Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпотяване на стъклата...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Изпотяване на стъклата...

    Аз карам целогодишно с климатик пуснат на минималното положение,без него става като в пещера !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #47
      От: Изпотяване на стъклата...

      Първоначално публикуван от Uaz_3303 Преглед на мнение
      колега нов съм но давам съвет няма такива като мазни стъкла и антифриз ако имаше теч съответно няма вода и ще загрчва а при теб е обратното и щом е с италиянския термостат още по зле. аз имам голф двойка и е германския и същия проблем слагам картон на половината радиатор и воала парно на 6 и го включвам на най крайната дет да върти по прозорците и задния нагревател и готово а да не се притесняваш от прегряване колата си има уреди такаче ако загрее пуска перката пък и ти имаш табло ще го наблюдаваш и си готов успех в пробата сега да беше руска машина саму му затваряш жилюзите отпред и излиташ. Извинявам се ако съм обидил някой
      Никой не си обидил . Просто трябваше да напишеш : "Извинявам се , ако не сте разбрали какво съм написал" и всичко щеше да си е точно

      .... и без да се обиждаш , прочети тук :

      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=24088
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • #48
        От: Изпотяване на стъклата...

        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
        - Автомобил предвиден основно за климатик по принцип има слаба обдухваща система която е слабо ефективна без климатик. Идеален пример са японските коли от 80те и 90те години, продавани без опцията климатик: Създадени за японския и щатския пазар, където всичко се продава основно с климатик, като се озоват на някой стиснат пинтийски пазар като Франция където по онези времена климатика беше супер рядка опция която вносителите таксуваха майка си и баща си - колите увисваха със слаби вентилаторчета.

        - Обратното също беше валидно. Коли от онези времена, които по принцип бяха предвидени да се карат без климатик (разни дребни рена и пежа например) - имаха вентилатори в купето които можеха да ти отвеят главата, дето като ги пуснеш се вееха ароматизиращите борчета на огледалото

        - Ксантията е френска кола и би трябвало да е по природа "способна" да се "обдуха" и без климатик, но ако е някой по-нов модел от времето когато вече повечето или всички са идвали серийно с климатик - възможно е обдухването да е направено по "японски" образец с по-слаб вентилатор: да си иска климатика за ефикасно действие.
        Последното е вярно.
        В момента най-валидно е това правило за лошото обдухване именно за френските коли. Японките са го преболедували вече.
        От поне десет години при французойките климатика е стандарт и замъгляването е един от основните им проблеми.
        Забелязвам обаче, че вече е проблем и на някои немци - визирам Тигуан с който този проблем си пролича веднага при тест драйва още...

        Проблема е още по-сериозен защото при новите модели дори и при пуснат климатик - на вътрешен въздух чисти страничните стъкла само в зоната на огледалата за обратно виждане.

        Единствения лек е колегата да си оправи климатика.

        Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
        Аз имам друга драма с изпотяването на прозорците - при интензивни летни дъждове. Парно не помага въобще, а киматика едвам прави две малки петна та се вра да надничам през тях. Климатикът работи добре.
        Пак нещо френско ще да е...
        ...или може би някой по-нов Опел или Фолксваген

        КЛИМАТИК, ПАРНО, ВЪНШЕН ВЪЗДУХ НАСОЧЕН ИЗЦЯЛО КЪМ СТЪКЛАТА и ОТВАРЯНЕ НЯКОЛКО ПЪТИ НА СТЪКЛАТА за да обнови въздуха в купето по-бързо.
        Последно редактирано от vlageo; 14-12-12, 14:43.

        Коментар


        • #49
          От: Изпотяване на стъклата...

          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
          Пак нещо френско ще да е...
          ...или може би някой по-нов Опел или Фолксваге .
          Японско е и и ма проблем САМО при силен дъжд лятото. Зимата си е ок - независимо от темпаратурат почва да духа топло към прозорците на третата минута и ги изчиства.
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • #50
            Първоначално публикуван от NovemberCharlie Преглед на мнение
            Японско е и и ма проблем САМО при силен дъжд лятото. Зимата си е ок - независимо от темпаратурат почва да духа топло към прозорците на третата минута и ги изчиства.
            При пуснат климатик, и зиме и лете, силна струя би трябвало да изчисти стъклото за броени секунди.

            Щом е само при проливни дъждове - провери си отводняването пред стъклото.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #51
              От: Изпотяване на стъклата...

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              При пуснат климатик, и зиме и лете, силна струя би трябвало да изчисти стъклото за броени секунди.

              Щом е само при проливни дъждове - провери си отводняването пред стъклото.
              Мерси! Ще го погледна.
              Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

              Коментар


              • #52
                От: Изпотяване на стъклата...

                А има шанс да влиза вода и към купето, ако са запушени отворите за оттичане. В момента се боря точно с такъв проблем, ама като се нагняв шума вътре и загние, а после спече с прахоляк, става супер тапа.
                подаръци за мъже от FACOM
                промоция на читави инструменти

                и на хоби такива

                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                Коментар


                • #53
                  От: Изпотяване на стъклата...

