Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Колко е минималния функционален диаметър за воден сондаж/тръба ?
    Има ли минимална дълбочина въпреки излязлата вода ?
    Това с пръчките, било то дървени, медни или други работи ли, или няма значение къде ще се дупчи ?
    Какво не е добре, но което Ваши "колеги" пишман-сондьори правят, освен работата до половината ?
    И ако може да ми подскажете кой от Форума е от София за да се свържа с него.

    Благодаря Ви за отзивчивостта.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
      ...направо ги разплака...
      Ти сега какво - циментация ли искаш да правят?


      ПП. Горното беше опит за ирония. Иначе си напълно прав...и за отговорността и за създаването на предпоставките...
      Владо цимета е скъп остави , че не е същият дето го продават по магазините .
      Абе вие тука сърфирате по нета само за купешки неща говорите Славчо утива да се бува с камъните вече .

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Момчиле не ми ги препоръчвай---камъните имам впредвид защото ми е страх от тях.Всичко в кръга на майтапа.Следя ви коментарите и това с което мога да се включа е;за мен минимална дълбочина няма --колкото по-голям воден стълб по добре;на тези с пръчките--БАГЕТИ--аз лично не вярвам но за съжаление където ме поканят да работим разчитат на този метод поради можеби че енай безболен;пиша във форума КОЛЕГИ защото на практика се занимавам с тази дейност но по образование съм готвач --от 42години на този свят 21 съм посветил на готварството.Но техниката по ми е на сърце.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02102010(001).jpg
Прегледи:2
Размер:149.1 КБ
ID:5258572

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
          ...на практика се занимавам с тази дейност но по образование съм готвач --от 42години на този свят 21 съм посветил на готварството.Но техниката по ми е на сърце.
          ...няма лошо - ако махнем 12те години образование - значи ти остават 9 години практика. И аз съм бил в тоя занаят (готварство), но съм само с практика - 2 години - работех го докато студентствах...
          Кво да правиш - живота е странно нещо...

          Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
          И ако може да ми подскажете кой от Форума е от София за да се свържа с него.
          Пищи на лични на Даракчиев или на НиктДрилинг (той не е софиянец, ама е близо и е мобилен).

          Можеш да погледнеш и в тази тема: http://offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=11685
          Тя е по като за потребители. Ние тука бистрим професията...Успех!

          ПП. Дай и аз да се направя на знаещ...
          Първоначално публикуван от x3mrjoe Преглед на мнение
          Колко е минималния функционален диаметър за воден сондаж/тръба ?
          Има ли минимална дълбочина въпреки излязлата вода ?
          В зависимост от водоотдаването на водния хоризонт, зърнометрията и вида на филтъра и какъв дебит ти е необходим, какъв ток имаш, какъв воден стълб ти трябва - отговорите са различни (не е само до буренето)...
          Като питаш колегите за оферта задължително им кажи къде си и какво искаш да правиш със сондажа - не само днес, а по принцип...
          Последно редактирано от vlageo; 08-03-11, 22:48.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            [QUOTE=x3mrjoe;1466710]Колко е минималния функционален диаметър за воден сондаж/тръба ?
            Има ли минимална дълбочина въпреки излязлата вода ?
            QUOTE]
            Най-малките сондажни тръби ПВХ, които съм виждал, са ф88мм с резби, плътни или с фабрични филтри. Бижу! В тях може да се монтира 3" потапяща помпа (ф74 мм). Колкото до дълбочината - при пясъчни пластове трябва да се премине през тях и да се стигне до водоупор.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Така и не разбрах как става номера с цитата да изглежда като мехурче. Нейсе!

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                [QUOTE=slavchovt;1466856]на тези с пръчките--БАГЕТИ--аз лично не вярвам но за съжаление където ме поканят да работим разчитат на този метод поради можеби че енай безболен;пиша във форума КОЛЕГИ защото на практика се занимавам с тази дейност QUOTE]

                Имам повече недипломирани колеги, отколкото дипломирани, колега.
                Багетисти, екстрасензори, други - със сигурност някои имат дар и познават, доказано е. Аз все още търся да видя такъв Единствената полза досега е, че ако няма вода където са посочили, на нас ни става по-лесно. Затова нямам нищо против да минават преди мен.

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                  Владо цимета е скъп остави , че не е същият дето го продават по магазините .
                  Абе вие тука сърфирате по нета само за купешки неща говорите Славчо утива да се бува с камъните вече .
                  Цимент или ешерихия коли - изберете сами
                  Айде и аз отивам да забуря малко. По пътя ще си купя полифосфат! За кокичетата!

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Мах баа му, туй пък как стана от самосебе си в мехурче...

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      калищак
                      дръта кранта
                      опиня баиро

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                        Мах баа му, туй пък как стана от самосебе си в мехурче...
                        В скобичките е разковничето... като цитираш трябва да внимаваш квадратните скобички да останат непокътнати...

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                          В скобичките е разковничето... като цитираш трябва да внимаваш квадратните скобички да останат непокътнати...
                          Знаех си аз че много барам където не трябва....

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                            Така и не разбрах как става номера с цитата да изглежда като мехурче. Нейсе!
                            Натискаш "отговор с цитат" долу вдясно под мнението което цитираш, появява ти се цитирано мнението в "Бърз отговор", преместваш курсора на нов ред след това цитирано мнение без да пипаш нищо по него, пишеш твоите добавки на този нов ред, натискаш "Публикация-бърз отговор" и си готов.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                              Цимент или ешерихия коли - изберете сами
                              Айде и аз отивам да забуря малко. По пътя ще си купя полифосфат! За кокичетата!
                              Ще буриш ама утре трябва да ти е замръзнала промивката .
                              Докато се размръзне нафтата ще стане 3 лева .
                              Оня ден се шегувахме с един колега , аз му казвам :
                              ---Абе гледай какво става с нафтата .Какво ще правим ?
                              а той
                              ---А а а не ме е....бе аз и без това не работя. (на далавера е иначе)
                              Последно редактирано от монио; 09-03-11, 13:05.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Знам, че се набутах в профилираната Ви тема,
                                но ми попадна случайно и все още не знаех къде да търся.

                                Благодаря Ви за информацията, и много лични и професионални подвизи !
                                ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X