нямам никакво намерение да участвам по-нататък в теоретичните ви спорове. Който все пак има желание да види метанова уредба, да ми пише на ЛС, за да му преведа 2 (два) лева.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • DBRS
          DBRS коментира
          Редактиране на коментар
          пишат ти за CNG, как направи изводи за LPG за мен е мистерия Но няма да се Очудя, ако знанията ти са от някоя "техническа експертиза" в някое корумпешко дело

      • #49
        Abstract:High pressure methane is one of the most important novel fuel (CNG - Compressed Natural Gas, almost pure methane stored on 20-25 MPa). Additionally - just like other low alkanes - it might be used as working fluid for various thermodynamic cycles. On ambient temperature, methane is already in supercritical states under these pressures.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #50
          Което не ни едното ни баш другото, така че амико Амадеус предлагам да ми преведеш 2€ на мен
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            И ти ли не си виждàл метанова ОреТба ?

        • #51
          Аз не съм спал по физика
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • Bogoljub Gagic
            Bogoljub Gagic коментира
            Редактиране на коментар
            Ясно-о-о-о. Не си виждАл. Ибо по физика метанови ОреТби не се показват на учениците.

        • #52
          Този разговор истина ли е?
          Technical Rescue Direct - life lies in courage
          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

          Коментар


          • #53
            Първоначално публикуван от icerunner Преглед на мнение
            Този разговор истина ли е?
            Самата истина. Тръгна оттам, че ми биде хафторитетно заявено от местен кур-и-фей по двигатели и всякакви транспортни средства, че в метановите уредби нямало "изпарител" (т.е. редуктор на налягането, свързан с антифриза на колата). Затова зададох въпроса, който тук е в началото на темата. После се появи и това:
            Първоначално публикуван от raico Преглед на мнение
            А и много хора си мислят че в бутилките има газ а то всъщност е течност.
            Последваха (доколкото са оцелели) груби подигравки, от които беше явно, че пишещите ги хал-хабер си нямат от метанови уредби, не са виждали такива, не са посещавали метан-станция и всичките им познания се базират на уикипедия. Стигна се до гениалните прозрения, че пропан-бутанът е течност, която се нагрява и изпарява в "изпарителя" и прочие невероятни "концепциЙ"...
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • raico
              raico коментира
              Редактиране на коментар
              А и много хора си мислят.......... Имах предвид LPG .
              Последно редактирано от raico; 17-02-21, 15:54.

          • #54
            Хе друже Гагич, кажи според теб какво е LNG
            Като научиш,че можеш да го преливаш при нормални условия(за тебе си) съвсем ще се овъртолиш
            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
            Суперспам - спама на суперите

            Коментар


            • Bogoljub Gagic
              Bogoljub Gagic коментира
              Редактиране на коментар
              Ето още едно гениално твърдение! Казваш, че LNG може да се прелива при нормални условия ?! Къде отиват всичките ти критични температури и така нататък ?

            • DBRS
              DBRS коментира
              Редактиране на коментар
              Практическо е, не е гениално. За тебе са нормални, но не пречи LGN да е с -160гр. И наистина с кофи можеш да го преливаш(но си е опасТничко), с течния азот е подобно, всеки по-натокан ресторант го правят постоянно.
              Има важен принцип - само не слагай тапа!

          • #55
            Пропан бутан в течен вид при -8 градуса и атмосферно налягане:
            http://chemistry-chemists.com/N3_201...012-P3-3a.html

            Коментар


            • #56
              Амадеус, ти прочете ли какво съм написал? А разбра ли го?
              или просто се дръвчиш наред?
              ​​​​​
              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

              Коментар


              • Bogoljub Gagic
                Bogoljub Gagic коментира
                Редактиране на коментар
                Разбрах, че ме обвиняваш мен - отличника, че не съм внимавал в часовете по физика. А за разлика от тебе аз помня какво се е преподавало.
                Също така разбрах, че искаш две евро - няма да ти дам!

            • #57
              Тая тема май няма да издържи 24ч преди да бъде заключена.
              Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
              Ford Fiesta 1.4 Tdci

              Коментар


              • #58
                Добре де , не е нормално четири страници тема в що годе технически форум да се пишат глупости за базови неща. Не е нормално да се остави Гагича да се вихри и да пише откровени глупости.
                Фиат Купе
                Опел Фронтера В
                Мицубиши Паджеро Пинин

                Коментар


                • Bogoljub Gagic
                  Bogoljub Gagic коментира
                  Редактиране на коментар
                  Кое са глупости? Че в метановите уредби има редуктор с подгряване от антифриза ли? Щото умници и това ми казаха, че били глупости?

              • #59
                КАква е тая манджа с грозде, дето се набъркали?
                Метанът се съхранява като газ, Пропан-бутанът е течен в бутилката, защото се втечнява под налягане.

                От тая точка нататък трябва да изясните какви уредби сравнявате..."обикновена", "инжекцион"...за бензинов или дизелов двигател. Има известни разлики в "изпарителите".

                Но все пак ми се ще да науча за чии чЕп ги водите тия спорове. Мотор, захранен с някакво гориво. Или работи, или не работи. Ако работи, за какво ми е да го знам как работи? Ако ми се развали газовата система, ще я ремонтирам на пътя ли?
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #60
                  Айде да опитам още веднъж

                  High pressure methane is one of the most important novel fuel (CNG - Compressed Natural Gas, almost pure methane stored on 20-25 MPa). On ambient temperature, methane is already in supercritical states under these pressures.


                  Сверхкрити́ческий флюи́д (СКФ), сверхкрити́ческая жи́дкость — состояние вещества, при котором исчезает различие между жидкой и газовой фазой.
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X