Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
    трябва да знам
    Като го измислят , каквото и да пише в закона,разкопан от возене на дърва път се оправя само с булдозер(може и фадрома ,ама трудно).Така че каквото и да измислят е все тая.
    От написано до тука забелязвам,че се обръща пракалено внимание на проходимоста.Ако терена предлага постоянно буксуване просто няма да ти излезнат сметките.Факт е че двойното задвижване се използва по-скоро за сигурност при спускане/изкачване,друго си е като мотора държина 2/3 моста.Или да не пребускува на някое по-гадно място.Което ме навежда на мисълта че ГАЗ или ЗиЛ дето да не му изключват скоростите НЯМА.Дори на чисто нов,напънеш ли го на работа в гората почват да изключват.А ако е стръмно спирачки не помагат!
    "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
    Mark Twain
    СтоЕнчA

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      То и сега го има .Че който разваля пътя е длъжен след извозването на дървесината да го опправи но не се спазва.Но съм сигурен че скоро ще се изисква това .А относно гумите мисля че няма нищо общо с това което казваш.Гумата която прави по добро сцепление не разваля пътя но гуми като на джуганите дето бързо им се износват гумите защото площта на която лягат е малка (по точно грайфера на гумата)какво става грайфера намялява и няма сцепление а като няма сцепление има боксуване и съответно дълбаене и разваляне на пътя.Единствените гуми които през калта най малко развалят пътя това са дълбоката тракторна шарка и съответно тясната гума защото съпротивлението е по малко на нея
      Последно редактирано от MIK; 06-05-10, 17:26.

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
        То и сега го има .Че който разваля пътя е длъжен след извозването на дървесината да го опправи но не се спазва.Но съм сигурен че скоро ще се изисква това .А относно гумите мисля че няма нищо общо с това което казваш.Гумата която прави по добро сцепление не разваля пътя но гуми като на джуганите дето бързо им се износват гумите защото площта на която лягат е малка (по точно грайфера на гумата)какво става грайфера намялява и няма сцепление а като няма сцепление има боксуване и съответно дълбаене и разваляне на пътя.Единствените гуми които през калта най малко развалят пътя това са дълбоката тракторна шарка и съответно тясната гума защото съпротивлението е по малко на нея
        благодаря отново доста неща ми се изясниха за които съм ви много задължен
        Real Recognize Real

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          колега,набьрзо прочетох какво тьрсиш, и те сьветвам;аз работя камара години вав гората.единственните камиони които могат да работят безотказно/при нормална поддрьжка/това са зил 131 и урал 4320-камаз. казвам го от опит.какво ще купиш е твое решение.мога да ти кажа само ,ако решиш да е /примерно/ сканиа,поинтересуваи се предварително колко струва полуоска или раздатка.и сьответно за урал или зил.другото което е, никога , немогат западните камиони да минат там кадето мине руския.от мен толкова избора е твои..

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
            То и сега го има .Че който разваля пътя е длъжен след извозването на дървесината да го опправи но не се спазва.Но съм сигурен че скоро ще се изисква това .А относно гумите мисля че няма нищо общо с това което казваш.Гумата която прави по добро сцепление не разваля пътя но гуми като на джуганите дето бързо им се износват гумите защото площта на която лягат е малка (по точно грайфера на гумата)какво става грайфера намялява и няма сцепление а като няма сцепление има боксуване и съответно дълбаене и разваляне на пътя.Единствените гуми които през калта най малко развалят пътя това са дълбоката тракторна шарка и съответно тясната гума защото съпротивлението е по малко на нея
            Гумите за автомобилите с висока проходимост/по точно гуми за кал/ са т.нар. самопочистващи гуми. При тях грайфера е така направен, че при движение напред калта от грайфера излиза настрани докато не намери по-здраво и когато буксуват се образуват дълбоки коловози, тези гуми имат посока на въртене за да се самопочистват. Бързото износване се получава при движение по асфалт и най-вече от старост на калчука/повечето гуми са над 20 години
            За сцеплението зависи от предназначението на гумата. Гума за асфалт само на кал е кръгла 0, съответно гума за кал особено на мокър асфалт още по-голяма 0 и т.н. Универсалните гуми са компромис и от двете страни.
            Един познат сложи на ГАЗ 66 джанти и гуми от ГАЗ 53, като го видях първо му се изсмях, но после ме убеди, че е по-добре за него/кара дърва за огрев частно от гората до населено място-повече по асфалт/ падна му разхода, по лесно управление, не е толкова шумно при движение, но проходимостта не е същата. Всеки си прави личен избор с + и -, цена качество и т.н.

