Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
    С внимание ще се запозная със списъчето ВИ, за типичните проблеми в 1.9 TDI (90,110k.c.) до 98г. и 1.9 TDI (90,110 к.с) и тези до 2005г. с водна помпа в ангренажния привод .
    А споменатия от колегата 1.8Т,които е бледо копие на неубиваемия предходен 1.8 ......няма да коментирам .

    (както си ланкаме Темата може да заформи 100,200 страници със същия "успех")
    1,8T е по-скоро бледо копие на 2.0 АБФ или негов наследник.Ама от бледото копие хората изкарват по 700-800 и нагоре к.с.Неговия наследник за сега не се е прославил с някакви спортни успехи, но е любимец на продавачите на ГСМ.Новия 2.0 CR TDI поне според мен си е съвсем приличен мотор, макар и да е доста изцеден от завода.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
      Кое точно му е бледото на 1.8т?
      Добре,-1.8Т няма шансове да изкара безаварийно километрите на базовия 1.8 .
      А ако сравним изработката на 1.8Т(97г.-)150,180 к.с. и на -PG 1.8 (89г.-)-160к.с.- резервите в здравина са при PG (тях ги проваля екзотичния компресор който иска редовна ревизия)-имаме налични и в момента, в семейния парк от тези двигатели.
      -PG от89г. е дефорсиран (8:1), с ковани -вал,биели,бутала , стоманено-ламелна гарнитура,22мм. бутален болт и т.н. ....,но и базовия(1.8-90кс.) е добре изработен- минава без проблем 400-500 хл. км. и да срежете ангренажния ремък ,няма проблем за двигателя, а 1.8Т каквото и да се случи по ангренажа- мотора е щета .
      -Логично е механичното усложняване да създава повече условия за аварии (Пр. 2 клапана срещу 5).
      А всички тези приказки може да ги спестим ,ако се разходите в провинцията и видите кои от старите автомобили произведени между 86-96г. са оцелели и защо.............

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Петков, между другото си прав.
        В градовете (особено в София) ако не се размина с 4-5 Поршета, 10-ина Мерцедеси, още толкова БМВ, двойно Ауди, и няколко екзотични Волва, английски кенефи, и някой напомпан (сутринта два Nissan GTR), всичките последен модел, все едно не си станал...
        И точно тук е въпроса-абсолютният факт е, че средният българин си кара 10+ годишни коли, щото на тях може да се разчита за приемлива поддръжка.
        Нямаме възможност за нови.
        Не че не се карат такива...Или са от онези 7% дето си ги позволяват, или са служебни.
        И се стига до темата на темата.
        Кой боклук го бива повече?!
        Новият 5 годишен, или старият 15 годишен?
        Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
        0887/осемпет 66 4осем

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
          Какво било за даунсайзинг? И за дизелите? Да ти покажа един паркинг с “коли” на мамите дето си карат децата на училище- рядко се среща СУВ под V8. Ама бледнее пред паркинга дето бащите си дърпат лодките- там дизелите са по 10 цилиндъра. Не всички ги е подгонила европейската педерастия. От 1.2 да вадят 150 коня си е педерастия. Тоест, идеално е, първите няколко години...
          No replacement for cubic displacement!
          В Европа има особености - лула на фермер от 19-ти век не е значима археологична находка.

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
            Добре,-1.8Т няма шансове да изкара безаварийно километрите на базовия 1.8 .
            А ако сравним изработката на 1.8Т(97г.-)150,180 к.с. и на -PG 1.8 (89г.-)-160к.с.- резервите в здравина са при PG (тях ги проваля екзотичния компресор който иска редовна ревизия)-имаме налични и в момента, в семейния парк от тези двигатели.
            -PG от89г. е дефорсиран (8:1), с ковани -вал,биели,бутала , стоманено-ламелна гарнитура,22мм. бутален болт и т.н. ....,но и базовия(1.8-90кс.) е добре изработен- минава без проблем 400-500 хл. км. и да срежете ангренажния ремък ,няма проблем за двигателя, а 1.8Т каквото и да се случи по ангренажа- мотора е щета .
            -Логично е механичното усложняване да създава повече условия за аварии (Пр. 2 клапана срещу 5).
            А всички тези приказки може да ги спестим ,ако се разходите в провинцията и видите кои от старите автомобили произведени между 86-96г. са оцелели и защо.............
            1.8т държи 350 коня със заводски бутала и биели, докато G60 беше най-трошливият мотор от епохата си. За какви проблеми в 20 клапановата глава си чул, защото очевидно не си имал такъв двигател. 1.8ми е труп и не заслужава обсъждане.

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
              И там, и там. И Раптора и той. А е цял камион.
              Колега я кажи ноещо за новия мотор на форд рейнджер ,тоя двигател го предлагат за и уилдтрак модела, който съм си харесал ,мнението ти е важно не се заяждам ,би турбо ,това лошо ли е !
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                1.8т държи 350 коня със заводски бутала и биели, докато G60 беше най-трошливият мотор от епохата си. За какви проблеми в 20 клапановата глава си чул, защото очевидно не си имал такъв двигател. 1.8ми е труп и не заслужава обсъждане.
                Знам поне двама човека със скъсани биели на 1,8Т 150 к.с. в заводски вариант и неизтезавани (поне при тях) . Та за какво иде реч, всъщност? Старият 1,8 90 к.с. мотор е почти неубиваем при правилна експлоатация. Г60 имаше лоша слава заради турбото, доколкото помня. Ама критериите ни са малко несъотносителни, като имаш предвид, че никой в БГ не си го е купил нов или поне аз не познавам такъв. Та, като мериш издухани кошове, кое определя здравината им?
                Последно редактирано от kuzdov; 31-05-19, 01:48.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  В Европа има особености - лула на фермер от 19-ти век не е значима археологична находка.
                  Ти археолог ли си? Или идеолог? Хахаха
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                    ... Г60 имаше лоша слава заради турбото, доколкото помня...
                    G60 е с механичен компресор, не турбо. Лошата, а и добрата му слава се дължат именно на това екзотично по нашите ширини изпълнение.

