Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    колега имам сондаж с дълбочина 24м. и незадоволителен дебит. може би трябва да отбележа че, е в мергел и изкопаването му ми струваше една камара пари,нерви и скандал с жената. Сега ми се изка да го продълбоча с няколко метра но да пропусна онези 100 лева на метър, така че, живо се интересувам от "откраднатата" идея за сонда
    Предварително благодаря.

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Първоначално публикуван от ivo_dunavci Преглед на мнение
      Аз съм отДунавци-видинско. Преди "кризата" се занимавах със сондажи и термопомпени агрегати, но сега в този район хората нямат пари за хляб, камоли за друго. Относно сондажите: Ако водата е на 7 метра, набиваш с чука тръба 1,5 цола и решаваш проблема. Но ако е на 28-30 метра /както е при мен/ идва ред на автосондите, или казано направо на онези 100 лева на метър и повече. Това ме накара да си направя сонда, която работи на монофазен ток /1 ел. мотор/ и се обслужва от 1 човек. Разглабям я и я превозвам с Джетата. При първият сондаж имах проблем с промивката до чакъла /всеки заинтересован знае че водата е в чакъла/ но сега и този проблем съм решил. Идеята за сондата съм "откраднал" от този форум, така че ако има заинтересовани, ще публикувам снимки и ще помогна на всеки мераклия с каквото мога. Относно мътната вода: Сондаж се тегли 6-7 часа без прекъсване. Ако спре се изчаква 0,5 до 1час и се пуска отново. Другият проблем може да е не промит сондаж, и обсадната тръба не е в чакъла.
      Имам сондаж 24м. с недостатачен дебит. Така че,ми се иска да го продълбоча с няколко метра, като пропусна ония 100лв на метър . Много ще съм благодарен ако споделиш "откраднатата " идея за монофазна сонда.
      Предварително благодаря.

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Търся фирма за изкопаване на кладенец в района на Железница, Софийско. Моля координати на лични, благодаря предварително.


        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
          На дълбочината на която можеш да поставиш синтетична обсадна колона - обикновено обсадната и експлотационната колона са едно и също нещо. т.е. нещо като 100-120 м сух сондаж за PVC PN16 (смачкващо налягане 16 бара).

          Казвам сух - защото е важен диференциала на налягането - т.е. ако в обсадната колона има вода - нейното налягане компенсира пластовото и сметките се променят. Определящ тогава става спада на налягане през филтърната част и налягането, което помпата създава при работа.

          За кондуктора - да - обикновено е стоманен...
          Всъщност не е толкова важно за читателите на тая тема това защото навлизаме в спец. терминология , която е точна винаги .
          Кондуктора винаги е стоманен всъщност се води "кондукторна осадна колона" .
          Обсадната тръба трябва да е метална понеже сондажния лост се удря и търка в нея ,тя обсажда някакъв пласт : нестабилен или кавернозен ,или водоотдаващ , или се поставя с цел да заглуши пласт ,и отсорта със цел да се продължи сондажа с по-малки рисково от обсадения пласт . Винаги се цементира. Повечето читатели сигурно не ги интересуват тия детайли -те сондьорите не се интересуват камо ли .

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Дали има някой,от района близък до епицентъра на земетресеието,който да има някъква промяна в сондаж,или кладенец?
            В смисъл прекъсване на сондаж,промяна в дебита ,или нещо подобно?

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Здравей Иво . От Видин съм и бих си поговорил с теб на темата -сондажи. казвам се Асен Асенов и тел.-0896613730

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Първоначално публикуван от монио Преглед на мнение
                Обсадната тръба трябва да е метална понеже сондажния лост се удря и търка в нея ,тя обсажда някакъв пласт : нестабилен или кавернозен ,или водоотдаващ , или се поставя с цел да заглуши пласт ,и отсорта със цел да се продължи сондажа с по-малки рисково от обсадения пласт .
                Не си прав обаче...
                Сондирането през обсадна колона заради нестабилността на отворения сондаж си е частен случай (при теб е практика щото ти е такава технологията), и мога да ти преведа пример за сондаж при който се използва временна обсадна колона от ПВЦ при сондиране малко над 500м дълбочина...

                А едно интересно отклонение - в Русия и Украйна се използва технология на инсталиране на обсадна колона в газови сондажи на секции (за да го правят с малки сонди) - изобщо решения разни...

                Коментар


                • От: Кладенци и сондажи

                  Здравей,
                  можели и на мен телефона на тези хора, става въпрос за с.Гургулят.
                  Предварително благодаря.
                  Поздрави
                  Първоначално публикуван от Стария Преглед на мнение
                  Не вярвай на багетите.Напиши кое е селото в Сливнишко.И ше ти дам телефони на хора които ше ти вземат много по малко.Ти ше си говориш с тях.Поздрави

                  Коментар


                  • От: Кладенци и сондажи

                    Здравейте налага ми се да правя сондаж за кладенец мисля да е около 10м в двора няма възможност да влезе камион за момента имам няколко оферти но цената им обезсмисля начинанието,ако може да ме свържете с човек който работи на нормални цени или да ме ориентирате как върви цената за изкопаване за да мога да се пазаря. Става дума за Банкя
                    Предварително благодаря за мненията

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Вече не вярвам и на скенери---6м след техните прогнози и то в мергел и нищо. Започнаха да си променят мненията обаче и на някой не издържат нервите---тези които дават парите.Утре идват пак да се убедят защото не вярват по телефона.Според мене не се доверявай на никого--божа работа.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        http://vbox7.com/play:9fdfa8c441

                        http://vbox7.com/play:8f68c73a40

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Добре де, какво си снимал!
                          Освен кибици друго не видях!
                          А такива и при нас има...Даже наште са по-добри в занаята, и акъл дават.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Това е част от гимнастиката им .Накараха ме да си изключа телефона защото им смущавал апаратурата.Смисълът на това което съм качил е в това че идват втори път да прогнозират и интересното е че скенера показва същото място като първият път на 9м е водата а аз копах до 18м 8 от които в мергел на ф500 постижение за мен и няма никой .Е това е Баце.

                            Коментар


                            • От: Кладенци и сондажи

                              Прясно.
                              Работим си в един двор - водоснабдителен сондаж в безводен район.
                              Правим проучвателен сондаж 100м, хилави пясъци до 15м, след това някакви на 50, 70 и т.н.
                              Минава местен шаман и казва - а, тука няма, мръднете 18м в ляво, там е реката.
                              Поръчителя казва - ми да видим.
                              Мръднахме, видяхме - стара речна тераса с обли колкото яйце камъни, сондаж 20м няма свършване на водата.
                              Ходи ми разправяй после.
                              Уловката - конкретния шаман не взима пари, прави добрини. Може и това да е...

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Обясних на един господин за този сондаж и за тези хора със скенера а той ми каза че това било ВЕС--вертикално електронно сондиране а не скенер.Та сигурно ти за това ми говориш.Това разпознавало земните пластове но не и за вода.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 5 потребители онлайн. 0 потребители и 5 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X