Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    На колко е равно една бимберица?
    Не беше ли петолевка?


    След инфлацията и деноминацията отиде на 1000 лева

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Мислех, че съм единствения който използва тази дума
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Аз си мислех, че офроудърите са корави мъже, пък те-гъзари...
        Има ли желание-има и начин!

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
          Всички сме карали коли по официалните сервизи и сме плащали масла по 600 - 800 лева. И сме се карали и с приемчици и с управители, когато някой вчерашен младеж, полуграмотен, хванат от не знам къде за минимална заплата, ти осере колата, щото е официален представител. И не само това.

          Има една друга работа, дето се пропуска нещо.

          Дачията за 30 хиляди лева колко спирачен път има от 100 километра в час? Има ли въздушни възглавници и на коленете включително? Колко звезди има от Euro NCAP? С каква скорост може да избягва препятствия и после да остане стабилна и управляема? Колко конски сили е, за да изпреварваш безопасно? Колко е стабилна в завой?

          Защото с БМВ или Мерцедес за 15 хиляди може да се спира по-безопасно, да се возиш по-безопасно, да изпреварваш по-безопасно. Кое е по-важно? А като си возиш и семейството?

          Спокойствието е относително и много често аргументите са едностранчиви. Не е само до комплекси. Комплексари да искаш. Много комплексари ще се изхвърлят да изплащат нова кола, която не им трябва, само щото искат и те да се по чувстват по-първа ръка и ще опищят света колко е велико.

          Колите имат и различни класове, не само различни възрасти и нещата не са само черни и бели.
          Съгласен съм. Нещата не са черно бели. Аз лично за себе си съм решил, че не ми се занимава с риска автомобил на старо поради ред причини, но най - важната е качеството на частите и качеството на услугите по поддръжката. На личния ми автомобил въртя около 30000 км годишно и гаранционния срок на автомобилите идеално ме устройва. На служебния въртя по 50000 и фирмата го сменя на 3 години.


          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Кольо, ти си цървул.
            Като мен.
            Аз ще си карам абитуриентката, а ти си сглобявай тракторите.
            Искрено ти пожелавам успех с начинанията.
            А иначе темата си е чесАло на пръсти и клавиатури.
            И всеки си има своята истина.
            Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
            0887/осемпет 66 4осем

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
              Съгласен съм. Нещата не са черно бели. Аз лично за себе си съм решил, че не ми се занимава с риска автомобил на старо поради ред причини, но най - важната е качеството на частите и качеството на услугите по поддръжката. На личния ми автомобил въртя около 30000 км годишно и гаранционния срок на автомобилите идеално ме устройва. На служебния въртя по 50000 и фирмата го сменя на 3 години.
              Това в София, ката ден 220 ?
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Filo Преглед на мнение
                На личния ми автомобил въртя около 30000 км годишно и гаранционния срок на автомобилите идеално ме устройва. На служебния въртя по 50000 и фирмата го сменя на 3 години.
                Събуди ми любопитството. 30х.+50х. са 80 000 км. по 220 км. всеки Божи ден. 3-4 часа на волан. Ако не си шофьор по професия кога успяваш? Аз на официалната си кола навъртам по 1500 - 2000 км. годишно, а на ежедневната около 3000. При този пробег от дватринайсет коли досега проблеми с надежността никога не съм имал като на младини съм минавал и по 15 000 км. Та много е относително, пробег, пътища, поддръжка...

                П.П. И "весков" е любопитен
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Личната я кара през седмицата жената. Събота и неделя аз, а пътуваме почти всеки уикенд. На служебната пробега ми до работа и обратно е 130 км. С някоя и друга командировка през седмицата и нещата са готови.


                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                    ...
                    Дачията за 30 хиляди лева колко спирачен път има от 100 километра в час? Има ли ...

                    ...