                    P.S. Вчера тук началникът се оплака, че новият Мерц Х220 отказал да потегли със сериозния електронен аргумент, че отпред имало стена. И така за едно известно време се оказал запънат напряко в тясното при опит за обратен завой на място, където безпроблемно обръщат всички бусове и пикапи без електронни помощници
                    Последно редактирано от icos; 31-05-19, 07:14.
                    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от NIKSD Преглед на мнение
                      Какво било за даунсайзинг? И за дизелите? Да ти покажа един паркинг с “коли” на мамите дето си карат децата на училище- рядко се среща СУВ под V8. Ама бледнее пред паркинга дето бащите си дърпат лодките- там дизелите са по 10 цилиндъра. Не всички ги е подгонила европейската педерастия. От 1.2 да вадят 150 коня си е педерастия. Тоест, идеално е, първите няколко години...
                      No replacement for cubic displacement!
                      Първо, нека да отбележим че педерастията (и по- точно публичното парадиране на такава ) тръгнА баш от твоята сегашна страна на Големата локва. И то далеч преди да стане твоя страна .

                      Второ, 8 и 10-цилиндровите се карат не заради друго , ами защото карачите могат да си позволят финансово да "хранят" такива обеми . С други думи : търси се на пазара -произвежда се .
                      В Европа обаче е по- различно . Освен пазара съществуват и едни "зелени" , дето изреваха , че в гъстонаселения континент вече не достига кислород за дишане (образно казано). От там - и принудителната регулация на пазара в посока "еконорми".

                      ... и не на последно място : от 1.2 да извадиш 150 коня си се иска акъл за конструиране. И то много повече отколкото за конструиране на V8 . И понеже първото е по-сложно , то вече и ремонтопригодността е по- ниска . А това дразни българските юзъри дето са свикнали да си "правят" возилАта насред път с чук, тел и клещи , за да могат да се приберат .

                      Времената на Москвича и соц манталитета в мисленето си заминаха безвъзвратно .
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        ...
                        ... и не на последно място : от 1.2 да извадиш 150 коня си се иска акъл за конструиране. И то много повече отколкото за конструиране на V8 . И понеже първото е по-сложно , то вече и ремонтопригодността е по- ниска . А това дразни българските юзъри дето са свикнали да си "правят" возилАта насред път с чук, тел и клещи , за да могат да се приберат .

                        Времената на Москвича и соц манталитета в мисленето си заминаха безвъзвратно .
                        Каква е връзката между предпочитането на по-здрави и по-лесни за поддържка коли, макари с условно по-голям разход (аз карам колите си на гас, което не е съвсем възможно с нови/модерни/дизелови автомобили) и “соц. манталитета”.

                        Признавам, че съм “цървул” и не ми се плащат 0,50 лв. на километър за “удоволствието” да карам нова Октавия, Пежо 308, Мазда 6.


                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                          Знам поне двама човека със скъсани биели на 1,8Т 150 к.с. в заводски вариант и неизтезавани (поне при тях) . Та за какво иде реч, всъщност?
                          A не знам, все още не мога да разглобявам двигатели по интернет. Но този двигател масово му се сменят турбина и дюзи и си удвоява мощността, без проблеми. Там съединителя е боклук, но това е друга тема.
                          Достатъчно е да видиш масовката за да си направиш извод, че 1.9tdi е по-здрав от 2.5 tdi примерно. Или, че 2.o tdi PD е боклук неземен.

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                            Каква е връзката между предпочитането на по-здрави и по-лесни за поддържка коли, макари с условно по-голям разход (аз карам колите си на гас, което не е съвсем възможно с нови/модерни/дизелови автомобили) и “соц. манталитета”.

                            Признавам, че съм “цървул” и не ми се плащат 0,50 лв. на километър за “удоволствието” да карам нова Октавия, Пежо 308, Мазда 6.
                            Купуваш си кола с мисълта да я оставиш на внуците за да не чакат ред от Мототехника. Кое ли е соц. манталитета?

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Купувайки си преди години един нов и леко премиум за мен, не не чак толкова много лек автомобил Рено Лагуна 2 1.9 ДЦИ и карайки го около 20 000-25 000 км. на година после като го продадох сметнах, че обезценяване + каско ми струва 800 лв. всеки месец. А тогава средния ми разход за домакинството на 3 членото ми семейство /храна, ел., вода и др. битови разходи/ не надхвърляше 600-700 лв/месец.

                              П.П. Ама това няма връзка че Лагуна 2 е пълен шит в сравнение с рено 19, нали?!?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Vlado_ts, аз за педераси говоря, не за гейове. Мога да ти обясня разликата, и да ти кажа защо мисля, че любимата Меркел е пълен педераст, ама ще излезем от темата.
                                Вие гласувайте за педераси, пък после все Америка ше ви е виновна.
                                И да прав си, иска се инжинерна мисъл да изсмучеш 150 коня от 1.2. И после се иска мазохизъм да потдържаш такъв миксер. И пак до педерас Меркеловица стигаме. Омагьосан кръг...
                                https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X