Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изпотяване на стъклата...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Изпотяване на стъклата...

    Спреят е временно решение, на една стара каруца започна да ми се запотява много стъклото, к'во ли не рових, не правих, докато накрая се оказа запушена решетка на вентилатора. Почистих я и всичко се оправи.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #32
      От: Изпотяване на стъклата...

      Добре де колеги, A/C не означава ли да включиш лятната функция на климатика демек да изстудява?

      Коментар


      • #33
        От: Изпотяване на стъклата...

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение
        пробвал съм следното: карам в студа и изключвам A/C ........ предното стъкло се запотява, включвам го и изсъхва, това ми е достатъчно, не ме интересува компресора какво прави в този момент това и на джипа, и на субаруто, преди това и на астрата.......само хондата още не съм карал на дълго в студа, предполагам че и при нея ще е така.

        за спрейовете, всичко е много добре, но рано или късно замазват яко, отказах се от тях, а и вече не ми трябват, япончетата са го измислили.
        Ще пробвам на дълъг път и загрял двигател. На студено определено не иска, на мен пътя ми е 10 до работата и 10 минути обратно, та няма време да загрее.

        Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
        Добре де колеги, A/C не означава ли да включиш лятната функция на климатика демек да изстудява?
        Точно това значи, и точно това е целта - изпарителя като е по-студен от минаващия през него въздух, обира всичката влага, въздуха в купето става с по-ниска влажност от критичната, и водата от стъклата се изпарява. Самата причина за изпотените стъкла е че топлия въздух в купето може да поеме повече влага от студения слой въздух точно до стъклата, и когато вече топъл и поел повече влага въздух се охлади, той вече не може да задържа същото количество влага, и тя се отлага по прозорците.

        Ако си пуснеш климатика, и след него пуснеш топлото, имаш топло купе, пълно със сух въздух, и чисти стъкла, защото няма налична влага в повече, която да се отложи по тях.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Изпотяване на стъклата...

          Ясно, тогава как се процедира при коли без бутон A/C а климатроник дето само даваш градусите и от коя дупка да вее?

          Коментар


          • #35
            От: Изпотяване на стъклата...

            Първоначално публикуван от ethero Преглед на мнение
            Ясно, тогава как се процедира при коли без бутон A/C а климатроник дето само даваш градусите и от коя дупка да вее?
            Тия най-вероятно си пускат климатика автоматично, ако "духалките" са насочени да обдухват прозореца.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #36
              От: Изпотяване на стъклата...

              Някои имат нарочен бутон за тая функция.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #37
                От: Изпотяване на стъклата...

                колега нов съм но давам съвет няма такива като мазни стъкла и антифриз ако имаше теч съответно няма вода и ще загрчва а при теб е обратното и щом е с италиянския термостат още по зле. аз имам голф двойка и е германския и същия проблем слагам картон на половината радиатор и воала парно на 6 и го включвам на най крайната дет да върти по прозорците и задния нагревател и готово а да не се притесняваш от прегряване колата си има уреди такаче ако загрее пуска перката пък и ти имаш табло ще го наблюдаваш и си готов успех в пробата сега да беше руска машина саму му затваряш жилюзите отпред и излиташ. Извинявам се ако съм обидил някой

                Коментар


                • #38
                  От: Изпотяване на стъклата...

                  Аз имам друга драма с изпотяването на прозорците - при интензивни летни дъждове. Парно не помага въобще, а киматика едвам прави две малки петна та се вра да надничам през тях. Климатикът работи добре.
                  Последно редактирано от NovemberCharlie; 14-12-12, 11:14.
                  Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Изпотяване на стъклата...

                    Опитал ли си климатик + парно?

                    Моя климатик изсушава моите 5-6 секунди след като го включа, а е архаичен.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Изпотяване на стъклата...

                      Не. Не съм се сетил
                      Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Изпотяване на стъклата...

                        Тази тема ме подсети, как преди доста години с един колега яко мръзнехме близо месец в Северна Африка. Колата беше , Тойота Хай лукс, чисто нова и в летният сезон нямахме грижи с климатика, навън + 50, а вътре в кабината ако искахме лед можехме да си правим.

                        Дойде обаче зимата и в една сутрин нямаше как, трябваше ни парно за изсушаване на влагата ...и да се сгреем. Да ама парно -Цъ, дори топло от двигателя не духа...ръчкаме ръчки, въртиме копчета- ревматизъм ще получим, топло няма а двигателя загрял на "червено". В един момент само копчето -АС не беше натискано ( ама то нали е за студено, а пък ние и двамата ", специалисти", никой не иска пръв да се изложи . Та не знам кой пръв го натисна и топлото си дойде.

                        А защо трябва да се включи изстудяване, при затопляне:
                        - Студеният въздух от климатика е с ниска влажност и когато премине покрай изпотеният прозорец- изсмуква влагата от прозорецът.
                        -Другият начин с парното ( горещ въздух) ще изпари влагата, процес относително много по дълъг.

                        От тук нататък вече са различните комбинации, според климат, кола, предпочитание...

                        http://www.abc.net.au/science/articl...02/2916309.htm
                        В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                        В. Иванов

                        Коментар


                        • #42
                          От: Изпотяване на стъклата...

                          Еми, опитай. Така хем климатика изсмуква влагата, хем парното загрява въздуха след това и увеличава още капацитета му да поеме повече влага.
                          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Изпотяване на стъклата...

                            Ще пробвам. Мерси!
                            Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Изпотяване на стъклата...

                              А какво се случва с разхода на гориво, ако оставим A/C пуснат постоянно зимата (или на колите с климатроник да не го гасим принудително)?
                              Харчи ли както и лятото, когато охлажда?
                              Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
                              Seat Leon 2007 1.9 TDI

                              Коментар


                              • #45
                                От: Изпотяване на стъклата...

                                Би-трябвало да харчи по-малко, отколкото лятото.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X