Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    И като си там и наблюдаваш как ще разбереш какво се изсипва от тубата в твоя двг?
    Цвят,мирис,вид?
    Много мнителен го даваш,нали ще е в гаранция този нов автомобил.
    Той в гаранция е ястно че няма да се развали (Дори и от танковия резерв масло да му сипват )Но след гаранцията Не обичам да продавам ,смятам да го държа докато може ,както съм и сега .Омегата си върви и прави смешни по магистралата много от новите коли (ще я бракувам в двора на тъщата не защото не върви ,а защото е морално остаряла и е по евтина от телефона ми ,на 28 години е )
    Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

    Коментар


    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

      Има. Щото като дадеш парите не те питат какво ще се прави с този автомобил, а ,,след 30К". Не само за лек.
      А тези простотии се правят от името на всички ни.
      Даника
      Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

      Коментар


      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
        Дали не е удачно модератор да измести дискусията около маслата в друга тема и там да си разсъждаваме?

        Че първоначалния замисъл на темата с конкретни примери не беше лош и беше интересно.

        Явно и към смяната на маслото и сервизните интервали има интерес, ама повечко се отклонихме.
        Ако се пише по темата ,за конспирацията на производителите на нови автомобили ,то тая тема щеше да е приключила с две видя на руския брадатко
        Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

        Коментар


        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

          Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
          Той в гаранция е ястно че няма да се развали (Дори и от танковия резерв масло да му сипват )Но след гаранцията Не обичам да продавам ,смятам да го държа докато може ,както съм и сега .Омегата си върви и прави смешни по магистралата много от новите коли (ще я бракувам в двора на тъщата не защото не върви ,а защото е морално остаряла и е по евтина от телефона ми ,на 28 години е )
          По напред в темата писах че никой вече от производителите не ги е еня кво ще се случва след гаранцията.
          Освен за някой бутикови модели които не са мислени за ежедневки.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

            Първоначално публикуван от iszs Преглед на мнение
            Ако се пише по темата ,за конспирацията на производителите на нови автомобили ,то тая тема щеше да е приключила с две видя на руския брадатко
            По принцип тук теми за масла,гуми,бензин,дизел,стари,нови автомобили са безкрайни и с не решен казус
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

              Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
              По напред в темата писах че никой вече от производителите не ги е еня кво ще се случва след гаранцията.
              Освен за някой бутикови модели които не са мислени за ежедневки.
              Така е явно има нещо ,бях във новия шоурум на мото пфое летище,и разглеждах XC90 на волво ,първия въпрос му беше колко смятам да го карам ,как да му кажа че смятам да го карам до края на живота си може би съм един от 10 процента от българите,живеещи в България, които ще си купят за втори път нов автомобил ,сега съм на 41 ,после няма да ми пука какво карам
              Amway,BMW F 650 GS,OPEL Omega 2.6 ,Wartburg 311(1000) 63г.

              Коментар


              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                Аз пък няма да забравя преди година как в Хонда Пловдив ми отговориха че Сивик дизел нямало да има вече.И нямало да се предлага.Сега се кипри на първа линия на витрината.И то със 9 степенен автомат.
                Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                Коментар


                • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                  Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                  ... щото сме много лъгани, а сме много лъгани щото сме най-умните, а сме най-умните щото сме много лъгани, а сме най-умните щото ...

                  И така до stackoverflow.
                  За първи път срещнах stealership като синоним на dealership в чужд форум, преди доста години.Явно не сме първите дето сме лъгани.

                  Коментар


                  • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                    Във Немско, отивам да сменям масло на 13 000км,колата дърто Пежо 307 бензин 17 годишно,още непълнолетно на 200 иииии хиляди км.Приемчика в кварталния евтин сервиз,само 67 евро на час труд ме натири,буквално ми каза - ти имаш много пари,ако ще сменяш масло на 13 000км.И те така,от тази случка купувам 5 литра евтино масло и само доливам до към 30 000.

                    Коментар


                    • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                      Първоначално публикуван от Kirilpm Преглед на мнение
                      За първи път срещнах stealership като синоним на dealership в чужд форум, преди доста години.Явно не сме първите дето сме лъгани.
                      Има специфика на този бизнес. Мотото е "Ако не те излъжа аз, ще те излъже колегата отсреща". Но пък има изключения.

                      Първоначално публикуван от mdn Преглед на мнение
                      Във Немско, отивам да сменям масло на 13 000км,колата дърто Пежо 307 бензин 17 годишно,още непълнолетно на 200 иииии хиляди км.Приемчика в кварталния евтин сервиз,само 67 евро на час труд ме натири,буквално ми каза - ти имаш много пари,ако ще сменяш масло на 13 000км.И те така,от тази случка купувам 5 литра евтино масло и само доливам до към 30 000.
                      Германец ли беше приемчикът?

                      Коментар


                      • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                        Не знам какви са тези супер-дупер масла, дето изкарват по 30 000км. Във форума на Хонда са маниаци на тема масла. Правят си капкови проби на маслата през няколко хиляди км. Масово не могат да изкарат и до 10 000 км.
                        За протокола. Маслата за моите коли си ги поръчвам от Германия, а не от кварталната бакалница...Пълна синтетика и ги сменям на не повече от 15 000 км.
                        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

                        Коментар


                        • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                          Чист Германец си е със сигурност,баща му е собственик на сервиза, осем или десет подемника,карат и доста ретро класики там
                          ,механиците от Полша и Румъния...И от БГ може да има,знам ли...

                          Коментар


                          • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                            [QUOTE=bokomo;3460940
                            ...Германец ли беше приемчикът?[/QUOTE]
                            Това няма никакво значение.Смяната на маслото се записва в сервизната книжка(както и ремонтите).Някой,някога ще попита в сервиза,защо е сменено маслото по-рано.Някакъв проблем ли е имало,нещо сте правили по двигателя и не е отбелязано?И те така.
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                              Може би и да диферинцираме малко темата. Сегашната Дачия, дали е по- добра от предишната Дачия? Хюндая, от предишния Хюндай? Хондата, Мерцедеса, Форда, Шкодата...? Някои гонят целеви сегмент и таргет, други ползват марката, за да извличат печалба от нея. Рено тръгнали да се заиграват с ИЖ...
                              В крайна сметка, не си купуваш кола. Купуваш си обслужване на колата. Ако имаш достъпни сервизи и резервни части на прилична цена- това е твоята кола.
                              Моята КИА е на 346000 км. Искам да я сменя със следващия модел, ама той не се предлага за Европа. Дилърът на КИА ми казва, че ще ми вкара новата ако дам поръчка. И кво? Да чакам чаркове по два месеца? Нещо ако стане, половин година да съм без кола, щото "ми, тия много не ги карат тук". Тогава, да си купя Астон Мартин и да се стегна с як портфейл, да си го поддържам.
                              Тойота, навремето са направили сервизите, преди да пуснат в продажба колите си в Азия.
                              Като купуваш някое войнишко канче, обикаляш гробниците, да видиш има ли евтини ламарини за него...
                              Сегашните коли са в пъти по- добри от предишните. Нищо, че след 10 години ще са много по- добри от тогавашните. Въпрос на потребителска култура.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • От: Защо съвременните автомобили са пълен shet - не е случайно

                                Мда, ама тя темата е отворена в стил “Ей, Га ние бЕхме млади какво колЕ се правИха, сега само евро гейщина...”

                                Тя не е и първата де, но периодично трябва да се излее насъбралото се.
                                Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                                Drag Grand Canyon Daily
                                Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                                LZ1JYM

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X