Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде произвеждат зъбни колела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Къде произвеждат зъбни колела

    Габрово- завода за металорежещи инструменти. Преди 2 години на приятел полирвачката за бетон бе изронила зъбните колелета- и сега работи на пълно натоварване. Във В.Търново завод "Терем", и във Лясковец Военния завод. И трите приемат частни поръчки. Извършват и циментация и закалка. Ако мога да бъда полезна с удоволствие ще помогна.

    Коментар


    • До: Къде произвеждат зъбни колела

      прочетох темата още веднъж вчера Иво ме заведе при едни момци да си взема едни конусчета дето бяхме поръчали за джимнито и докато плащаме гледам едни колела се размотават и реших да попитам за какво са и те ли ги правят.оказа се че хората правят едни допълнителни кутий дето се монтират на камиони които се движат по релси и така тази кутия позволява да има камиона 5 скорости и на зад..естествено попитах дали могат да ми направят колела и казаха да ги занеса да ги видят което ше направя другата седмица..
      от прочитането на темата виждам че ,,giorgio,, споменава че е добре да се направи двойка или тройка колела за да се избегне риска от неправилен ъгъл..при колелата на ,,Yordan Kolev,, там става въпрос за копие което предполагам е по лесно от това да се направиат нови с различна големина.оства най големия проблем който ме плаши цената за едина двойка.от което съдиа за четири конусчета за унибалите на задната ми щанга панхард 70€ взимат по 35€ на час.
      мислия си да рискувам и поръчам колела но като гледам първите снимки на шупеното колело се плаша да не стане фал.
      от вчера не ми излиза от акъла и ще ги занеса да чуя какво ще кажат за цената на един комплект зъбчатки
      прилагам една сникма

      трябва да се тунинговат колелата 4-5 но само 5 може да се разглоби
      4 трябва да се направи заедно с три.не знам дали ще си струва изобщо толкова зъбчатки да се направят и с колко ще се намали може да се намали 4 с 10мм у увеличи 5 с 10мм това е максимума.
      някои знае ли как се изчеслява колко ще ще се спечели да не се укаже много малко от порядъка н 5-10% тогава си губи смисъла всичко.естествено ако се укаже много малко остава варианта за скъсяване на 30% къси и дълги който сащо не е лесен и свързан с много голяма сyма.
      поздрави

      Коментар


      • До: Къде произвеждат зъбни колела

        за изчесляването на зъбчатките кажете ако бъркам
        колело 5 е с 109мм може да се увеличи само с 10мм което е 9 повече
        колело 4 съответно е 65мм като се намли с 10мм са 15%
        това значи ли че се печелят 24% или си правя сметката без кръчмар
        поздрави

        Коментар


        • До: Къде произвеждат зъбни колела

          Не знам дали е правилно,но според мен е по коректно да мсетнеш колко е предавателното число на сегашната двойка и колко на бъдещата.
          Може простичко-мериш диаметъра на едното колело,мериш на второто. От всеки диаметър изваждаш височината на един зъб и получаваш средния размер на колелото. Правиш същото и за второто. С тези два диаметъра пресмяташ колко е обиколката на всеки- а от тука колко е предавателното число-за един оборот на едното колело,колко ще се завърти второто.
          По същия начин и с евентуалните размери на колелата които искаш да сложиш. Накрая съпоставяш.
          За да го получиш в процент-спрямо по малкото- от голямото число вадиш малкото,после го делиш на голямото и умножаваш по 100 и го вадиш от 1. Трябва да получиш процентното отношение на малкото към голямото. Малко сложно го обясних
          Land Rover Defender 110SW 300tdi

          Коментар


          • До: Къде произвеждат зъбни колела

            В София на ул.Драгоман в кв.Овча купел старата част могат да ти направят зъбчатки.
            нема да се фалиме оно се види и само се фали

            Коментар


            • До: Къде произвеждат зъбни колела

              мале колко сложно мойта главица не би го измислила никога благодаря за отговора
              поправете ме ако бъркам по формулата коята казваш
              да приемем че голямото колело е 110мм а малкото 65мм да не смиатаме разтоянието на зъбите че не мога да ги измеря сега аз получавам точно 13% разлика ако е само това май не си струва ама хич да се впускам в преключения защото цената няма да е като за конусчетата на унибалите
              поздрави

              Коментар


              • До: Къде произвеждат зъбни колела

                Първоначално публикуван от mariolh Преглед на мнение
                В София на ул.Драгоман в кв.Овча купел старата част могат да ти направят зъбчатки.
                Да,и аз за там говорех,0888 603 451 Васил Лазов.
                Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                Коментар


                • До: Къде произвеждат зъбни колела

                  Първоначално публикуван от mariolh Преглед на мнение
                  В София на ул.Драгоман в кв.Овча купел старата част могат да ти направят зъбчатки.
                  не съм в БГ колега благодаря на всички които споменват къде се занимават с тази дейност
                  през лятото се прибирам но за кратко нямам време да се занимавам с джипката.
                  поздрави

                  Коментар


                  • До: Къде произвеждат зъбни колела

                    В София на ул.Драгоман в кв.Овча купел старата част могат да ти направят зъбчатки.
                    __________________
                    от колко време не си ходил при Васко. Автомобилни части вече почти не произвежда поради липса на работници

                    Коментар


                    • До: Къде произвеждат зъбни колела

                      Да,и аз за там говорех, 0888 603 451 Васил Лазов
                      0888603451-Васил Генчев

                      Коментар


                      • До: Къде произвеждат зъбни колела

                        Ами сега го ресметнах и аз получих, че разликата е 22%
                        това при сегашни размери- 109/65 и нови размери- 119/55
                        В първия случай предавателното число е 1:0.59 за зацепената двойка зъбни колела а във втория е 1:0.46
                        Land Rover Defender 110SW 300tdi

                        Коментар


                        • До: Къде произвеждат зъбни колела

                          ами това 22% е добре явно не ме бива в смятането
                          ще видим какво ше каже мастора и колко ще иска.
                          благодаря още веднъж на всички за помоща

                          поздрави

                          Коментар


                          • До: Къде произвеждат зъбни колела

                            Първоначално публикуван от SIMOCOREX Преглед на мнение
                            Ами сега го ресметнах и аз получих, че разликата е 22%
                            това при сегашни размери- 109/65 и нови размери- 119/55
                            В първия случай предавателното число е 1:0.59 за зацепената двойка зъбни колела а във втория е 1:0.46
                            мале трези цифри ме морят но от това което ти изкарваш разликата между 1:0.59 и 1:0.46
                            е 28% не 22 или пак бъркам.
                            поздрави

                            Коментар


                            • До: Къде произвеждат зъбни колела

                              Колегата Геле 75,е прав за фамилията.В телефона,съм записал само първото име.
                              Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X