Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Между другото , само да попитам, че май съм изпуснАл нещо : Газопроводът , наречен "Турски поток" има ли вече "зелена светлина" за строителство на наша територия ?
    В смисъл официален договор нещо , изпълнител/и и т.н.
    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

    Коментар


    • От: Газопроводи

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      Между другото , само да попитам, че май съм изпуснАл нещо : Газопроводът , наречен "Турски поток" има ли вече "зелена светлина" за строителство на наша територия ?
      В смисъл официален договор нещо , изпълнител/и и т.н.
      "Потенциален идеен проект" как ти звучи?

      Коментар


      • От: Газопроводи

        За гръцкия интерконектор:
        При отварянето на ценовите оферти вчера стана ясно, че гръцката J&P Avax предлага 144.8 млн. евро, а единственият друг допуснат кандидат - обединението между "Джи Пи груп", ГБС и италианската Bonatti, е поискало 229.7 млн. евро - много над прогнозния бюджет от 145 млн. евро.
        за 183-километровата тръба от Стара Загора до Комотини.Само тръбите са 58.2 млн. евро.
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          "Потенциален идеен проект" как ти звучи?
          Звучи ми като "нихуя" . Ама що тогава се копае вече за компресорните станции и респ. кой дава парите за това ?!

          Опс ! Намерих информация!
          Само проучване на трасето било.
          Последно редактирано от Vlado_Ts; 24-04-19, 11:50.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
            Звучи ми като "нихуя" . Ама що тогава се копае вече за компресорните станции и респ. кой дава парите за това ?!

            Опс ! Намерих информация!
            Само проучване на трасето било.
            Мисля , че и така ще остане след изборите в Украйна.

            Коментар


            • От: Газопроводи

              За първи път яну.фев.2019 Турция купува повече течен, отколкото тръбноруски газ
              Обема им за руския е паднал до десетгодишен минимум. прилича на извиване по азиатски, предвид съдебните им дела с Газпром
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Газопроводи

                https://www.kommersant.ru/doc/3968882
                «Газпром» Турции не по карману
                Экспортные поставки в страну упали наполовину

                «Газпром» продолжает ускоренными темпами терять рынок Турции. В первом квартале экспорт газа в страну упал на 43%, до уровня 2010 года, а Турция впервые с 2006 года утратила статус второго по величине покупателя российского газа, пропустив вперед Италию. Хотя спрос на газ в стране в целом падает из-за рецессии, ослабления лиры и теплой погоды, именно «Газпром» в наибольшей степени теряет позиции на рынке из-за высокой цены, пока Турция наращивает поставки из Азербайджана и закупки сжиженного газа.
                Типично по руски, строи се нещо за което се знае че няма да се използва. Например олимпийски стадиони. Но отдавна е известно, че Путин строи за да има какво да се краде, не че е необходимо. Така че нищо ново.

                А впрочем със стремително падащите си цени втечнения газ се очертава да бъде революция подобна на шистовата. Т.е. отначало никой не вярва, че в това има бъдеще, монополистите държат високи цените на традиционният нефт и с тези монополни свръх високи печаби направиха интересни за инвеститорите разработването на алтернативни технологии. След което появилата се шистова конкуренция рязко и безвъзвратно снижи цените и печалбите на традиционният и монополен преди нефт до нормалните им нива.

                Същото се повтаря сега с LNG. И да напомня, че предвидливо пуснахме специална тема за LNG, явно има бъдеще за нея

                Но истинският ужас го чака Газпром когато рано или късно отношенията с Иран бъдат регулирани. Да напомня, че Иран има най-големите запаси от природен газ в света. И е достатъчно да се погледне географията.

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Логично е Турция да намалява консумацията - в момента турците не са цъфнали и вързали...
                  А за ужаса Абе то хубаво, ама това, че Иран има запаси не означава, че Русия няма... Да, може да стане по-добре за нас като клиенти с появата на нов играч, но това не значи, че някой от производителите ще загуби - газта е продукт, който ще се ползва още доста десетилетия/векове...
                  LNG - ами супер. Ама руснаците съвсем не спят и на този пазар. То май и американците купуваха някоя друга партия от тях, за да я продадат на 'спазващите санкции европейци'

                  А за шистовият газ - един познат руснак - отиде да види майка си на село в Украина и точно вчера ми показваше по вайбъра каква им е водата. Наблизо правят опити да вадят шистов газ. Водата след 5 минути прави мазен слой в чашата...
                  Та явно не са само приказки, че добивът на шистов газ може да е добре за корпорациите, но доста зле за местните хора...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                    Логично е Турция да намалява консумацията - в момента турците не са цъфнали и вързали........
                    Да логично е, но основната причина не е което казваш, а демонстрация на работещи алтернативи. (пък в момента текът преговори за цени)
                    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                    Суперспам - спама на суперите

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      газта е продукт, който ще се ползва още доста десетилетия/векове...
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:end-of-fossil-fuels-graph.jpg
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:5814179

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                        [ATTACH=CONFIG]988337[/ATTACH]
                        Абе някои си спомняме прогнозите, че нефта ще стигне максимум до 2010г.... Ама технологиите и за добива се развиват, и още караме колите на бензин и нафта...
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от Asteri Преглед на мнение
                          [ATTACH=CONFIG]988337[/ATTACH]
                          Това са понятия от 1980-те.

                          Днес газът е на път да подмине въглищата. Само да има технологии.

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Ама технологиите и за добива се развиват, и още караме колите на бензин и нафта...
                            Технологиите са изкушение демонско и измама жидомасонска! Ей го, шистовият добив, освен чепали водата, я и ...омазнява...
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                              Абе някои си спомняме прогнозите, че нефта ще стигне максимум до 2010г.... Ама технологиите и за добива се развиват, и още караме колите на бензин и нафта...
                              Аз пък помня подобни прогнози за 2000г.
                              Както и, че компютрите ще се сгрухат тогаз.

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                                Абе някои си спомняме прогнозите, че нефта ще стигне максимум до 2010г.... Ама технологиите и за добива се развиват, и още караме колите на бензин и нафта...
                                А пък някой помним прогнозите, че ако цената на нефта падне под 80 долара за барел световната икономика ще рухне!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X