Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сондажни машини,автосонди.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Сондажни машини,автосонди.

    Това ли е БМК на камион?
    http://sondaji.com/images/DSC_0024_%20%283%29.JPG

    Щото редуктора ми изглежда същият.
    Добре де, а това нещо няма ли яки аксиални лагери - че на големия чарк не ми се вижда да могат да се сложат?

    Коментар


    • От: Сондажни машини,автосонди.

      Това БМК е направо светулка някай много му се е старал.
      Аз си мисля за едно БМК да взема ама освен някое захвърлено в кариера или на отпадъци другаде незнам каде се намират такива .
      А А и в музея на сондите трябва да има

      Коментар


      • От: Сондажни машини,автосонди.

        Бях чувал за тези сонди от хора работещи по каменно-блоковите кариери, но не бях виждал.
        Натиска пневмоцилиндър ли го осигурява?

        Коментар


        • От: Сондажни машини,автосонди.

          Да, натиска е с пневмоцилиндър, с подаване на различно налягане в горната и долната част за регулиране на усилието. Ако прекалиш с натиска, цялата сонда се вдига и се завърта - голям майтап. Има и разработка на верижен ход - като луноходче е. Сондата на ГАЗ-ката не е БМК, само редуктора. Много са популярни. 1115-да, трябва да има и два яки радиално-аксиални конусни лагера и още няколко неща. Ако ще го вкарваш в работа, няма да ти е лесно. Казвай да ти помагаме-нали това е смисъла.

          Коментар


          • От: Сондажни машини,автосонди.

            Ами замислил съм да си правя сонда - трябва ми за няколко дупки и май ще ми е по-рентабилно да си сглобя аз.
            Даже тия дни завършвам една ударна.
            Все пак съм си събрал и за хидравлична някой неща, но с редуктора е проблем.
            Явно този от БМК_то няма да ми свърши работа.
            Трябва ми 2:1 или в най лошия случай 3:1 и входящия вал и колала да носят 400Нм.
            Не е казано да е планетарен. Гледам доста хора си правят сериозни сонди.
            Дайте идеи за това.

            Коментар


            • От: Сондажни машини,автосонди.

              Колега,може ли отнекъде да се намери такъв редуктор.не много скъпо? аз преди бях гледал едно раскостено бкм но нямаше редуктор.И двете сондия са различни БМК и БКМ. бкм е машина за кенефи,другото си е сондичка.

              Коментар


              • От: Сондажни машини,автосонди.

                Първоначално публикуван от 1115 Преглед на мнение
                Трябва ми 2:1 или в най лошия случай 3:1 и входящия вал и колала да носят 400Нм.
                Не е казано да е планетарен. Гледам доста хора си правят сериозни сонди.
                Дайте идеи за това.
                400 Нм при колко оборота, че ми стана интересно. (искам да си го превърна в киловати входящи мощност, че така по-лесно се търси...)

                Коментар


                • От: Сондажни машини,автосонди.

                  около 120об/мин. са стандартните самоделки.

                  Коментар


                  • От: Сондажни машини,автосонди.

                    Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                    стандартните самоделки.
                    "стандартна самоделка" - ще си го закача някъде - звучи гордо...
                    т.е. за около 5 kW входяща мощност иде реч (около 7 к.с.), така ли?

                    виж тези: http://www.alexandris.bg/images/products/g2_3.pdf страница 23 (или стр № 64 )
                    съосен редуктор с чугунен корпус за двигател 5,5 kW H081 (81ви габарит) с предавателно отношение от 1,3 до 4.
                    Виж ги какво имат на склад, колко струва, питай и тук:
                    KOUMAKIS E.O.O.D.
                    ФЗЛ.: +359 (2) 9454303
                    ЦБО : +359 (2) 9454305


                    Успех!

