Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кладенци и сондажи

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кладенци и сондажи

    Здравейте,
    Търся човек занимиващ се със сондажи в района на Видин. Искам да се посъветвам с него и, ако всичко е наред бих го ангажирал да даправим сондаж или геран /това ще се уточни допълнително/ в едно село на 15 км. от града. Ако някой работи в района на моста и може да помогне - да се обади. За контакти на ЛС, че е възможно да пропусна в темата...

    Коментар


    • От: Кладенци и сондажи

      Здравейте и от мен!
      Също както на някои съфорумци ми се налага да правя сондаж - мястото е Банкя. Почвата е основно глина. Правили сме проучване и уж има някаква вода на 30-35 метра. Търся някой да направи сондажа - по възможност с мобилна сонда, тъй като голям камион ще е почти невъзможно да влезе в двора. Ако някой тук има интерес за пробиването или може да ме насочи към свестни хора, да пише! Благодаря!

      Коментар


      • От: Кладенци и сондажи

        Ами за 35 метра ще трябва да е Автосонда,така че по-добре осигури достъп за камион!
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • От: Кладенци и сондажи

          Първоначално публикуван от themask Преглед на мнение
          Здравейте и от мен!
          Също както на някои съфорумци ми се налага да правя сондаж - мястото е Банкя. Почвата е основно глина. Правили сме проучване и уж има някаква вода на 30-35 метра. Търся някой да направи сондажа - по възможност с мобилна сонда, тъй като голям камион ще е почти невъзможно да влезе в двора. Ако някой тук има интерес за пробиването или може да ме насочи към свестни хора, да пише! Благодаря!
          Нещо от този род машина ти трябва.
          До Ф-350мм. отвор на сондажа и 100м. на дълбочина на сондиране. (изпробвано е до 100м. Ф-220мм.)Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0300.jpg
Прегледи:1
Размер:133.0 КБ
ID:5360019Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0302.jpg
Прегледи:1
Размер:74.0 КБ
ID:5360020Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Снимка0311.jpg
Прегледи:1
Размер:89.3 КБ
ID:5360021Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM_0144.jpg
Прегледи:2
Размер:112.3 КБ
ID:5360022Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CAM_0145.jpg
Прегледи:2
Размер:150.6 КБ
ID:5360023
          878161634

          Коментар


          • От: Кладенци и сондажи

            Първоначално публикуван от NIKT DRILLING Преглед на мнение
            Нещо от този род машина ти трябва.
            До Ф-350мм. отвор на сондажа и 100м. на дълбочина на сондиране. (изпробвано е до 100м. Ф-220мм.)[ATTACH=CONFIG]434575[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]434576[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]434577[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]434578[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]434579[/ATTACH]
            Аа...с тоя малкия верижен пустиняк ще стане....с промивка е!
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • От: Кладенци и сондажи

              Първоначално публикуван от goro1955 Преглед на мнение
              По повод на колегата freego,че търси човек който да му покаже точното място където той ще може да си направи сондаж и съответно в него действително да има и вода,а не само сондаж в Мало Бучино,реших да напиша тези няколко реда. Аз се замислих и реших да му напиша един SMS,че се занимавам точно с този вид дейност и ходя в цялата страна и ако все още се интересува от тази услуга,може да ме потърси за да се разберем.След малко той ми звънна,поговорихме си и се уточнихме да се чуем през другата седмица и ще отида да видя дали има вода в парцела му и къде е точно тя за да се направи сондаж!
              Но в интерес на истината човека се оказа абсолютно не сириозен, но да е жив и здрав-на мен вода не ми трябва!

              Коментар


              • От: Кладенци и сондажи

                Благодаря за отговорите! Предполагам след сондирането ще можете да направите оценка на дебита (ако има такъв)?
                И още един въпрос - някой от тук пишещите занимава ли се с цялостни инсталации за затворена система термопомпа (с циркулиращ флуид)? Имам предвид сондаж+полагане на съответните тръби за системата и т.н...

                Коментар


                • От: До: Кладенци и сондажи

                  До Kretos
                  Колега по неволя,
                  Преди доста време си писал във форума, че две години след
                  сондирането водата продължава да е мътна /на стр. 7 от форума за сондажи/.
                  Понеже и аз съм в подобна ситуация, би ли споделил как се справи с този проблем.
                  Моя сондаж е 30 м , като помпата се командва от електронно реле в режим
                  7 мин. работа, 1.5 часа почивка и така около 20 денонощия.
                  Ефекта е сиво-бяла вода и синкави песъчинки без признаци на избистряне.
                  Ще съм ти благодарен, а и на всеки от форума, който сподели своя опит и полезни съвети!

