Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Какво те спира.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
      Какво те спира.
      Да не би като е малко разстоянието да няма достатъчно охлаждане на мотора и дали не пречи на дебита...

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Моите биба също са с масло и се охлаждат от водата .Когато свалят водният стълб вървят на извори---това което влиза на момента и не греят.

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Пичове здравейте и от мен.Отдавна не съм писал, но то нямаше и с какво да се похвали човек, освен че валя два месеца ...Събота и неделя беше сухо и си пробвах новата кофа. Цялата машинка скача, подхвърля се като магаре и направо спира като захапе по голяма камъчка. Голям инат са тези камъни бре, леко съм се отчаял - и в двата двора ( моя и на съкооператора ми по сондаж ) камъните започват на 6.1 метра. Направихме дворовете на решето, но едно и също навсякъде......... Ето няколко снимки на кофичката.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0024A.jpg
Прегледи:1
Размер:124.1 КБ
ID:5595330Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0023A.jpg
Прегледи:1
Размер:132.9 КБ
ID:5595331Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0022A.jpg
Прегледи:1
Размер:138.1 КБ
ID:5595332Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG0021A.jpg
Прегледи:1
Размер:78.2 КБ
ID:5595333

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Направи си една борна да работиш по периферията а не по целия забои и анкирай машината в земята но това не е всичко......следва...следва абе козата си иска пръч.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01072012.jpg
Прегледи:1
Размер:219.3 КБ
ID:5595551

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Здравейте извинявам се че не е тук мястото но искам да попитам нещо което е сварзано с сонди. И така купих си платформа на сонда УРБ 3АМ но без камион и нямам документи за нея някой знае ли ако я сложа на някой камион и искам да я регистрирам като автосонда дали ще искат документи за происход на платформата или нещо такова Благодаря предварително

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от niksan4eto_90 Преглед на мнение
                Здравейте извинявам се че не е тук мястото но искам да попитам нещо което е сварзано с сонди. И така купих си платформа на сонда УРБ 3АМ но без камион и нямам документи за нея някой знае ли ако я сложа на някой камион и искам да я регистрирам като автосонда дали ще искат документи за происход на платформата или нещо такова Благодаря предварително
                Имам автомобила който търсиш.
                878161634

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
                  Здравейте отново, много благодаря за мненията, елате на гости и ще почерпя!
                  За 2-я вариант: доколкото си спомням колегата има специална машинка (снимана е някъде в темата, доста по-назад, верижно е, изглежда като свредел) с която ще разпробие старата пвц тръба, усуквайки я около себе си и измъквайки я навън (поне така си го представям). Не знам дали се спуска до дъното на сондажа или ще започне от сплесканата част, а и като не разбирам не съм се сетила да питам. Тук разпробиването е механизирано, и искаше над 1000 лв. за 9-10м. доколкото помня. Почвата е песъклива (района с.Цалапица, гр.Стамболийски, с.Куртово Конаре, с.Ново село) и предположението за сплескването (на ок. 5м. дълбочина, не се знае колко е сплескания участък и няма как да разберем) е заради тънката тръба и не добре дренирано около нея. В същото време трябва да решим и на колко метра да е "новия" сондаж, понеже е паднало нивото от няколко години и сигурно още ще пада. А както казах не искаме да дупчим на ново място, извън направената вече шахта, защото ще останем без градинка.
                  За 1-я вариант с металната тръба човекът каза, че с по-голям диаметър няма как да набият, понеже ще е на ръка и предполагам заради казаното от Фред... Тук ми искат около 400лв. Обаче доколкото схванах гаранция-Франция...
                  Та, май ще ни е по-евтино да поливаме от чешмата, колкото и да е грехота, особено пък ако тази година е все такова времето.
                  Бях се зарекъл да не влизам тук ама. .... . Да оставим новоизлюпените тарикати със сонди, дето говорят високопарно глупости и накрая дават за гаранция франция. Добре, че спомена мястото. Имаш ли представа какво се случваше в този район преди 30-тина години. Чувала ли си за "геотехнологичния добив на уран". В единия сондаж се напомпва киселина която разрушава връзките на ураносъдържащте частици, мобилизира ги и от друг сондаж се изпомпват и в резултат на други процеси се добива уран. Извлекаемостта беше около 30 %. Останалите материали си стоят там и чакат няой да си направи кладенец и да ги изкара от там в двора си. Ненапразно е забранено със закон правенето на кладенци в такива райони. Тази технология се прилагаше главно в пловдивско.
                  Съветвам те да отидеш в Пловдивската басейнова дирекция и да кажеш какво мислиш да правиш. Там имат информация за тези "зони за .... ". И ако ти кажат да не си павиш кладенец - послушай ги. Е, и там има тарикати от друг характер но ..... . Аз работя в подобна институция. И професията ми е такава. Всеки ден си говоря сам като върша идиотщините, които ме карат да върша, но като чета тук какво са написали идиотите новоизлюпени сондьори, се успокоявам - нашите идиотщини са по-малки. И май правилно законът(въпреки стотиците си несъвършенства) реже тая паплач.
                  Ако имаш чешма - ползвай си нея. И остави грехотата. Някогашните ВиК-та бяха поектирани (и осъществени) да водоснабдяват 10 милионна България. В момента повечето от тях работят на 50% от проектния си капацитет. Времето дето се "поливаше нощно време от чешмата" щото беше забранено, отдавна мина. Щото поколението "залудо работи залудо не стой" отдавна го няма. Отдавна не е забранено поливането от чешмата. Ако някой ти каже обратното - е мошенник дето иска да те измуфти.
                  Впрочем знам за бисери и в тази област - един "началник" на местния ВиК клон в едно село започнал да събира такси от хората за кладенците по дворовете им. Позовавал се на закона за водите (тъкмо беше излязал). Доста "банкети" в кръчмата направил докато се усетят.
                  Последно редактирано от bogilloff; 04-09-14, 22:56.
                  ОФБ ДБ X22SE
                  Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от slavchovt Преглед на мнение
                    Немога да бъда съгласен че дебита зависи от дълбочината а не от диаметъра.Помисли малко;преминаваш през водният пласт и сондираш във водоупор примерно 15м на ф113 или сондираш във водоупор на ф850мм 2м.Дебита на пласта е един единственно това че ще събираш повече вода черпиш и пак си на същия дебит.При нас има помпи с напор 50м на 1цол 5400л на час---цена 275лв производител Италия диаметър ф75мм без поплавък монофазна 750вата.
                    Не дебита, а понижението създавано от помпата работеща с такъв дебит зависи както от диаметъра, така и от дълбочината и не точно а от мощността на пласта но и от коефициента на филтрация и от коефициента на водоотдаване и донякъде от пористостта.
                    Като чета написаното тук си мисля, че се опитвате наново да откриете америка ама качени на салове, направени от 20 литрови пластмасови бидони. Божеий докъде я докара България. Щом младото поколение пише такива идиотщини краят ни е сигурен. Ами има все още тук там останали учебници бе, момчета. Намерете ги и ги прочетете. Ако въобще можете да четете.
                    Не отричам възможността ви да пишете. Но да четете не можете.
                    Последно редактирано от bogilloff; 04-09-14, 23:18.
                    ОФБ ДБ X22SE
                    Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Не искам да откривам Америка нито да чета останали учебници а да открия този дето прайййй водата тогава те ще бъдат безсмисленни.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        И така, дойде време да "дупчим". Нуждите са ни от около 5л. сек.
                        Предполагаемата дълбочина е 150 метра. Наоколо сериозен дебит до 120 метра няма. С по-голямата дълбочина би трябвало да си осигурим по-безпроблемно ползване. Вилна зона на 12 км. от Варна. Препоръки за избор на технология, диаметър и изпълнител биха били от огромна полза.
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Доста сериозни изисквания за дебита отгоре на това наоколо вода няма. В този район най-добрите са ГПП-Варна, те преди сондираха за нефт но с "демокрацията" се захванаха и с хидрогеоложкото сондиране защото там са повече клиентите. Поговорете с тях и направо ги попитайте сондирали ли са в този район, ако е излизала вода повече подробности и т.н.