                    Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                    натиска е с пневмоцилиндър, с подаване на различно налягане в горната и долната част за регулиране на усилието. Ако прекалиш с натиска, цялата сонда се вдига и се завърта - голям майтап. .
                    ...абе тя май цялата е майтап - хем да имаш загуби от компресора та пневмоударника да не работи добре, хем оператора да го хване ток от електромотора, хем да трябва да го анкерираш за да не подскача, хем да не може за дупчи хоризонтално без да прави праг от едно 30-40 см като гледам поне...
                    Последно редактирано от vlageo; 07-09-10, 23:47.

                    Коментар


                    • От: Сондажни машини,автосонди.

                      Ами това от снимката на колегата предполагам е самоделка.

                      Спомних си, че в казармата (1995) сме имали тази сонда (беше ахвърлена в двора) и 100% беше с хидромотор и хидравличен цилиндър.
                      Не си спомням външния вид, но още тогава ми се щеше да купя редукора и хидростанцията, но преди да се задействам заминаха за скраб.
                      Тогава нарязваха стара строителна техника и ромите от Перник, които вършеха и извозваха не платиха за последните 5 камиона и се наложи всяко излишно желязо да се реже и предава на вторични.
                      Така закърпиха липсата.

                      За мойта самоделка нещата седят така:
                      хидромотора който ще върти е с данни 300Nm при 130bar и 375prm при 60L/min.
                      Сдвоената помпа ми oсигорява 36L/min, което прави около 225prm.
                      Понеже трябва да докарам около 110prm ми трябва редуктор 2:1, но и 3:1 ми върши работа - ще сменя помпата.

                      Коментар


                      • От: Сондажни машини,автосонди.

                        vlageo каза:
                        ...абе тя май цялата е майтап - хем да имаш загуби от компресора та пневмоударника да не работи добре, хем оператора да го хване ток от електромотора, хем да трябва да го анкерираш за да не подскача, хем да не може за дупчи хоризонтално без да прави праг от едно 30-40 см като гледам поне...

                        Обаче...
                        1.Двама могат за 1/2 час да я пренесат и сглобят където искат!
                        2.Веднъж сглобена на работната площадка, с макара и въже се самоизтегля от сондаж на сондаж.
                        3.Не ти е необходим и 1 л. хидравлично масло.
                        4.Ако подмениш ел.мотора с пневмодвигател отпада и риска от ел.проблеми.
                        5.На практика загуби на въздух в цилиндъра няма - не е отворена система.
                        6.Конструирана е за вертикални и наклонени сондажи ф110мм / 30м. - не се очакват чудеса.
                        7.Можеш да си я вкараш в мазето и да си играеш на сондьор.
                        8.И все пак като те удари шейната през краката - БОЛИ!

                        Коментар


                        • От: Сондажни машини,автосонди.

                          Не подценявайте БКМ - Бурильно-крановая машина (ямобур) . Перфектна е за задачите, които са и поставени! Питайте Енергото.
                          Относно "стандартните самоделки" - много коректно определение.
                          Много са популярни точно с този дизайн като на снимката от 1115 - компресор Татра върху ГАЗ 66 с маслена помпа на коляновия вал, мотокарна стрела и редуктор от БМК. В Стара Загора има една много добре направена - свалям шапка на Николай К. А новата, която си самонаправи - камион Мерцедес, компресор Атлас, манометри Бурдон (нали, вика, те са ги измислили, защо да слагам други) - нямам думи.
                          Според мен за средния клас сондиране най-универсална е руската УРБ 2А-2. На практика всичко може в разумни граници.
                          Последно редактирано от st.darakchiev; 08-09-10, 07:21.

                          Коментар


                          • От: Сондажни машини,автосонди.

