Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първо се изкара капацитет а след като ти зададоха конкретни въпроси даде заден ход. Разбираемо, дори енергийният министър бягаше като подплашен заек от тях, много парливи са. Но то и от премълчаване ясно се разбират отговорите. Особено при конкретно зададени въпроси на които може да се отговори с да/не. .

    След като даваш карти поне можеш да ги посочиш тези две входни точки, крайно любопитен съм да ги видя на картата. Имам "усещането", че ще са доста близо една до друга и спокойно можем да говорим за една.

    Коментар


    • zmiori
      zmiori коментира
      Редактиране на коментар
      Ако имаш две коли паркирани в едно направление една до друга означавали че имаш една?
      А тука капацитета май си ти, погледни броя на постовете. На всяко гърне похлупак.
      Отговорих ти за това което знам.
      Сега отвори линка разцъкай го малко ира раздел входно изходни точки там пише колко са входовете при Кардам.

  • Аз нещо не съм в час, и нещо ми се губи логиката!
    При условие, че турски поток тръгне, за какъв транзит през нас говорим, ако доставяме през Турция това не прави ли неависими от Руско-Украинските спорове и неуредици?
    За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
    0878 79 20 61 Борис

    Коментар


    • Всъщност ето този линк по-добре описва игричките около маскираното като "Балкански поток" продължение на "Турски поток", него имах предвид по-горе.

      https://www.mediapool.bg/start-na-tu...ews289312.html
      Старт на "Турски поток" у нас и хъба след "напасване"

      Коментар


      • Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
        Аз нещо не съм в час, и нещо ми се губи логиката!
        При условие, че турски поток тръгне, за какъв транзит през нас говорим, ако доставяме през Турция това не прави ли неависими от Руско-Украинските спорове и неуредици?
        Това че газа минава през Турция не го прави турски, той си остава руски и договорите за него са с Газпром. Както и че в досегашното положение въпреки че газа минаваше през Украйна и Румъния той не ставаше украински или румънски.

        Украйна няма нищо общо с това, такава е политиката на Путин, да заобикаля Украйна надявайки се така да я постави на колене. Транзитните такси дори не са основното му оръжие, те са само около 2% от БВП, Украйна може и без тях. Опита се да я направи послушна поставяйки свръхвисоки цени, отказваки въобще доставки но не успя, тя пак си купуваше руски газ но от съседните страни. Дори без специални мерки, просто с тяхно съгласие си го удържаше от руският транзит през нея до тях и съответно плащайки им малко по-висока цена. Путин се опита да го спре с забрана за реекспорт но това е глупост, веднъж след като си купиш стоката можеш да правиш с нея каквото си искаш. Така че и това не успя.

        Тази политика на Путин за директни доставки до големите потребители е отдавна и не е свързана пряко със сегашното политическо положение в Украйна. Доказателство за това е "Син поток" който ни заобикаля като транзитьор към Турция. Поради него загубихме таксите за 16 млрд куб.м. транзит. Никаква милост и отстъпки независимо от политическата сила на власт. Споразумението на Русия с Турция за него е подписано декемри 1997г, т.е. преговори и проучване още при правителството на Виденов. Наземният и подводният участък изградени 2001-2002г /правителството на Симеон/, транзита 2003г /Тройната коалиция/. Това за справка на онези които си мислят, че с подмазване пред Русия могат да я откажат от плановете и.

        Ето го трасето на "Син поток" и "Син поток", ясно е кого заобикалят.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:BlueStream.png
Прегледи:218
Размер:431.1 КБ
ID:6541993



        Коментар


        • На пръв поглед заобикалят всички бъдещи членове на ЕС, някой си е написал отлично домашното.
          За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
          0878 79 20 61 Борис

          Коментар


          • Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
            На пръв поглед заобикалят всички бъдещи членове на ЕС, някой си е написал отлично домашното.
            Така е. Путин въобще не ми е от любимците, точно обратното. Но е факт, че виртуозно върти около малкият си пръст държавници и държави многократно превъзхождащи го като промишлено ниво и икономически ресурси. Перфектно прилага политиката "Разделяй и владей", непрекъснато показва и скрива морковчето и шараните лапат на поразия. За този "Балкански поток" например непрекъснато ни изнудваше, че ще го пусне през Гърция и нашите безропотно се съгласяваха с условията му.

