Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Кое друго място например?
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Харесва ли ми, или не - такива са фактите нищо не съм украсил. А фактът е най-упоритото нещо на света...
      Такива са и наблюденията на доста други хора. При това сравнявам сходни, като технология и възможности автомобили.Не сравнявам Мерцедес 207 с Рено Мастер, а Джъмпер с Джъмпер с разлика от 6-7 години. Разликата е най-вече откъм материали и оразмеряване на детайли спрямо натоварване. Не е нормално да се чупят примерно дръжки на врати на практически нови коли.
      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        За новите volvo ме замислихте,
        за Мищубиши ASX и EclipceCross някакви по двигател/обслужване наблюдения?
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          То май всички са БЕЗ ремък, освен RD и RB.

          TD и TB са с колела, ZD, Z, L, SD, VK и VQ са с верига (последните с по 2).
          Само TD е с колела, TB е с верига.


          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Кое друго място например?
            Задкормилно устройство (начин на експлоатация) - като свое или като служебно.
            Например, познат шофира служебен бус. Много често с платформа. Може да се причисли към "по-съвременните". Пробезите които отбелязва с комплект накладки или съединител е такъв, че повечето шофери на леки автомобили остават много замислени.

            Дребни делаверки на персонала / сервиза / персонала и сервиза, с консумативи. Сменено масло, ама не баш. Или пък не цялото.

            Сменен антифриз, ама не баш. Хубавият е на личния автомобил, а буса, нали е служебен дръгел, се кара с каквото има или с чешмяна вода.

            Като съм дал насока, предполагам че и сам ще се сетиш за още поне дузина възможности...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              Задкормилно устройство (начин на експлоатация) - като свое или като служебно.
              Например, познат шофира служебен бус. Много често с платформа. Може да се причисли към "по-съвременните". Пробезите които отбелязва с комплект накладки или съединител е такъв, че повечето шофери на леки автомобили остават много замислени.

              Дребни делаверки на персонала / сервиза / персонала и сервиза, с консумативи. Сменено масло, ама не баш. Или пък не цялото.

              Сменен антифриз, ама не баш. Хубавият е на личния автомобил, а буса, нали е служебен дръгел, се кара с каквото има или с чешмяна вода.

              Като съм дал насока, предполагам че и сам ще се сетиш за още поне дузина възможности...
              При нас не се случват такива неща и не се прави компромис с поддръжка и обслужване и въпреки всичко старите са с пъти по-безпроблемни.
              "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                На 150 000 не би трябвало да е одъртяла - съвсем друга тема е, че този двигател и тази кола е лайно.
                От опита с тези двигатели (има ги от 96г. до 2008г) убедено твърдя ,че с качествени части ангренажният комплект издържа и повече от 200 000 км. Друг е въпроса при обслужването какво и как се слага,отделно "икономическата еволюция" през годините какво е поевтинила ........

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                  От опита с тези двигатели (има ги от 96г. до 2008г) убедено твърдя ,че с качествени части ангренажният комплект издържа и повече от 200 000 км. Друг е въпроса при обслужването какво и как се слага,отделно "икономическата еволюция" през годините какво е поевтинила ........
                  Колата е 2007, купена оттук и сравнително малко карана. Какво е слагано нямам идея, но такова нещо не бях виждал никога.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Аз не разбрах изобщо сменян ли е този ангренаж за 150 000 км.?
                    Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Съдейки по направените с бял маркер белези е сменян. По думи на собственика преди 30000км.
                      "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                        Колата е 2007, купена оттук и сравнително малко карана. Какво е слагано нямам идея, но такова нещо не бях виждал никога.
                        Така е -пазара наложи своите правила. Ако се търси качествена стока и клиента е готов да плати цена -ще се произведе........
                        Смяната на модели вече е под 10г. и това е пътя -купуваш,караш в гаранцията (ако устиска добре) и следващата. Всяка следваща е с все повече "екстри" и пределни характеристики.............
                        (Днес на един приятел в цеха отказа компресора . Двустъпална "италианска" глава с икономии при изработката и малкото бутало,биела и бутален болт са тотална щета. Може да се възстанови,но цената е половината от новата глава)