                  Днес, същия проблем.
                  Дори отложих пътуването. Минус 15 градуса. Колата си пали без проблем с едно подгряване.
                  След 15 минути работа на място, стрелката на температурата не отлепи от нулата. После бавно загря до 60 градуса.
                  Както и да въртя и да суча, проблемаът е в темостата. Парното е вързано на малкия кръг, така че би трябвало да заработи бързо.
                  Да, обаче при 60градуса, дори и по-малко, започва да грее маркуча след термостата. А той трябва да отваря на 83.
                  Явно е заял в отворено, или открехнато положение и колата просто не загрява, а и няма парно.
                  Защото при 40-50 градуса на антифриза и -15 навън, какво се очаква да духа вентилаторчето...
                  За феномена с изпотяването...
                  При спрян вентилатор на парното и темп около 60 градуса, от таблото започва да излиза пара. Като включа вентилатора, парата изчезва, но стъклото е изпотено и дори на макс вентилатора не смогва да го очисти повече от десетина см.
                  Дилемата е: Радиаторче на парното, но пък вътре няма теч, който поне да забележа. Или боклуци и влага (сняг, вода, кал, листа) , запушени отвори за оттичане между купето и двигателя.
                  Утре мисля да почистя там, със свито сърце, мислейки за радиаторчето на парното. Не толкова за цената, че не е евтино, ма се преживява.
                  По-скоро, че трябва да се сваля цялото табло, а това приключение изисква топъл и широк гараж, поне цял ден разправия и много търпение.
                  Термостат и антифриз купих и ще го сменя.
                  Стискайте ми палци!
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Изпотяване на стъклата...

                    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                    При спрян вентилатор на парното и темп около 60 градуса, от таблото започва да излиза пара.
                    Пробито радиаторче, но не много, само колкото да прави мизерия.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #55
                      От: Изпотяване на стъклата...

                      Има вероятност да е това, определено. Но ако не прави голям теч, ще изкарам зимата така. Ще доливам по малко антифриз периодично.
                      Алтернативата е на сестра ми пежото, ама разхода му (1,6 бензин), хич не ми е алтернатива.

                      ПП: Ето линк към заигравката с таблото:

                      http://store2.data.bg/valtv/Tablo/tablo.htm



                      Имам необходимото търпение и техническа култура да го направя и сам, но просто сега не му е сезона ...
                      Последно редактирано от TigerHunter; 14-12-12, 17:03.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Изпотяване на стъклата...

                        Това с радиаторчето го ядох същия преди години с една Омега,карах цяла зима на отворени прозорци защото вътре не се виждаше нищо от изпотяване.
                        Даже го видях от къде сълзи но свалянето беше истински кошмар и се отказах.
                        Накрая ме посъветваха да си купя от ОМВ препарат за запушване на теч,мисля че се казваше Холд или нещо такова,знам че сега много хора ще скочат,ама теча и потенето изчезнаха и даже и парно си имаше.
                        Така я и продадох след 3год.
                        Кия Спортидж 2000тди
                        Всеки шут отзад-е крачка на пред

                        Коментар


                        • #57
                          От: Изпотяване на стъклата...

                          Не ми се прибягва до такъв препарат, защото все пак, турбодизелите са чувствителни откъм прегряване.
                          Но е една идея, за която не се бях замислил и благодаря!
                          Предстои да уточня точно проблема и ще мисля варианти.
                          Your conscience is all you can take to your grave.

                          Коментар


                          • #58
                            От: Изпотяване на стъклата...

                            Има и друга вероятност,на шефа ми се изпотяваха от не сменен филтър на климатика,ама ти казваш че излиза пара,та не знам.
                            Само идея.
                            П.П. Никога не ми е прегрявала кола с това нещо,а съм го слагал на две различни.(Не му правя реклама)
                            Кия Спортидж 2000тди
                            Всеки шут отзад-е крачка на пред

                            Коментар


                            • #59
                              От: Изпотяване на стъклата...

                              Филтъра на климатика беше порядъчно задръстен, та вчера го извадих, както посах по-напред в темата. Мислех, че вентилатора няма душа заради него. Сега няма филтър, духа една идейка по-силно, но проблема си е тоя.
                              Утре и вдругиден ще пробвам да локализирам проблема, и ако се окаже да капе, не е изключено да прибегна до този вариант.
                              Поне до напролет, когато ще мога да разглобя и да го сменя. Антифриза също, след качествена промивка.
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Изпотяване на стъклата...

                                Добре де, започни с обикновен червен пипер, що толкова те е страх от добавки за спиране на теч, тури една чаена лъжичка, после сол и оцет на вкус.
                                подаръци за мъже от FACOM
                                промоция на читави инструменти

                                и на хоби такива

                                тел. О879 Ч8Ч 2З5

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X