Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
    Мен ме влече сондирането и жените - познай кое е по - евтино!
    Зависи каква защита срещу аварии ползваш...
    Дет викаше един пич - аз мога да правя сондажи и бебета, друго не мога...

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Е вие ме обезсърчавате....
      Преди месеци тръгнах на майтап, но всеки ми казва, че няма да стане и това ме амбицираше.
      Сметките според мен са много важни за да се избегне разточителство на средства.
      Сонда едва ли се прави по системата проба - грешка.
      Много ще се радвам да помогнете при данните.
      Много трудно се намират точни параметри, а те са основата на сметките.

      П.п. Първо получих събщението и отговорих, после прочетох написаното по темата от сутринта.

      Зададох на фирма някой параметри за производството на редуктора и чакам отговор за цена от тях.
      До времето когато възнамерявам да пусна хидравличната сонда има около година и за това не бързам.
      Този сезон го изпуснах.


      Много ще се радвам на помощта Ви.
      Нека ако някой знае да ме светне за въртящият момент и оборотите при триролково длето с диаметър 215 мм?
      Мисля да пробивам най-много 60м.
      Колко е натиска (лаик съм и скаран с термините) при този диаметър?
      Какъв да е диаметъра на сондажния лост?
      Имам и други хиляди въпроси.
      Ще се радвам на помощ.
      Имам и няколко зарязани проекта, но се надявам този да не бъде при тях.
      Последно редактирано от 1115; 09-09-10, 13:37.

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.


        ...ти пък и постоянно вдигаш метража...

        215 мм е доста голям диаметър за самоделка...
        причините:
        - промивката на 215 мм, при 50 иска сериозна водна помпа, която иска много kW двигател
        - натиска и въртящия момент ще са сериозни - ще се поровя и ще ти кажа, ама ми се струва, че ще ти трябват още 2 такива мотора май...
        - 50 м лост с дължина 4м си иска и сериозна лебедка... и пак отиваш в едни kW

        ...дай първо да ти намерим редуктор и тогава ще видим...

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Хахахахха
          Метража няма да се увеличава повече.
          60м е максимума.
          Част от сондажите ще са ми за теропомпата.
          Да си призная честно - живея почти в центъра на София, а там вече ми отказаха сондиране.
          Страх ги е да не влезнат в некой тунел на военните.
          Другата дупка - около 60м е за вода на вилата.
          Там един геолог съсед е казал, че няма вода, но предполагам, че не му се е копаело. Тъст му искал 3 кладенеца, а човека го мързи да гледа.
          Но ако се окаже прав и няма вода - не ми се ще да имам дупка за 4...5000лв.
          Тези с пръчките трима - показаха три различни места с разлика 10м. та им нямам грам доверие.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            В центъра на София - как да не ти откажат! Тунелите са най-малкия проблем. Кабели и тръби всякакви (кадастър никакъв): ВИК, БТК, ООН, ОФ, ОВЕРГАЗ, еколози, археолози, съседи - ще им направиш деня интересен. Имаш ли идея какво е узаконен водоснабдителен сондаж и колко е глобата за незаконно сондиране? Бегам далече...
            Тези с пръчките - 1 на 1000 познава, аз съм стигнал до 12 и засега цъ.
            1115-50м лост няма да е повече от 300 кг, нормало промиване на такъв сондаж е например с дебит 6-8 л/сек. Усилията на въртене зависят пряко от терена и не са кой знае какви - все пак триролковото длето се търкаля, не реже с някакви атакуващи пластини. Недостатъчния осов натиск води до подскачане на целия инструмент върху забоя и унищожава зъбите на длетото. Теорията е сложна, но общо взето, като гледаш една от трите ролки, ако единия зъбен венец е зацепен в скалата, другите се въртят с различни обороти(различни диаметри) и къртят парчета от скалата. Важно е всички зъби да са в контакт и впити в скалата.
            Айде че много се увляках! Дерзай!

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Tova mi e liubimo.jpg
Прегледи:1
Размер:39.6 КБ
ID:5207847Натиснете снимката за да я уголемите

Име:URB 2A-2.jpg
Прегледи:1
Размер:128.9 КБ
ID:5207846Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IT produkt.jpg
Прегледи:1
Размер:131.0 КБ
ID:5207845Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Kompresor.jpg
Прегледи:2
Размер:173.0 КБ
ID:5207844Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Na rabota.jpg
Прегледи:1
Размер:272.0 КБ
ID:5207843Малко снимки:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:UGB 50M+pump.jpg
Прегледи:1
Размер:157.3 КБ
ID:5207842

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Та ето и снимките във връзка с личното съобщение:
                За да правите промивката на сондажа - през сондажния лост трябва да премине промивната течност, за да стигне до длетото долу и да го охлади, а после да изкара отгоре остатъците от сондажа.
                Тъй като сондажния лост се върти - няма как да му закачите маркуча, с който ще подавате водата/или въздуха отстрани (защото ще се навие), така че се налага промивната течност да мине или през редуктора (затова ви е необходим кух изходящ вал с достатъчно голям диаметър, или пък въпросната промивна глава, която се слага между редуктора и тръбата.
                Промивната глава е черното на картинката, отгоре над сондажната тръба, която е боядисана в жълто.
                Ако промивате на сухо - не знам докъде ще го докарате - мисля, че е възможно само в някои породи - иначе ще ви прихване лоста или ще пък ще се обруши сондажа. Някой сондьор по-добре ще ви обясни.