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                          Аз не разбрах изобщо сменян ли е този ангренаж за 150 000 км.?
                          Трябва ли?
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            Съдейки по направените с бял маркер белези е сменян. По думи на собственика преди 30000км.
                            След като ангренажния ремък и прилежащата му кинкаления са сменени преди 30к километра, а оригиналния е изкарал 120к, последния логичен извод за който се сещам е, че автомобилът е недъгав.
                            Оставяме настрана дребната подробност, че тия консумативи освен на пробег май се сменяха и на време, и поне едната смяна май е "позабавена".
                            Логичните причини са или калпави консумативи или смяна по експресния метод - само на хартия.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                              Мисля, че имаше предвид колана и ремъка на АК.
                              Баш така,на 44 съм,смятай кога за последно с каиши съм се занимавал пък и съм сигурен,че ако е с каиш то стартера пак ше е като чашка за кафе размер пернат до генерацията.

                              Верига може да се сменя ма аз чак толкова стари коли нямам,да направи половин милион мили и после ще я мисля



                              И думите на моя човек който я работи,питам го аз Е защо отказа това.......Ми случва се,не е нова........ба те и другите ги знаеш на колко са пък.........е ти сега кое с какво сравняваш.........

                              Сравнявам стартера на едната с цената на другата,цялата с все чистачките.

                              Кой какво иска да ми говори АЗ не приемам за нормално да се разпадат лагери на 30 000 мили та ангренажа да ти еВе мотора или да пернат едно малко стартерче у жегата та да му съхнат лагерите.Нямало място,ония от Мерцедес 12 цилиндъра навряха преди 30 години,а тия нямат място стартер като хората да сложат.Беше каквото беше,ела го ремонтирай това извън сервиза като едно време,то не са крикове па стойки ма чоповепа лежанки..........и 8 часа за стартер.

                              Може да е нормално някои да пикаят клекнали,че модерно,може да е нормално за тях да се скапва през 3 месеца........аз с години сипвам и карам,2 бона ремонти на мойта не съм дал за последните 13 години,то 2 бона за подръжка не и се събират,а какво остава за ремонти.

                              21 век,има обдухване на ташаците обаче,като ти се запотят от нервира ти ги вее...........майката


                              поправка- е сега затворих телефона с моя човек,Денсо стартер оргиналдЪ е 190 долара,всичко с ремонта 1100 долара,паяка 100 и куп псувни,че 6 човека са я бутали в сервиза.Опитах се да го навия да смени и ремък с обтегач........махай го това от тука да ми минат нервите поне 2 месеца и като се пребереш ела да ти тегля една.

                              Как да отида сега,не каза какво е това Да ти тегля .......една какво?Ремька на старата се сменя с дръжка от метла,да и натиснеш обтегача,на това новото се свалят едни брони и се работи от долу,само час и половина било.......ненормалници
                              Последно редактирано от BENZBOSS; 21-05-19, 18:28.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                След като ангренажния ремък и прилежащата му кинкаления са сменени преди 30к километра, а оригиналния е изкарал 120к, последния логичен извод за който се сещам е, че автомобилът е недъгав.
                                Оставяме настрана дребната подробност, че тия консумативи освен на пробег май се сменяха и на време, и поне едната смяна май е "позабавена".
                                Логичните причини са или калпави консумативи или смяна по експресния метод - само на хартия.
                                Излязоха и още неща като изядени разпределителни валове и куп още... Мерцът ми е на пробег, който този урод никога няма да доживее и си е с оригиналния ангренаж, който даже е в норма. Там хората са сложили градуси, по които да се ориентираш за състоянието му. А сравнение между двата автомобила, просто не може да има. Дрътия Лендкруизер е доста над Мерцедеса като пробег, пък не се оплаква от нищо. За мен приоритет е надеждността.
                                "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X