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
              колега,набьрзо прочетох какво тьрсиш, и те сьветвам;аз работя камара години вав гората.единственните камиони които могат да работят безотказно/при нормална поддрьжка/това са зил 131 и урал 4320-камаз. казвам го от опит.какво ще купиш е твое решение.мога да ти кажа само ,ако решиш да е /примерно/ сканиа,поинтересуваи се предварително колко струва полуоска или раздатка.и сьответно за урал или зил.другото което е, никога , немогат западните камиони да минат там кадето мине руския.от мен толкова избора е твои..
              благодаря колега, ще имам предвид това което казваш.Засега не бързам да копувам, имам няколко месеца докато стигна до сериозно търсене и първо ще видя какво предлага Българският пазар ще разпитам за резервни части и т.н.
              камази трудно се намират ми се струва тези модели например:
              Прикачени файлове
              Real Recognize Real

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                За камаза на втората снимка мога да кажа само хубави неща душата още ми е в него Свалих го от вагона чисто нов ВАРЕМ и малко повече от година го карах докато се уволних от казармата през септември 1990 година. Тогава нямаше равен нито като комфорт нито като проходимост влачил съм къква ли не потрошена военна техника през къкви ли не калища и чукари . Искарвал съм по 20 и повече часа на волана и не слизах като пребит за разлика от предишния ми ВАРЕМ ЗиЛ 131.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  За камаза на втората снимка мога да кажа само хубави неща душата още ми е в него Свалих го от вагона чисто нов ВАРЕМ и малко повече от година го карах докато се уволних от казармата през септември 1990 година. Тогава нямаше равен нито като комфорт нито като проходимост влачил съм къква ли не потрошена военна техника през къкви ли не калища и чукари . Искарвал съм по 20 и повече часа на волана и не слизах като пребит за разлика от предишния ми ВАРЕМ ЗиЛ 131.
                  и на мен страшно много ми допада, и има много як звук гледах едно клипче и много ми хареса как "пъпли" по горите ехх... от къде се запалих и аз да му се невиди.... сън не ме хваща вече....
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    Колега извинявам се за спама ноо камаз е решението за тебе.Тук с Чепеларе има много камази по дървените цехове (ние имаме 2) нямат закъсване апак са 6х4 товарим ги по 13 14 кубика трупи по много лоши пътища и няма на зад.?

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                      Колега извинявам се за спама ноо камаз е решението за тебе.Тук с Чепеларе има много камази по дървените цехове (ние имаме 2) нямат закъсване апак са 6х4 товарим ги по 13 14 кубика трупи по много лоши пътища и няма на зад.?
                      Аа 13-14 тук някой ги товарят с по 15.А пък и като се натовари и рамаркето смятаите
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        То ако става за вапрос единия камаз е товарян и 18 кубика но става вапрос за всекидневен товар + това е и с кран който тежи 3.5 тона.

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          Камаза с ремарке и кран може да качи около 23кубика дърва.Но както някой колеги казаха,на много места се плаща на курс,а не на извозен матерял,защото като се счупи машината никой не идва да даде пари за ремонта.

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            Как 22 кубика с ремарке наще камиони тия дарва ги товарят соло и има място за още.НА тази снимка сивия камаз е натоварен 18 кубика + 3 тона кран си е бая товар за камаз. Изображение019.jpg (110.6 Кб) а това е един часник кара за нас трупи със самосвал. 17 kubika na lehenq .jpg (64.1 Кб).А това е личния камион на шофиора на сивия камаз със 23 кубика дарва. DSC00001[2].jpg (201.0 Кб) За това аз смятам че камаза е най подходящ.
                            Прикачени файлове

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                              и на мен страшно много ми допада, и има много як звук гледах едно клипче и много ми хареса как "пъпли" по горите ехх... от къде се запалих и аз да му се невиди.... сън не ме хваща вече....
                              Да,като го обсъждате така и мен ме налегна носталгията по КамАЗ-а.
                              Нали не съм злопаметен,та хубавите спомени са останали,за сметка на лошите...Но все пак помня че си имаше и кусури...Голям камион е все пак–и в прекия и в преносния смисъл.Най-усложнения и луксозен руски камион за своето време и в своя клас.
                              Между другото,като гледах един от клиповете за стария Щаер,ми се видя,че схемата за превключване на скоростите е същата като на КамАЗ(аз до сега не съм я виждал в други камиони)

                              Sek,разкажи повече за триосния КамАЗ–предния мост включва ли се?
                              Имахме такъв(автоцистерна) в казармата-но беше от малкото машини,които се държаха под ключ и не съм го гледал много подробно.Иначе беше много лъскав-като нов.А за каране въобще не можехме да се доредим–само двама човека го караха и то единия само по-изключение.
                              И дали има такъв с "голямата" скоростна кутия,с бързи/бавни?

                              Иначе,gh0sts–много са високи тези камиони,трудно ще се товари,а онова Щаерче беше доста по-удобно...че и звук си имаше(щом държиш и на това).

                              Искам да питам и професионалистите от гората...Ако може напишете и за какви тонажи става въпрос,че така много зависи от дървесината, а и не съм в час с относителното и тегло...(за пясък чакъл и земя,мога да кажа)Иначе тия 18 кубика,не ми се виждат много тежки–аз съм возил 17-18 тона(мерени на електронен кантар) но с бая зор на моменти....
                              КамАЗ,Краз,Татра и подобни,не съм виждал,счупени от претоварване(чувал съм за спукани шасита и скъсани щанги,ама при над двойно и отгоре претоварване).Чупи си се и с товар и без товар,като му дойде времето...И то все неща необвързани с претоварването.(така му бЕх свикнал,че само по шума усещах кога да спра да си притегна карданите,преди да са изпаднали)
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                При нас теглото е различно ако е смърч и е по сух един кубик е около 800кг но ако е черен бор кубика е около тон.При нас често се случва спукани шасита,изкривени реактивни щанги,счупени деференцяли,скъсани кардани и т.н но като цяло е здрав камион и е с евтина подражка.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 0 потребители онлайн. 0 потребители и 0 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X