                  Коментар


                  • От: До: Кладенци и сондажи

                    Първоначално публикуван от lgm Преглед на мнение
                    До Kretos
                    Колега по неволя,
                    Преди доста време си писал във форума, че две години след
                    сондирането водата продължава да е мътна /на стр. 7 от форума за сондажи/.
                    Понеже и аз съм в подобна ситуация, би ли споделил как се справи с този проблем.
                    Моя сондаж е 30 м , като помпата се командва от електронно реле в режим
                    7 мин. работа, 1.5 часа почивка и така около 20 денонощия.
                    Ефекта е сиво-бяла вода и синкави песъчинки без признаци на избистряне.
                    Ще съм ти благодарен, а и на всеки от форума, който сподели своя опит и полезни съвети!
                    Ако е вибрираща помпата трудно ще избистри водата.
                    878161634

                    Коментар


                    • От: Кладенци и сондажи

                      Помпата е вибрационна, но нали идеята е първоначално докато излиза повече
                      пясък да се ползва точно такава. Освен това дебита е малък /около 50-70 л. за 1,5 часа/,
                      така, че дори малка ротационна помпа ще го дръпне за по-малко от 1-2 минути.
                      Скалата е сиво-синя, предполагам мергел и доколкото разбрах от форума не мога да
                      очаквам рязко увеличаване на дебита. В първите дни на точенето имаше момент, в който
                      водата започна да се избистря, но беше за кратко и след това пак потече мътна /това беше
                      миналото лято в най-голямата суша, така , че не е под влияние на дъждовете/.

                      Коментар


                      • От: Кладенци и сондажи

                        Аз съм отДунавци-видинско. Преди "кризата" се занимавах със сондажи и термопомпени агрегати, но сега в този район хората нямат пари за хляб, камоли за друго. Относно сондажите: Ако водата е на 7 метра, набиваш с чука тръба 1,5 цола и решаваш проблема. Но ако е на 28-30 метра /както е при мен/ идва ред на автосондите, или казано направо на онези 100 лева на метър и повече. Това ме накара да си направя сонда, която работи на монофазен ток /1 ел. мотор/ и се обслужва от 1 човек. Разглабям я и я превозвам с Джетата. При първият сондаж имах проблем с промивката до чакъла /всеки заинтересован знае че водата е в чакъла/ но сега и този проблем съм решил. Идеята за сондата съм "откраднал" от този форум, така че ако има заинтересовани, ще публикувам снимки и ще помогна на всеки мераклия с каквото мога. Относно мътната вода: Сондаж се тегли 6-7 часа без прекъсване. Ако спре се изчаква 0,5 до 1час и се пуска отново. Другият проблем може да е не промит сондаж, и обсадната тръба не е в чакъла.

                        Коментар


                        • От: Кладенци и сондажи

                          Невинаги в баластра се получават нещата.Може да си в глина--пръст и да си по-добре.Дай снимки да видиме машината но ги пращай в сондажни машини и автосонди.

                          Коментар


                          • От: Кладенци и сондажи

                            Въпрос към по-напредналите!
                            Знаете ли нещо за взривяване дъното на сондаж?
                            С каква цел се прави, при какви условия и с какви параметри?
                            Какви са ползите и какви евентуалните поразии /за самия сондаж/?
                            А сега де!

                            Коментар


                            • От: До: Кладенци и сондажи

                              Здравейте, предстоими да правя кладенец или сондаж, още не съм решил, в с. Царевци обл. Варна. Като цяло ме интересува кое е по-доброто. Според хората, които живеят там водата излиза на около 8м. Основно са с кладенци. Ако реша да правя сондаж то колко трябва да е дълбок и с какъв диаметър. Как вървят цените на метър за сондажа. Моля дайте координати на коректни хора.

                              Коментар


                              • От: Кладенци и сондажи

                                Ако водата е на тези метри и в района основно са кладенци---от тук да имат добър дебит няма смисъл да се набутваш с излишни парици.Много си ми далекичко.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X