Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    Имайте в предвид че за него а и за икономията е най-добре да го карате така че постоянно да е включен lock-up-а. Включването му става след като сте достигнали определени обороти на максималната предавка на автоматика и сте задържали достатъчно време на тях без резки промени... Познава се по рязкото спадане на оборотите с около 300 надолу - все едно че е включена друга скорост...
    винаги съм се чудил какво е това.Благодаря Венци.
    В момента пияният гръцки народ се опитва да фокусира дългия лист със сметката, който му подава все по-изнервеният европейски сервитьор. А махмурлука тепърва предстои...

  • #2
    офтопик: лок-ъп

    Познава се по рязкото спадане на оборотите с около 300 надолу - все едно че е включена друга скорост...
    на практика е друга скорост - имаме друго предавателно отношение, още една понижаваща предавка. веселото настава когато лок-ъпа блокира, най често поради неизправен лок-ъп соленоид....тогава след продължително каране с висока скорост при опит да се спре, скоростите гасят мотора. не че и това не го лекувам
    Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
    http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
    http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

    Коментар


    • #3
      Re: офтопик: лок-ъп

      Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
      на практика е друга скорост - имаме друго предавателно отношение, още една понижаваща предавка. веселото настава когато лок-ъпа блокира, най често поради неизправен лок-ъп соленоид....тогава след продължително каране с висока скорост при опит да се спре, скоростите гасят мотора. не че и това не го лекувам
      Точно така, друга предавка си е, то затова на много от автоматиците си го пишат овърдрайв (със съответния бутон за изключване)
      Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

      Коментар


      • #4
        Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

        Овърдрайв не е lock-up, A lock-up-а не е още една пълноценна скорост а сред специалистите се нарича полу-скорост.

        В момента правим сериозен тунинг (инсталираме) на автоматик за Тойота LC 80. Новия блок за управление има като допълнителна екстра и lock-up на 3-та не само на 4-та скорост...
        VPetrov.photography

        Коментар


        • #5
          Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

          аз пък си мислех, че имам пета скорост сега и на мен вече ми е ясно

          ааа Quadra аз нямам бутон за изключване
          LZ1PER

          Коментар


          • #6
            Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

            Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
            аз пък си мислех, че имам пета скорост сега и на мен вече ми е ясно

            ааа Quadra аз нямам бутон за изключване
            Нямаш щот колата ти не е правена в Америка затова
            Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

            Коментар


            • #7
              Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              Овърдрайв не е lock-up, A lock-up-а не е още една пълноценна скорост а сред специалистите се нарича полу-скорост.

              В момента правим сериозен тунинг (инсталираме) на автоматик за Тойота LC 80. Новия блок за управление има като допълнителна екстра и lock-up на 3-та не само на 4-та скорост...
              Аха, искаш да кажеш че има блокаж на хидротрансформатора не само на последната предавка но и на предишната Това не променя нещата, в повечето автоматици от по-старо поколение блокажа на турбинките е точно на овърдрайва. Чувал съм че на новите автоматици с по 6-7 предавки пък се блокират всички...
              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

              Коментар


              • #8
                Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                Първоначално публикуван от quadra Преглед на мнение
                Нямаш щот колата ти не е правена в Америка затова
                абе уточнявай ги тия работи, чак се притесних че ми няма бутона
                де да знам ,че само американските го имат
                LZ1PER

                Коментар


                • #9
                  Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                  Искам да кажа че между lock-up-а и овердрайв бутона няма нищо общо. Това което прави овердрайв бутона е да забрани включването на последната скорост - като следствие разбира се не може да се включи и lock-up-а на нея...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                    Искам да кажа че между lock-up-а и овердрайв бутона няма нищо общо. Това което прави овердрайв бутона е да забрани включването на последната скорост - като следствие разбира се не може да се включи и lock-up-а на нея...
                    Именно...Просто в по-голямата част от случаите е само за овърдрайва.
                    Карай, разбрахме се...
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                      да, разстояние.... какво да се прави бях изпреварен да ти кажа че двете са различни неща. мога само да добавя че се включват електронно - на по новите кутии и хидравлично - на по старите.

                      а, и не е задължително колата да е хамериканска, японските и някои европейски също имат лок-ъп
                      Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                      http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                      http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                        Първоначално публикуван от митко Преглед на мнение
                        да, разстояние.... какво да се прави бях изпреварен да ти кажа че двете са различни неща. мога само да добавя че се включват електронно - на по новите кутии и хидравлично - на по старите.
                        Ахъммм...Точно за хидравличното ми беше думата с онзи анекдотичен случай с празната кутия и здравото каране по магистрала въпреки това
                        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                          Да Митко, а на тези които се включва lock-up-а по електрически път сравнително лесно може да се изведе бутон с който да се прави ръчно... В някои случаи има полза но вече автоматика си става полу-автоматик...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                            Ето един от случай в които се чувствам много тъп.Някой добър човек ще ми обяснили за какво служи lock-up-а и овердрайв.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Какво е lock-up? (Автоматични скоростни кутии)

                              over-drive -термин за понижаващата предавка (пр. отношение <1) в скоростните кутии, механични и автоматични. ние му викаме 5та скорост

                              lock-up - устройство в хидротрансформатора (турбина, торк конвертер, пр) на автоматичните скорости, позволяващо блокирането на съответния ХТ в определено пр. отношение, често по малко от овердрайва, над определена скорост. Когато работи правилно служи основно за разтоварване на скоростите като предава въртящия момент от двигателя към колелата с минимално участие на скоростната кутия.
                              Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
                              http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
                              http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X