Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от dimich87 Преглед на мнение
    Няма как да влезе, защото на всякъде е администрация, а двора ми е зад тях. Там където се влиза с кола, няма място за сондаж. Вече съм на 5 метра.
    Мисля си за нещо като кофа, с два ножа като свредел. И няколко завъртания и да вадя пръста. Знам че ще е много бавно.
    Мога да ти дам координати на фирма, занимава се с труднодостъпни места, имат малки машини и влизат навсякъде. Работят в цяла България.
    Ford Maverick II 2.3 XLT
    Ford Mondeo MK5

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
      Мога да ти дам координати на фирма, занимава се с труднодостъпни места, имат малки машини и влизат навсякъде. Работят в цяла България.
      И аз ги искам тези координати, ако може. При мене може да влезе кола с височина до 2,6 м.
      На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
      "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        При мене проблема е че имам асмалък с височина 2м и пътеките са едната 1,2м широка, а другата е 0,9м широка. Иначе е равно и с камион може да се влезе на около 15-20м от мястото, където съм започнал да копя. Вече съм на 7м дълбочина. Нивото на реката предполагам че ще е максимум на 10м дълбочина. Така че предвиждам да сондирам до 15м. По-надолу не мисля да слизам и да се мъча. С тази технология мисля да проверя дали ще има вода. От там ще търся варианти за разширяване на сондажа. Дзамбата ми е 80мм широка.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Понеже са ми интересни сондажите ,гледах доста клипчета и имам въпрос:
          Ако се дупчи с помощта на вода, как после се разбира дали се е стигнало до водоносен слой? Предполагам че трябва да се изсмуче водата необходима за сондирането и да се разбере дали навлиза " прясна". Ако пък сондажа е по-дълбок от 10 метра с каква помпа се изсмуква мръсната вода?
          Sent from my Nokia s fenerche

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            При достигане до водоносен слой, водата в сондажа започва да намалява защото се "увлича" от търсената вода. Целият процес на сондирането е доста ... калничък ... Първоначалното почистване на сондажа след поставянето на тръбите често се прави с въздух под налягане.

            Мир, наше познание и практика имеют системную природу. Мы мыслим. Необходимо согласование системности и мышления. Mышление обеспечивается образованием. Следовательно и оно должно быть системным!

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Здравейте! Миналата година успях да си направя сондаж както и глупостта да го затръбя с канализационни тръби. След около година ползване дебита започна да намалява много и реших че помпата е издала багажа, понеже водата е много финни песъчинки. Извадих помпата и се оказа че не е износена. Вероятно сондажа се е засипал. Сега вадя скапаните тръби и мисля да сложа сондажни 125мм. Въпроса ми е може ли филтърната тръба да я увия с гео текстил и върху него да сложа мрежа от финна просечена ламарина от неръждавейка? Какво да ползвам за "филц"?
              Последно редактирано от gali_km; 16-07-17, 10:16.
              Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Aз използвах мозайка, най-едрата, която намерих. А като вадиш старите тръби, филцът нали пада долу и ще го затрупа?

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Вадя тръбите начупени заедно с филца
                  Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Незнам с какво ги вадиш , най-добре е ако имаш възможност да пуснеш наново всредела и после да си сложиш тръбите и филца
                    088455338две
                    "Е нищо не пали като японските, палят като те видят да вадиш ключа от джоба"
                    Джамбазов 2010г..

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Да точно това правя. То една работа нее я ли направиш няколко пъти.....
                      Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от gali_km Преглед на мнение
                        Здравейте! Миналата година успях да си направя сондаж както и глупостта да го затръбя с канализационни тръби
                        А в какво се изразява разликата? Ако започне обрушаване, тръбите оказват ли влияние?
                        Питам, защото и аз ще правя сондаж. Водата е на 18 метра (надявам се).

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Оранжевите се смачкаха. И се наложи да пускам 3 инчова помпа. И моята беше на 18 . Ама се оказа на 2х18.
                          Последно редактирано от gali_km; 17-07-17, 19:57. Причина: Допълване
                          Киа Соренто, MB A140 (Поне не съм пеша)

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Един познат има пресъхнал от няколко години кладенец в двора си . Мислеше да го засипва ама е грехота толкова труд е хвърлен да се изкопае и иззида . Има ли някакъв начин водата да се върне ?
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Един познат има пресъхнал от няколко години кладенец в двора си . Мислеше да го засипва ама е грехота толкова труд е хвърлен да се изкопае и иззида . Има ли някакъв начин водата да се върне ?
                              Има:
                              1. Промяна на климата която да промени баланса на водите в района
                              2. Тектонични промени (земетресение) което да промени режима на подземните води
                              3. Копаене още някой метър надолу

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                На вилата, кладенеца е копан преди 35години, в началото е имало вода 2/3/5 години. Преди 15 години е докопан още 2/3м в скалата, отново сух (са 1 месец я събере 2 кофи я не). Преди 10 години когато прекарахме вода, на следващата година водния стълб в кладенеца стана 2м. Дълбок е 15м, като последните 2м е скала и е шороко доло около 2 метра и нещо.
                                Така че всичко е късмет.

                                Не го засипвайте, една ламарина и го затворете на нивото на земят. Може след време да дойде вода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X