                            Първоначално публикуван от 1115 Преглед на мнение
                            За мойта самоделка нещата седят така:
                            хидромотора който ще върти е с данни 300Nm при 130bar и 375prm при 60L/min.
                            Сдвоената помпа ми oсигорява 36L/min, което прави около 225prm.
                            Понеже трябва да докарам около 110prm ми трябва редуктор 2:1, но и 3:1 ми върши работа - ще сменя помпата.
                            Дай в друг ред:
                            - с какво ще въртиш помпата - с колко оборота и с каква мощност
                            - какъв тип е помпата (зъбна предполагам, ама може и да не е) - и с какъв обем всяка секция (36 л/мин при 225 rpm прави 160 см3 обем - ама това на всяка секция ли е, общо ли е?) и колко бара вдига?
                            - какъв тип е хидромотора и с какъв обем (60 л/мин при 375 об/мин прави 160 см3, ама аз да си попитам)

                            - ако имаш предвид, че максималния дебит който помпата може да ти осигури по начина по който ще я въртиш е 36 л и това ти дава 225 об на хидромотора - имай предвид, че динамичната крива на хидромотора не е съвсем права линия и не започва от нулата (освен ако не е радиалнобутален) така че въртящия му момент ще зависи и от хидравличния поток който му подаваш. Да не се окаже, че при тия обороти го няма достатъчно...

                            върти ми се в главата, че ако всичко е ОК по кривите, може би е най-добре редуктора да го сложиш преди помпата а оттам нататък всичко да е твърдо вързано (т.е. хидромотора го куплираш директно към адаптора на щангите). Ще имаш многократно повече предимства в сравнение със схема Помпа-Хидромотор-Редуктор-Щанги. Най-малкото редуктора ти няма да се разхожда нагоре надолу по мачтата и няма да е подложен на вибрациите от сондирането...
                            Да не говорим, че заради сдвоената помпа, с правилните управляващи клапани ще си имаш 2 скорости, па ако искаш с един регулатор на дебит - може и безстепенно да си го направиш...

                            Дай данните да го мислим нататък.
                            Последно редактирано от vlageo; 08-09-10, 14:23.

                            Коментар


                            • От: Сондажни машини,автосонди.

                              Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                              Обаче...
                              1.Двама могат за 1/2 час да я пренесат и сглобят където искат!
                              2.Веднъж сглобена на работната площадка, с макара и въже се самоизтегля от сондаж на сондаж.
                              3.Не ти е необходим и 1 л. хидравлично масло.
                              4.Ако подмениш ел.мотора с пневмодвигател отпада и риска от ел.проблеми.
                              5.На практика загуби на въздух в цилиндъра няма - не е отворена система.
                              6.Конструирана е за вертикални и наклонени сондажи ф110мм / 30м. - не се очакват чудеса.
                              7.Можеш да си я вкараш в мазето и да си играеш на сондьор.
                              8.И все пак като те удари шейната през краката - БОЛИ!
                              ...модерното решение е с два пневмомотора - по леко е и имаш безкрайно повече възможности да регулираш скоростта/въртенето. Да не говорим, че стъпало при хоризонтално дупчене практически липсва. А пък след като трябва така и така да я анкерираш, за какво ти е тая тежка шейна...
                              http://www.perfora.it/docs/Speedrill_tech_eng.pdf
                              http://www.perfora.it/prodotto.php?lang=eng&ID=117

                              ...и я мести един човек...

                              Коментар


                              • От: Сондажни машини,автосонди.

                                Първоначално публикуван от st.darakchiev Преглед на мнение
                                Относно "стандартните самоделки" - много коректно определение.
                                Много са популярни точно с този дизайн като на снимката от 1115 - компресор Татра върху ГАЗ 66 с маслена помпа на коляновия вал, мотокарна стрела и редуктор от БМК.
                                Повечето стрели на нашите мотокари май са с плунжерни цилиндри. Така че в 90% от случаите сигурно ще трябва и преработка на стрелата като и се сменят цилиндрите с двойнодействащи... и става една дълга ...

                                Честно да Ви кажа - много съм обезпокоен, че се навирам в бизнес дето вместо да си плати за дупченето - всеки пети инженер тръгва да си прави сонда сам... Не, че няма да се получи де...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X