Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Газопроводи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Газопроводи

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Е да де? Същото е, само че по заобиколен начин - и сиурно дава по-добри резултати, но изисква много по-добра организация от страна на предполагаемия купувач. В математиката се нарича неустойчиво решение
    Има и още един проблем конкретно в този случай - непредвидимото поведението на продавача. Когато не си сигурен в кой момент може да се окаже, че е решил да спре доставката без никакво предупреждение, защото има проблем с някой от съседите през които преминава доставката например.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • От: Газопроводи

      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
      Има и още един проблем конкретно в този случай - непредвидимото поведението на продавача. Когато не си сигурен в кой момент може да се окаже, че е решил да спре доставката без никакво предупреждение, защото има проблем с някой от съседите през които преминава доставката например.
      Стават и такива работи.

      Поради което първо малко диверсификация и стягане и чак после блъфиране.

      Коментар


      • От: Газопроводи

        Гледам пак тръгнали сказки за невероятно изгодния ни Южен поток, само за протокола
        Сумата, на която е подписан договорът е 3.8 млрд. евро без ДДС
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • От: Газопроводи

          Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
          Поинтересувай се, с точност 5% не е трудна за намиране.

          38лв./мвтч на колко го конвертираш в 1000куб.м.?
          Би трябвало да е х10-12 за да се получи цена на 1000куб.м...

          Относно продавачът - досега колко пъти е спирал доставката без предупреждение? Ако се сещаш предходната криза не бе по вина на руснаците - те си казаха, че спират да подават газ към вътрешния пазар на Украина заради отклоняване на количества (до изчистване на дължимите суми), а ще подават само количествата към нас и западна Европа... Ама украинците май не им хареса идеята... Та затова преминаха на търговски принцип - вместо да имат разсрочено плащане, вече се наложи да плащат авансово - тарикати, какво да се прави. Пък сега откакто се контролира газопровода от американците, ще видят (и ние покрай тях от нея тръба) транзит на газ през крив макарон...
          За Южен поток - както всяка бизнес идея - зависи повече от условията, и как ще се реализира, отколкото от качеството на идеята...
          Като качество - според мен бе много добре да имаме директна връзка с доставчик. Като реализация на Ю.Поток (поне според нещата, обявени в медиите), за мен бе крайно неизгоден за България - т.е. нашите политици не трябваше да гледат (само) портфейла си, а трябваше да договорят изгодни за нас условия...
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: Газопроводи

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Поинтересувай се, с точност 5% не е трудна за намиране.

            38лв./мвтч на колко го конвертираш в 1000куб.м.?


            Ето някакъв конвертор:

            https://www.calculat.org/bg/%D0%B5%D...%B0%D0%B7.html

            Коментар


            • От: Газопроводи

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Би трябвало да е х10-12 за да се получи цена на 1000куб.м.......
              Демек 35лв./мвтч ~ 400лв/1000куб.м е цената на гърците , което е по-ниско от 248usd
              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
              Суперспам - спама на суперите

              Коментар


              • От: Газопроводи

                Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                Би трябвало да е х10-12 за да се получи цена на 1000куб.м...

                Относно продавачът - досега колко пъти е спирал доставката без предупреждение? Ако се сещаш предходната криза не бе по вина на руснаците - те си казаха, че спират да подават газ към вътрешния пазар на Украина заради отклоняване на количества (до изчистване на дължимите суми), а ще подават само количествата към нас и западна Европа... Ама украинците май не им хареса идеята... Та затова преминаха на търговски принцип - вместо да имат разсрочено плащане, вече се наложи да плащат авансово - тарикати, какво да се прави. Пък сега откакто се контролира газопровода от американците, ще видят (и ние покрай тях от нея тръба) транзит на газ през крив макарон...
                За Южен поток - както всяка бизнес идея - зависи повече от условията, и как ще се реализира, отколкото от качеството на идеята...
                Като качество - според мен бе много добре да имаме директна връзка с доставчик. Като реализация на Ю.Поток (поне според нещата, обявени в медиите), за мен бе крайно неизгоден за България - т.е. нашите политици не трябваше да гледат (само) портфейла си, а трябваше да договорят изгодни за нас условия...
                Какво пееха руснаците, всички знаем. Ама знаем и какво украинците. Истината - също така добре знаем - се придържа към средата. Но друго, все така добре известно ни, е че едните от тези, като кажат: "Добър ден", е добре да се поглежда къде е слънцето...
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Газопроводи

                  Аз пък лично, поздравявам руснаците с ограничаването на консумацията на газ в моето домакинство, да ме цакат с кофти газ на висока цена, няма да я бъде! Това е моето микроскопично противодействие на наложеното иго.
                  Човек никога не знае: какво печели, когато губи и какво губи , когато печели.