                А род холдер са двете спирачни челюсти дето държат сондажните тръби, когато сте развили най-горната тръба - особено необходимо устройство, когато тръгнете да си вадите лоста от сондажа...

                Поздрави,
                Прикачени файлове

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  Колега,ако може провери за такъв редуктор ,колко горе долу ще струва,и как може да се вкара от Гърция? Моя хидромотор е данфос 350 ,от бетоновоз.С редуктор 3/1 ще може да върти 60м. на 220мм. Най често лоста на самоделките и повечето любителско/профи сонди е на 50мм. на 2а2-то пак е 50 ,но има и голямия размер.На 3ам. е 75мм той мисля е най голямия от проучвателното сондиране.требе да отвора книгите със сигурност.75мм. вървеше на 4000мм. наденето или скъсяването на лоста не е добра идея,не че не става ама си трябва качествен заварчик,защото компромисите ще ти заровят парите.
                  А за термомопа ,повече ото 120-135мм. диаметър не е нужен за да направиш 100 или 115мм. крайна дупка.За роторно сондиране/длето/ с промивка,трябва стабилна хидравлична система с 2посоки,по обясними от колегата причини.За тая дълбочина ме съмнява центробежна помпа да смогва.Само буталния елемент /помпата/ струва 2000лв. и то сравнително слаба.Родхолдер не е нужен.поне за сега-слага се площадка като на 2а2-то с 2клина и с Г образен ключ развива на ротор.За лебедка,доколкото знам колегата май няма да слага.За неговата машина не повече от 50мм. лост на 1000мм.
                  За промивните глави са горна-2а2 и долна- нортекса примерно.За горна промивна глава външния диаметър на вала трябва да е поне 50мм. за да няма различия в диаметрите на лоста/вала.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Danfos 350 от бетоновоз е едно доста общо понятие. Дай повече информация, за да идентифицираме мотора...

                    350 см3 е доста голям обем мотор, а пък 350 бара е твърде много за камионска хидравлика.
                    Орбитролните на Данфос по каталог са 315 см3, а не 350, така че нещо ми се губи. Ако искаш снимай и постни всичко от табелката.

                    Повечето бетоновози са с радиалнобутални мотори, обаче данфос май такива не прави... За бетонмиксери предлагат някакви моторчета по 80 см3 с редуктор i=100 и нагоре...

                    Всъщност някой вкарва ли Sauer Danfoss в България?

                    ...а иначе вкарването е лесно - с пари става... (за съжаление...)

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Ето това е хидромотора с распределителя му. А за редуктора ако може да минеме на лични да не спамим темата.-
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        Абе нали ти викам и преди - дай снимка на табелата на мотора.
                        Иначе от това нищо не се разбира.

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Ок утре ще я снимам специално за тебе да видиш ,че нищо не пише.Табелката е сива. И има набити някъкви номера,един от които 250. И на капака пише Данфос.Този хидромотор го вземах от комшията.Свален е от една европа боклучарка,но той ми е казвал ,че на мадарите и европите бетоновози е идентичен.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Това вече е нещо.
                            Предполагам мотора е ОМТ-250 на Данфус.
                            Друг с 250 в името и този корпус май няма.

                            Ето ти данни от един стар каталог, че предполагам е от това време.

                            Обороти - 400 min -1
                            Работно налягане - 175 bar
                            Въртящ момент - 64 daNm
                            Дебит 100 L/min


                            А ако е от по-новите:

                            Обороти - 500 min -1
                            Работно налягане - 200 bar
                            Въртящ момент - 73 daNm
                            Дебит 125 L/min


                            Лошото е, че ще ти трябва сериозна помпа, а и през този разпределител няма да прекараш 100/125 L/min масло.
                            Последно редактирано от 1115; 12-09-10, 23:06.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              ДАЛИ!?
                              Разрових тука някъкъв каталог на компа.И се указа ,че верно може да е OMT 250
                              200атм. и 40kw. на вала.

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от 1115 Преглед на мнение
                                Обороти - 400 min -1
                                Работно налягане - 175 bar
                                Въртящ момент - 64 daNm
                                Дебит 100 L/min


                                А ако е от по-новите:

                                Обороти - 500 min -1
                                Работно налягане - 200 bar
                                Въртящ момент - 73 daNm
                                Дебит 125 L/min

                                Това са гранични стойности - т.е. максимално допустими.


                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                верно може да е OMT 250
                                200атм. и 40kw. на вала.
                                40 kW е на теория, и ще бъде за кратко.
                                40 кс (30 kW) при 200 бара може...

                                Ето един линк за да си връткаш лесно Нм и кВт: http://mdmetric.com/tech/powercalc.htm
                                Прикачени файлове
                                Последно редактирано от vlageo; 13-09-10, 09:26.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X