Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Днес открих кранове 1 и 3/4 цола съответно 87лв и 76лв и със фитингиге става много дебело.Крановете иначе им дават 315бара.Ще се помъчим да дяламе с флекса и да лепим с електрожена от това с което разполагам.Предложи някъкъв вид електрод който да прави по серд/по здрави/заварки.

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      FOX CEL и EV50, доста са скъпи,но с тях горе у работата правят преходите за компресиран газ и няма ядове.Може и само EV ,с целулозата карат корена ,че е по лесно.Но нека по компетентните кажат.Аз работя с FOX и ОК ,българските отдавна не са ми в списъка,нищо че са горе долу на една цена.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Къде се намира този гараж на сторгозия от където си купил електродите--дай някъкъв ориентир.

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Ами тея FOX не са ми по джоба-не съм ги купувал ,а иначе ОК ги има почти навсякъде около 25-30лв. се върти една кутия.Вчера като говорихме се учидих,че склада на чугунения завод е преместен,трябва да проуча къде що.Иначе на сторгозия,има един магазин зад руския център,с/у хотел сторгозия.Там ОК-то мисля беше 28лв.
          Кажи ми точно къкви ти трябват и ще проуча,мога да ти набавя и на по ниска цена.Там където бачкам отвреме на време,работят само с фокс.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            За електрик-90 ли имаш предвид.Аз от там си купих електрожена.ОК 2.5мм при него са към 32лв.Ще трябва да сменям част от квадрата защото има износване и неми се наварява.При разпъното положение той получава осукване и затова ми се изска при заварката да ползвам по специални електроди.Снощи открих едни RADNOR-S-7018 G на софийски адрес ,имаше и телефон но никой не се обажда.Беше споменато че заварката издържала на осукване;цена за 4.5кг 19лв.В Плевен има една фирма ЕНИВИТИ с/у кайлъка ресурс до бензиностанцията която била официален представител на ESAB за Плевен но и при тях цента е ммммм 30лв, а тези от чугунолеарния и аз немога да ги открия .Това е от днес , студено е но по малко напредваме.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06012011(005).jpg
Прегледи:1
Размер:145.0 КБ
ID:5241589Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06012011(003).jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5241590Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06012011(002).jpg
Прегледи:1
Размер:164.7 КБ
ID:5241591Натиснете снимката за да я уголемите

Име:06012011(004).jpg
Прегледи:1
Размер:152.2 КБ
ID:5241592

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Същите.Ще распитам ,и ако в събота минаваш ще говорим.
              Поздрави.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                А а а а вие не седите на топло а с ръждиви железа се занимавате в тия жеги .
                Не е ли ви студено навън бре .

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Ами такива ръждиви железа са оставили предшествениците ;ръждиви ама вършат работа и добре че ги има.С горещ чай, топла чорбица и от време на време на топло--без огнена вода/алкохол/,зада необъркаме проекта.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Kолеги бихте ли споделили колко би струвал аирлифт 3 часа примерно ако трябва да се застане на сондажа само за това .
                    Никога не съм правил това само и ако можете да ме ориентирате ще ви бъда благодарен.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                      Kолеги бихте ли споделили колко би струвал аирлифт 3 часа примерно ако трябва да се застане на сондажа само за това .
                      Никога не съм правил това само и ако можете да ме ориентирате ще ви бъда благодарен.
                      На всеки 10м. - 100лв. до изчистване на сондажа (ако е възможно).
                      Пример;
                      20м. сондаж - 200лв.
                      34м. сондаж - 340лв.
                      и тъй нататЪк.......................

                      Нямам представа на час колко пари се взимат.
                      Но еарлифт се прави минимум 8ч. до 72ч.
                      Поздрави на всички.
                      878161634

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Е ники дрил то не излиза сметката така 8 часа по 30л. дизел 240л. аиде да е половината 120лит. пак е само за дизела .
                        Е то 40-72 часа се прави на дълбоките сондажи на 30 метров каде ти толкова време .

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Че какъв е този мотор който арчи 30л на час.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Баце ти с тоя компресор твой,ще искараш и водата С компресор от зил летиш,само да има ток.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              ХАХАХАХАХАХАХ аз ми е неудобно да кажа колко гори за това казах 30 иначе е 35 л. час по документи и по конски сили сметнато .
                              Като му отворяа главния големия кран имам чуството че ште ме пререже , като реактивен двигател е почват да ми пукат тъпанчетата.
                              Еми airlift с такъв компресор се прави .
                              Добри ако го свържа тойа компресор от зил към мояа ще го издуяа на обратно като дирижабал ще стане .
                              аз се шегувам няакои ако колата му се вижда тясна да заповяада ще му яа раздуем наи малко като ван за нищо пари

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                                ...няакои ако колата му се вижда тясна да заповяада ще му яа раздуем наи малко като ван за нищо пари
                                То така и кубатурата на мотора сигурно може да се променя - има човека кола с мотор 1,4 ма му е малък - вика те - връзваш комресора през ауспуха и се получава 2,4...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X