            С тези некадърни политици начело на водещи западни държави ситуацията страшно ми прилича на тази преди Втората световна война, Чембърлейн и Даладие мислещи че с отстъпки ще укротят Хитлер и че те определят правилата. Знаете как завърши такава политика

            Коментар


            • Колеги, аре стига с .... мерене за тази година!!
              Наздраве и за много години!!!

              Коментар


              • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение





                ". Въпросът е да си гледаме националният интерес, а в случаят той е транзитните такси в размер на 2 милиарда лева. И че можехме по-добре да продадем геостратегическото положение на страната, не да вадим от джоба 3 милиарда лева за чужди нужди. Да вземат пример нашите от Ердоган, само заради съгласието за "Турски поток" и изнуди Путин за доста добро намаление на цената на газа.
                Абе ритат ни и двата ата и доста магарета -това виждам аз и няма изгледи , за появата на държавник , който да стори нещо по въпроса .

                Коментар


                • Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                  На пръв поглед заобикалят всички бъдещи членове на ЕС, някой си е написал отлично домашното.
                  Само така изглежда. Турско-руските отнoшения тепърва ще се усложняват..
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                    От: Газопроводи

                    За този газ се съревновават два метода: газопровода EastMed и втечняване на газа. Да видим какво ще победи, възможно е и паралелно двете.
                    EastMed напредва https://econ.bg/%D0%9D%D0%B0%D1%83%D...578_at.10.html
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от Фред Преглед на мнение
                      За този "Балкански поток" например непрекъснато ни изнудваше, че ще го пусне през Гърция и нашите безропотно се съгласяваха с условията му.
                      А, изнудват, подаваха им топката, че да имат и това оправдание за пред материала. Тоя филм го гледахме и с южен паток - тогава плашиха, че като ние не искаме ще мине през Румъния.

                      Life is good... on a dirt bike!

                      Коментар


                      • Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
                        А, изнудват, подаваха им топката, че да имат и това оправдание за пред материала. Тоя филм го гледахме и с южен паток - тогава плашиха, че като ние не искаме ще мине през Румъния.
                        Има го и този елемент. В онова смъмряне от Путин колко бавно вървял "Балкански поток" доста театър усешах, за нашите реалности доста бързо става.

                        Коментар


                        • https://www.capital.bg/biznes/energe...urski_i_niama/
                          Защо "Балкански поток" всъщност е "Турски" и няма нищо общо с Газовия хъб "Балкан"

                          От няколко месеца ББ прави доста упорит опит да скрие от обществото, че т.н. "Балкански поток" е с единствената цел да служи като продължение на "Турски поток". В линковете които досега съм дал ясно се вижда от допълнителните статии, че навсякъде го наричат именно "Продължението на "Турски поток" в България".

                          Целта е ясна, да се избяга от евентуалните американски санкции, насочени към всички които участват в строежа на "Турски поток". И да се скрие, че ние фактически се явяваме съучастник в геополитическите игри на Путин. Имам усещането, че някой ден ще си платим за това. Иначе опита е примитивен и ми напомня за упоритото наричане с "роми" на циганите. От което те не станаха по-малко цигани.

                          Коментар


                          • https://www.mediapool.bg/degiziraniy...ews301736.html
                            Дегизираният "Турски поток"

                            Безсмислените опити за представяне на Балканския поток като откъснато,
                            различно нещо от "Турски поток" са рожба на правните екипи работещи за
                            "Газпром", които съветват както "Северен", така и "Турски" поток. Тези
                            експерти също така предоставят правни съвети и на българското
                            правителство как да избегне регулирането на проекта от страна на
                            Европейската комисия. "Иновацията" се състои в това да се представи
                            проекта като невинно разширяване на националната газопреносна система,
                            което подлежи на одобрение от страна на българския регулатор – Комисията
                            по енергийно и водно регулиране.