                  Коментар


                  • От: Газопроводи

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Демек 35лв./мвтч ~ 400лв/1000куб.м е цената на гърците , което е по-ниско от 248usd
                    По забавното е, че дори газта не е гръцка, даже и от Гърция не идва. Това си е същата руска газ която минава през Бг за Гърция. Това се нарича виртуална диверсификация - количествата вместо да ги плащаме на руснаците ги плащаме на гърците - а количеството е смешно - но става за медиите и замазване на очите

                    Коментар


                    • От: Газопроводи

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Но друго, все така добре известно ни, е че едните от тези, като кажат: "Добър ден", е добре да се поглежда къде е слънцето...
                      Работил съм и с украинци и с руснаци... Навярно за слънцето визираш украйнците, така, че в случая съм по-склонен да вярвам на версията на руснаците... Особено имайки предвид големият вербален/медиен натиск на Запада в подкрепа на Украйна, но липсата на ефективни юридически действия..
                      И отново (по диалога с Ясен) - навярно най би ни било изгодно ако се достигне до общоевропейски договор - Европа да излиза на газовия (ресурсният) пазар като един клиент - тогава вероятно постигнатите цени биха били минимални, включително при диалог с Русия.. Щото малко или много - западняците не обичат да губят пари. И противостоянието им с Русия е само ако не им бърка сериозно в джоба - новооткритият немски завод на Мерцедес в Русия за стотици милиони долари е доказателство за това...
                      Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                      Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                      Коментар


                      • От: Газопроводи

                        И руснаците, и украинците, бидейки доскоро в една държава и исторически ту заедно, ту отделно, са почти една школа по спазването на уговорки.

                        А новооткритият завод на Мерцедес, дето здравите сили се кълнат в него, не знаем какво е. Може да се управлява като продължение на санкциите. Ще си проличи по това след колко време ще бъде закрит.

                        Коментар


                        • От: Газопроводи

                          Първоначално публикуван от biol Преглед на мнение
                          По забавното е, че дори газта не е гръцка, даже и от Гърция не идва. Това си е същата руска газ която минава през Бг за Гърция. Това се нарича виртуална диверсификация - количествата вместо да ги плащаме на руснаците ги плащаме на гърците - а количеството е смешно - но става за медиите и замазване на очите
                          Това не е сигурно, защото гърците вече имат действащ течногазов терминал.
                          Но пък който си е надробил недоверие в доставките, да си сърба супата (собствената му газ да я продават по-скъпо на клиентите му)
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Газопроводи

                            В цялата история за мен продължава да е непонятно сляпото поддържане на Украйна от страна на ЕС. Това няма никакъв смисъл. В организационно отношение тия се намират на нивото, на което бяхме ние около средата на 90-те.
                            Да припомня само, че на последните президентски избори там, основните кандидати бяха "Шоколадовият крал", "Газовата принцеса" и някакъв комедиен актьор, всъщност подставено лице на някакъв друг местен олигарх. Спечели актьора.
                            Това е все едно у нас борбата за президент да е между Златев, Прокопиев и Ицо Хазарта.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Газопроводи

                              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                              В цялата история за мен продължава да е непонятно сляпото поддържане на Украйна от страна на ЕС. Това няма никакъв смисъл. В организационно отношение тия се намират на нивото, на което бяхме ние около средата на 90-те.
                              Ако не бяха поддържали нас през 90-те, сега щяхме да сме каквото си бяхме през 90-те.

                              Коментар


                              • От: Газопроводи

                                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                                В организационно отношение тия се намират на нивото, на което бяхме ние около средата на 90-те.
                                Е, след като допреди няколко години бяха под крилото на Матушка къде да са - на връу ли... Точно там са където е логично да са.
                                Life is good... on a dirt bike!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X