                    Защото с БМВ или Мерцедес за 15 хиляди може да се спира по-безопасно, да се возиш по-безопасно, да изпреварваш по-безопасно. Кое е по-важно?
                    И като видим по белия свят колко е застраховката на Дачия и колко на БМВ и Мерц и почваме да се чудим що така.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      По белия свят застраховката е на гражданина водач.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                        Ми горе ти направиха и съответните сметки с цената на придобиване, цената на гаранционна поддръжка, каско, и всичко останало. Спрямо 10 годишна кола (че и 5-6) сметката при каране 10-20000 годишно никак не излиза. Особено в "main-stream" класа или т.нар "домашни, семейни и градски" автомобили. Съвсем приличен автомобил в тоя клас срещу 7-10 бимберици за закупуване + първоначано привеждане в техническа изправност се кара абсолютно безгрижно 5 години, и следващия собственик ще те благославя, не в преносния смисъл.
                        И като смениш един агрегат за 2-3 бимберици, скорости да кажем и сметката отива в канала.

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          И като смениш един агрегат за 2-3 бимберици, скорости да кажем и сметката отива в канала.
                          Е, чак в канала не отива. От 20 - 25 хиляди лева разликата спада до 17 - 22 по-евтино.
                          Последно редактирано от nissan_gr; 01-06-19, 02:02. Причина: Правопис

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И като видим по белия свят колко е застраховката на Дачия и колко на БМВ и Мерц и почваме да се чудим що така.
                            Мерцедеса не води до нищо особено. БМВ над определена възраст може и да даде отражение, но това, което казва колегата, а именно:
                            Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                            По белия свят застраховката е на гражданина водач.
                            е общо взето вярно. По-голямо значение понякога имат цвета на колата и възрастта на водача. Примерно в братска Америка преди време при 18 до 24 годишен водач и червена кола застраховката обикновено надхвърляше цената на колата.

                            Иначе е естествено водачите, които имат афинитет към по-бързо каране, да изберат БМВ и Мерцедес пред 100 коня Дачия. Това е, което може да доведе до по-висока премия. Не защото колите сами по себе си са по-опасни.
                            Последно редактирано от nissan_gr; 31-05-19, 23:25.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              И като видим по белия свят колко е застраховката на Дачия и колко на БМВ и Мерц и почваме да се чудим що така.
                              На Л200 ЗГО+каско ми е 205 паунда на година, на МБ ЦЛК 230 ми е към 280 на година. Пътния данък на Л200 е нещо около 270 на година, на ЦЛК-то около 230. Грубо двете ми излизат около 1000 паунда за данъци и застраховки или заплатата ми за 2 седмици и половина към момента, като имаш предвид, че работя 4 дни и 4 почивам. Миналата година бачках цяло лято
                              почти без почивка, ма взимах по 950 чисти на седмица .... А за БМВ-тата сте прави донякъде. И тук ги карат предимно дупета и се водят рискови автомобили. И съответно и застраховките им са по-скъпи. Имах колега, дето плащаше над 2000 паунда на година за някакво дръгливо БМВ ... Някои компании пък въобще отказват да застраховат БМВ ....
                              Последно редактирано от kuzdov; 31-05-19, 23:22.
                              "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                              Неизвестен мъдрец

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                                Събуди ми любопитството. 30х.+50х. са 80 000 км. по 220 км. всеки Божи ден. 3-4 часа на волан. Ако не си шофьор по професия кога успяваш? Аз на официалната си кола навъртам по 1500 - 2000 км. годишно, а на ежедневната около 3000. При този пробег от дватринайсет коли досега проблеми с надежността никога не съм имал като на младини съм минавал и по 15 000 км. Та много е относително, пробег, пътища, поддръжка...

                                П.П. И "весков" е любопитен
                                Моята и на жената са лично-служебни. Аз въртя на моята по около 50 хил. на година, жената по около 25 хил. Това последните 10-15 години. Всяка година. Колите се сменят на 5-7 години. И не, нито аз, нито жената сме професионални шофьори!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X