                          http://www.gppvarna.com/
                          http://www.gppvarna.com/portfolio.html

                          Би могъл да попиташ и НИКТ Дриллинг, макар че основният им офис е в Пазарджик имат офис и във Варна

                          http://nikt-drilling.com/
                          Последно редактирано от Фред; 07-09-14, 00:11.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            [QUOTE=Фред;2583206]Доста сериозни изисквания за дебита отгоре на това наоколо вода няма. [QUOTE]
                            Дебита е смятан да захрани около 500 домакинства. Преди две години на около 2 км. за новата бензиностанция на Лу..йл. изградиха сондаж с този дебит. Естествено помолихме да го ползваме с всички плащания по изграждането и последващата експлоатация ама отговора бе нещо от рода на: "Да го дух..." Е, вероятно ще ги бойкотираме та поне малко да го дух.. и те. Ама що така!
                            Иначе водицата си излезе на 120 и изпълнителя го приключи на 150 за да си стане грамотна работа. Решили сме, да се съобразяваме с предложенията и изискванията на професионалистите в бранша, и да поемем риска. Наясно сме, че си е работа на късмет но няма накъде.
                            Благодаря на Фред за информацията!
                            GPS системи https://www.easytracking.bg/
                            Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              [QUOTE=D.Dimitrov;2583234][QUOTE=Фред;2583206]Доста сериозни изисквания за дебита отгоре на това наоколо вода няма.
                              Дебита е смятан да захрани около 500 домакинства.
                              В такъв случай направо отивайте при ГПП-Варна, там са сериозни хора. Няма да се учудя ако сондажа за Лукойл те са го правили, питайте за всеки случай и тях.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Първоначално публикуван от hlapetoss Преглед на мнение
                                Пичове здравейте и от мен.Отдавна не съм писал, но то нямаше и с какво да се похвали човек, освен че валя два месеца ...Събота и неделя беше сухо и си пробвах новата кофа. Цялата машинка скача, подхвърля се като магаре и направо спира като захапе по голяма камъчка. Голям инат са тези камъни бре, леко съм се отчаял - и в двата двора ( моя и на съкооператора ми по сондаж ) камъните започват на 6.1 метра. Направихме дворовете на решето, но едно и също навсякъде......... Ето няколко снимки на кофичката.[ATTACH=CONFIG]720682[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]720683[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]720684[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]720685[/ATTACH]
                                Ето моят вариант.Работи без проблеми,но иска и натиск, поне 200кг.за малка сонда.Короната е нова и работи със скорост около сантиметър на минута в плътен камък.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02367.jpg
Прегледи:3
Размер:218.7 КБ
ID:5609888Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC02364.jpg
Прегледи:3
Размер:133.7 КБ
ID:5609889

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X