                            Доколкото трасетата на "Турски поток" включват две държави членки на
                            Европейския съюз и природният газ, който преминава през него влияе върху
                            газовия пазар в целия регион, регулирането на проекта от страна на
                            Европейската комисия е неотменимо и неизбежно.

                            Опитът от страна на правителството на страна членка на ЕС да избегне
                            европейската регулация за проект, който оказва силно влияние върху
                            европейски газов пазар, е пряко нарушение не само на общите правила на
                            пазара, но и на анти-монополното законодателство.

                            В допълнение Европейският съд изрично постанови по дело, което Полша
                            заведе срещу ЕК по казуса газопровода "Опал", решение, с което принуди
                            "Газпром" да намали от 90% на 50% ползването на капацитета на този
                            транзитен газопровод. Това означава, че раздадените от "Булгартрансгаз"
                            капацитети на "Газпром" за "Турски поток" през България са в
                            противоречия с вече установена съдебна практика, т.е. че експлоатацията
                            на Турски или Балкански поток през България при нива на блокирани
                            капацитети е невъзможно.
                            Мисля, че "варианта Опал", т.е. за Газпром само 50% от капацитета на "Борисов поток" никак не е изключен. Сега от ЕС и Америка просто чакат Баце и Путин да налапат докрай кукичката и след това ще дръпнат въдицата. Може и като аргумент и средство за натиск в разни пазарлъци. Очевидно е, че ББ напълно смачка Теменужка Петрова и тя стана негова безгласна маша. Впрочем паметта ми нещо изневерява, тя не си ли подаде преди време оставката в опит да се измъкне? Няма начин да не разбира в каква каша се забърка, понамирисва на прокурор вече.

                            Но все пак има изход, 50% от капацитета за Газпром и 50% за други изгочници /американски втечнен газ, от Азърбайджан, нещичко от Румъния и т.н./. Все едно доста газопроводи останаха полусухи с този втечнен газ така че няма да сме сами. Накратко пригответе пуканките но не бързайте, шоуто ще се позабави

                            Коментар


                            • https://www.dnevnik.bg/politika/2020...n_i_erdogan_v/
                              Борисов е поканен на среща с Путин и Ердоган в Истанбул за откриването на "Турски поток"

                              На среща с турския президент Реджеп Ердоган и руския държавен глава Владимир Путин е поканен на 8 януари премиерът Бойко Борисов. Разговорът ще е в Истанбул и ще е на тема газовите доставки за България през газопровода "Турски поток" и строежа на трасето на българския участък от него, наречен "Балкански поток", информира вестник "24 часа". Българският министър-председател е поканен за откриването на "Турски поток" от президента Ердоган.

                              Има такава покана, но тя все още не е потвърдена от българска страна, казаха за "Дневник" от пресцентъра на Министерския съвет и уточниха, че за датата 8 януари е потвърдена само срещата на Борисов със зам.-държавния секретар на САЩ Дейвид Хил в България.
                              Труден е животът на Баце, както по-горе отбелязаха межзу два ата които се ритат и още няколко магарета които правят същото на наш гръб, доста копита се стоварват върху задника. Коя среща ли ще избере? На фона на санкциите които се стовариха върху изпълнителите на "Северен поток" ми се струва, че Баце ще предпочете да не афишира толкова ясно връзката си с "Турски поток". Но и те какъв номер му извъртяха само, Баце толкова се старае да поизлъже света, че няма нищо общо с "Турски поток" а те директно го канят за откриването му.

                              И някакъв постоянен експерт по енергийните въпроси щяло да има в американското посолство тук, съвсем му затягат примката на Баце. А до края на мандата оше години време.... дали пак няма да се измъкне с предсрочни ибори?

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X