Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къде произвеждат зъбни колела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    До: Къде произвеждат зъбни колела

    Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
    несъм запазнат с руското изкуствоама от виетнамка би трябвало да е по здрава
    От Виетнамка не става защото е обратна. Кардана е от ляво като на Паджеро. Но на БТР-а лявата може и да свърши работа. Той е с две от Виетнамка, лява и дясна. Едната е огледална на другата.
    http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

    Коментар


    • #77
      До: Къде произвеждат зъбни колела

      Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
      От Виетнамка не става защото е обратна. Кардана е от ляво като на Паджеро. Но на БТР-а лявата може и да свърши работа. Той е с две от Виетнамка, лява и дясна. Едната е огледална на другата.
      ами от патрол тя е дясна

      Коментар


      • #78
        До: Къде произвеждат зъбни колела

        Дясна е ама е със скоростите
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #79
          До: Къде произвеждат зъбни колела

          Първоначално публикуван от koko11 Преглед на мнение
          ами от патрол тя е дясна
          Дясна е ама входа и изхода за задния кардан са на едно ниво. Лично за мен това е тъпа конструкция. А на ГАЗ-а входа е на едно ниво, а двата изхода на друго, долу в ниското за облекчаване на карданите. Затова под моя джип се минава с лек приклек. Под раздатката има повече от 60 см.
          Последно редактирано от Yordan Kolev; 09-09-07, 10:56.
          http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

          Коментар


          • #80
            До: Къде произвеждат зъбни колела

            Навремето давах да ми правят зъбни колела за мелницата в ДМЗ "Червена звезда" гр. Дебелец. Там няма нещо , което да не могат да го направят , но пък как ми одраха кожата бедна ви е фантазията. А иначе съм виждал да правят зъбни колела с размерите на джипа на Йори.

            Коментар


            • #81
              До: Къде произвеждат зъбни колела

              Чак сега видях темата.
              Общо взето Yordan Kolev, макар и на шега, е описал правилния път, с нЕкой забележки от мен.
              Опита ми показва, че когато трябва да се смени зъбно колело, най-добре е да се смени двойката. Като гледам снимката в началото на темата, освен обемна закалка, причина за изронването е и сгрешения ъгъл на наклона на зъбите.
              Не знам точно къде във Враца нарязват з.к., но дори и от цитираната по-горе "Радина", ако колелата са по-сложни, примерно хипоидни, ги пращата във Враца за нарязване.
              Материалът, както и термообработката са от съществено значение. За случая бих препоръчал високовъглеродна легирана стомана (примерно 40Х) с термоподобрение и повърхностна закалка, или карбонитриране (ако колелата се шлифоват предварително).
              Разбира се, вероятноста да се сбърка ъгъла на наклона на зъбите, или корекцията си остава, ако не се изработи комплект двойката (или тройка, ако двете работят съвместно с трето).

              П.П.
              Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
              ...Последното е и затова се опитвам да го размножа...
              При наличието на здраво, работило добре, з.к., може да се мине и само с едно ново, а не задължително двойката, но трябва прецизно дешифриране.
              Последно редактирано от giorgio; 09-09-07, 09:49.
              Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
              Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

              Коментар


              • #82
                До: Къде произвеждат зъбни колела

                Първоначално публикуван от Yordan Kolev Преглед на мнение
                ...Проблеми нямаше, смених лагерите, поцинковах я цялата и я затворих...
                Надявам се, че не си поцинковал и зъбните колела...
                Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
                Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

                Коментар


                • #83
                  До: Къде произвеждат зъбни колела

                  Първоначално публикуван от giorgio Преглед на мнение
                  Надявам се, че не си поцинковал и зъбните колела...
                  http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                  Коментар


                  • #84
                    До: Къде произвеждат зъбни колела

                    Аз мисля че тук трябва да стане http://www.zmmsofia.bg/ ->възможности->механична обработка->прозиводство на зъбни колела.Най-хубавото е че извършват газово навъглеродяване.Демек цементация.Все пак е в София и няма да правиш разни сложни гимнастики от Враца в Мездра и т.н.Дано обаче им се занимава за единични бройки.
                    Успех
                    С "Фармахим" - непобедим
                    Дизел - само дънки!

                    Коментар


                    • #85
                      До: Къде произвеждат зъбни колела

                      ЗРЧ Ботевград произвежда части за скоростни кутии /зъбни колела/за Лиаз, Ифа ,Москвич, Лада Мотокари и т.н това е инфо отпреди 5 години, но тогава бяха с добро качество и ги изнасяха Намира се на влизане откъм Трудовец след бившия ДАП вдясно

                      Коментар


                      • #86
                        До: Къде произвеждат зъбни колела

                        Днес чух добри отзиви за този завод в Ботевград. Мисля да го проверя.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #87
                          До: Къде произвеждат зъбни колела

                          Директорът се казва Съйков,Търговски директор е г-жа Съйкова ако ти трябват телефони мога да ги потърся

                          Коментар


                          • #88
                            До: Къде произвеждат зъбни колела

                            Там работи човек който е изгонен от Бай Боре за да вземе внука си на негово място. Дини твърди, че този човек е баш тоя дето разбира и до като е бил при Боре нещата са вървяли добре. Проблема е, че Дини не знае как се казва въпросният човек. Това ако може да разберем вероятно ще ни е от полза.
                            http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                            Коментар


                            • #89
                              До: Къде произвеждат зъбни колела

                              Sorry имам само официални контакти
                              навремето що първични валове за Лада съм продал от там..

                              Коментар


                              • #90
                                До: Къде произвеждат зъбни колела

                                Голем цирк. Днес Дини ми каза, че изгубеното колело се е появило. Оказа се, че не е откаднато, просто в провинцията нещата се развиват доста по бавно от разумно допустимото Важното е, че всичко май си идва на мястото, а аз ще си имам бая колела за резерва
                                http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X