Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    На 6,3 м сме.
    А влага живителна?

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      А влага живителна?
      Моя кладенец на село е 18 метра как са го копали и зидали на времето нямам представа . На Вакарел беше 10 метра . Та кога ще се появи влагата живителна един господ знае .
      Последно редактирано от sek.1; 28-09-16, 05:34.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Редуват се пясъчник и мергел. Пясъчника е влажен, но струйка няма още.
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
          . Та кога ще се появи влагата живителна един господ знае .
          И човекът с багетите.

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Хора с багети минаха поне трима-четирима. Доста точки и "жилки" се припокриват. На дълбочина е ясно, че не е ясно.
            Копаем по указанията на последния. Каза 10м. Вика сега като го почнете, април някъде трябва да сте готови. Това преди месец. Ние сме на 6,85 сега.
            Надяваме се да излезе нещо преди началото на дъждовния сезон, щото после е много относително дали ще има вода лятото.
            Започвам да мисля да покривам изкопа с нещо, в случай че завали. Отводнителни вади е ясно, че ще изкопаем.
            Теренът е с лек наклон.
            Your conscience is all you can take to your grave.

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              И човекът с багетите.
              Човека с багетите знае колкото и аз Преди няколко години един братовчед на жената търси вода и си викна един специалист от БАН . Човека си дошъл с една баничарка апаратура опасал цялото място с някакви кабели и датчици и след няколко часа му начертал 4 - 5 точки където има вода като на едното място му казал че между 27 и 30 метра има голям воден джоб . Човека там извъртя сонда и на точните метри има каквото му е казал специалиста . Сега си има вода колкото иска .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Съгласен!


                ...Макар че, за учен с една баничарка апаратура "между 27 и 30м" някакси...
                Your conscience is all you can take to your grave.

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                  Съгласен!


                  ...Макар че, за учен с една баничарка апаратура "между 27 и 30м" някакси...
                  При сондирането 3 метра са нищо .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Отново съгласен.
                    Your conscience is all you can take to your grave.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Човека с багетите знае колкото и аз Преди няколко години един братовчед на жената търси вода и си викна един специалист от БАН . Човека си дошъл с една баничарка апаратура опасал цялото място с някакви кабели и датчици и след няколко часа му начертал 4 - 5 точки където има вода като на едното място му казал че между 27 и 30 метра има голям воден джоб . Човека там извъртя сонда и на точните метри има каквото му е казал специалиста . Сега си има вода колкото иска .
                      Странно..... Каква е тая апаратура?До 27-30 м "вижда" ?

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                        Странно..... Каква е тая апаратура?До 27-30 м "вижда" ?
                        Нямам представа не съм бил там .Човека го чакаха доста време щото работел някъде из сръбско но това което е казал се припокри на 100% . В района на около само неговия сондаж има на практика неограничен дебит . Помпата и 24 часа да я оставиш включена водата не спира . С природата се оказа по лесно да се пребори от колкото с ЧЕЗ . Трета година чака от някъде да дойдат 2 стълба и да му пуснат ток .
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          С багетите се "вижда" прекрасно, лично съм се убедил с моите ръце. Не знаех, че го мога, докато не изкривих два медни тела - кръстосват се със страшна сила над подпочвена вода. Само че не знам как да разчитам знаците и как да определям подробностите. Мен не ме и интересува повече, нямам повече интереси в тази област. Но въпросът е, че и много от тия, дето обикалят по дворовете и гледат умно в багетите, и те не знаят как да четат знаците.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                            Странно..... Каква е тая апаратура?До 27-30 м "вижда" ?
                            Най-вероятно електрокаротаж, съдя по изречението "опаса земята с кабели". Забиват се електроди в земята, подава се напрежение и според протичащият ток се разбира какво има не само между тях но и по-надолу.Това е понеже различните скали имат различна проводимост, особено пък водата. Понякога се работи и с т.н. "метод на естествените потенциали", т.е. усилва се и се измерва природно съществуващият ел.потенциал.

                            Традиционно тези методи се прилагат при сондажните изследвания но напоследък се наблюдава засилен интерес при изследвания от повърхността. Например от иманярите Дори веднъж пътувах с един такъв който ми разказа, че е карал специален курс по геофизични изследвания с такава насоченост и има сертификат. Забравих вече курса от МГУ ли беше или частен, но както ми разправяше програмата доста сериозен беше и очевидно разработен от професионалист геофизик. Впрочем геофизиката е силно математизирана наука, особено последно време с навлизане на компютрите.

                            И последно малко интересно за четене. За повече питайте геофизиците, мисля че си имахме такъв във форума.

                            http://geohydroconsult.com/?page_id=22

                            Геофизичните методи се използуват широко и за търсене на подземни води, което спествява трудоемките сондажни работи, осигурява бързина и дава възможност да се получи практически непрекъсната информация за разглеждания район. Апаратурата, с която разполагаме, позволява да се прилага комплекс от геофизични методи:
                            1. Вертикално електрическо сондиране (ВЕС) (класически вариант по привидното съпротивление);
                            2. Сеизмично профилиране по метода на пречупените вълни (МПВ) с ударно възбуждане на сеизмичните вълни;
                            3. Електропрофилиране (симетрично с един или едновременно с няколко разноса на захранващата линия, комбинирано, диполно);
                            4. Метод на естествени потенциали (ПС);
                            5. Каротаж (по ?пр и по естествена радиоактивност);
                            6. Електромагнитни методи.


                            https://www.academia.edu/10281320/АР...ОФИЗИКА

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              С багетите се справяме и аз и баща ми. По-засукана и несигурна е методиката на определянето на приблизителната дълбочина. Това с "маршируването" имам предвид. Защото ако в кръстосването на багетите има някаква логика, то в тази процедура поне аз не виждам, освен да се касае за някакви биополета. Не съм пробвал.
                              Доверихме се на последния, защото е селски на майка ми, а и самия той се занимава с копаене на кладенци.
                              Ще видим...
                              Your conscience is all you can take to your grave.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Здравейте,
                                Макар и днес регистрирала се,Ви пиша с една молба за съвет. Може ли да ми препоръчате някой или насочите към човек, който би бил склонен и има техника, да изкопае няколко метра- предполагам от 2 до 5м още за кладенец ( с багер е изкопано вече около 2/2 с дълбочина 3м ).Очаква се да няма камъни,само глина и пясък,ако това има значение. Вторият ми въпрос е дали и какво може да се направи със съществуващ вече кладенец. Дълбочината му е 14,5м,с пръстени Ф 800 вътрешен диаметър.До колкото разбрахме ( викахме човек да го чисти),основата е върху пясък и водата извира отдолу.Проблема е,че не задържа вода.В момента за 24 часа изкарваме 15-20 литра.Четейки тази тема,стигам до извода,че трябва да се продължи надолу,до твърд глинест слой. Мислех си и за един тъп вариант- нещо като промиване на кладенеца ( вкарване на чиста вода и изкарване с помпа.От чисто любопитство пробвахме с мъжа ми- с една помпа вкарвахме чиста вода,а с другата изкарвахме вода с много пясък,но ни свърши наличната вода ( около 400-500 литра). Извинявам се за дългият пост,благодаря за отделеното време и се надявам да получа съвети и предложения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X