Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
    За мен приоритет е надеждността.
    А духането на ташаците как така го изоставяш с лека ръка
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Излязоха и още неща като изядени разпределителни валове и куп още... За мен приоритет е надеждността.
      Дано имат достатъчно знания хората, които извършват ремонта,че в този двигател проблемите идват от няколко конструктивни "загадки".
      Реално при грамотно обслужване няма проблем за 1 000 000км без отваряне на двигателя...........
      Като начало питайте, как е организирано смазването на разпределителните валове и какво е характерно за хидравличните "компенсатори"- това ще ориентира колко добре познават някой от "загадките" в този двигател.
      Последно редактирано от petkov_bb; 21-05-19, 20:16.

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Излязоха и още неща като изядени разпределителни валове и куп още... Мерцът ми е на пробег, който този урод никога няма да доживее и си е с оригиналния ангренаж, който даже е в норма. Там хората са сложили градуси, по които да се ориентираш за състоянието му. А сравнение между двата автомобила, просто не може да има. Дрътия Лендкруизер е доста над Мерцедеса като пробег, пък не се оплаква от нищо. За мен приоритет е надеждността.
        И по-напред споменах, че тоя двигател не е най-великото творение на инженерната мисъл. Дали проблемите му са конструктивни, дали се дължат на кофти обслужване и / или експлоатация, не знам. Факт е че се слави като проблемен агрегат, и в случая изглежда като добро попадение и повод да се помрънка по темата за "съвременните автомобили".
        За беля пък, той не е много съвременен, та пак не е много подходящ пример...
        Не чета коментари и не отговарям на такива.

        И коментаторите...

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Съвременните автлмобили са шит!
          Избор има ли?
          Даже и да се намери читава 124/примерно или нещо също толкова здраво/, как да го вземеш? Изсухлена тапицерия,напукани пластмаси,боя....
          Морално остаряло е.
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
            Трябва ли?
            Ми не е задължително.По принцип се кара докато спре.
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
              И по-напред споменах, че тоя двигател не е най-великото творение на инженерната мисъл. Дали проблемите му са конструктивни, дали се дължат на кофти обслужване и / или експлоатация, не знам. Факт е че се слави като проблемен агрегат, и в случая изглежда като добро попадение и повод да се помрънка по темата за "съвременните автомобили".
              За беля пък, той не е много съвременен, та пак не е много подходящ пример...
              Най-вероятно проблемите са следствие от некачествен ремък и аксесоари,или от неправилна смяна.Може би е чудо,че е изкарал още 30000 км,а ако не беше сменяван ремък въобще,може би щеше още да работи.МайстОрът няма да си признае,на конструкторите ще им пискат ушите от благословии...

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                И какво може да се обърка в монтажа, че да събере сачмите и на двете ролки на едно място?Или е първият с повреден ангренаж?Първият с изтървали резби на шпилките, които държат ролките?Разбирам да се случи това при 1.9тди и да кажете майстора некадърен, но при мотор, при който е по-скоро изключение всичко да му е наред, не виждам какво се чудите.

                Много ми харесав колегата ittso как разпъва локуми около проблема.Сменяли се били консумативите на пробег.Сигурно като не ги смениш на 5 години лагерите заговорничат и се разбиват.
                Мити били с водоструйка.Под капака на ангренажа ли?

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                  Най-вероятно проблемите са следствие от некачествен ремък и аксесоари,или от неправилна смяна..МайстОрът няма да си признае,на конструкторите ще им пискат ушите от благословии...
                  -При допуснати грешки в работата на майстора, остават видими "следи" .......,и няма нужда от признанието му!

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    Ми не е задължително.По принцип се кара докато спре.
                    Нее, просто караш без да правиш нищо, продаваш и купуваш нова. И пак, и караш само нова надеждна кола. Толкова км със старите беше постижимо.
                    А тези простотии се правят от името на всички ни.
                    Даника
                    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Веско, не е лошо, ма си има недостатъци...
                      Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
                      0887/осемпет 66 4осем

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Да бе, темата си е наистина сериозна, извинявам се.
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Покрай вашите ремъци се замислих, на Хондата ми ремъка е на 11 години и 60 000 мили /ми не я карам много/. Сега се замислям да го сменям. Аман от подръжка по тия коли, минат не минат десетина години, и все се намери нещо за смяна. Дърти кошници!
                          https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                            Нее, просто караш без да правиш нищо, продаваш и купуваш нова. И пак, и караш само нова надеждна кола. Толкова км със старите беше постижимо.
                            Точно това е съвременния бизнес с колите.
                            Производителите произвеждат каквото иска пазарът, а той си казва какво-да се сменя колата на 5-10 години, като всяка нова е с повече глезотии(духа на ташаците) от предишната.
                            А конкуренцията прави така, че разходите по производството да са свити максимално, иначе продуктът ти ще е скъп, съответно непродаваем.

                            Ама като дойдели тук колите вече били боклуци... Ами така си е, те са си проектирани да не издържат повече от 5-10 години, и не защото производителя нарочно прави така, че да се счупи колата, а просто няма нужда тя да е здрава И след този пробег. Защото там където тези коли се продават-хората ги карат до тези години(или пробег) и после на скрапа. На никой не му пука, че кола която си е извървяла километрите ще дойде в България, и тук ще се чудим как да я ремонтираме.
                            Има ли желание-има и начин!

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                              Съвременните автлмобили са шит!
                              Избор има ли?
                              Даже и да се намери читава 124/примерно или нещо също толкова здраво/, как да го вземеш? Изсухлена тапицерия,напукани пластмаси,боя....
                              Морално остаряло е.
                              Читава 124 няма да има нито един от описаните проблеми. Ще струва 10к+ евро. Заслужава си ги.
                              Морално остаряла е, да. Трябва да се запасяваш с едро-габаритни части и други по-редки неща.

                              Аз бих я предпочел пред новите коли до 40к


                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                                Читава 124 няма да има нито един от описаните проблеми. Ще струва 10к+ евро. Заслужава си ги.
                                Морално остаряла е, да. Трябва да се запасяваш с едро-габаритни части и други по-редки неща.

                                Аз бих я предпочел пред новите коли до 40к
                                А колко ще гори?

                                А кой ще и застрахова ламарините и за колко?

                                Да не казваме че скоро няма да може да влиза в големите градове


                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X