Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    Ох Ох Ох абе хора вие от Чепеларе запомнете че скоро ще свършат голите сечи и какво ще правите с тия камази и зил 131 какво приказвате.Първо погледнете из форума колко са здрави руските машини и аз имам една служебна .От нова я карам но стрелката на километража на 2500 км падна ,жилото на газта се скъса на 3000 км и ако изброявам смешните неща ме е срам а съм човек който пази и мога да кажа че чувам нещата .Ако руските машини имат качество няма проблеми , но ремонта ги съпътства постоянно .А относно гумите хайде няма да ги наричам вече със тракторна шарка а самопочистващи се по европейски

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
      Ох Ох Ох абе хора вие от Чепеларе запомнете че скоро ще свършат голите сечи и какво ще правите с тия камази и зил 131 какво приказвате.Първо погледнете из форума колко са здрави руските машини и аз имам една служебна .От нова я карам но стрелката на километража на 2500 км падна ,жилото на газта се скъса на 3000 км и ако изброявам смешните неща ме е срам а съм човек който пази и мога да кажа че чувам нещата .Ако руските машини имат качество няма проблеми , но ремонта ги съпътства постоянно .А относно гумите хайде няма да ги наричам вече със тракторна шарка а самопочистващи се по европейски
      Добре колега но тези голи сечи от коя година ще ги забранят то тва скоро да не стане след 1 век .
      И като ги забранят с какво ще се извозва с Кончето-дай дай дай не че и сега не се извозва с тях ,но само до товарителницата .Имали идеални неща в този живот?Всеки камион може да се развали .Всеки с мнението си един е за Камаза друг за Татра и така
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
        Ох Ох Ох абе хора вие от Чепеларе запомнете че скоро ще свършат голите сечи и какво ще правите с тия камази и зил 131 какво приказвате.Първо погледнете из форума колко са здрави руските машини и аз имам една служебна .От нова я карам но стрелката на километража на 2500 км падна ,жилото на газта се скъса на 3000 км и ако изброявам смешните неща ме е срам а съм човек който пази и мога да кажа че чувам нещата .Ако руските машини имат качество няма проблеми , но ремонта ги съпътства постоянно .А относно гумите хайде няма да ги наричам вече със тракторна шарка а самопочистващи се по европейски
        напълно подкрепям колегата в думите му има доста смисъл
        и все пак аз търся машина която няма да е за такива сечи( голи) ще работя сам ( с баща ми) и едвали ще правя пътища с трактори за да минавам.Камаз като варянт съм го мислил, но ако трябва да карам през лош терен??? по добре с по малък и проходим камион да напреавя малко повече курсове, вместо да затъвам, разтоварвам, и плащам на влекачи.Така мисля по въпроса и ще се радвам и на други мнения
        Real Recognize Real

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
          напълно подкрепям колегата в думите му има доста смисъл
          и все пак аз търся машина която няма да е за такива сечи( голи) ще работя сам ( с баща ми) и едвали ще правя пътища с трактори за да минавам.Камаз като варянт съм го мислил, но ако трябва да карам през лош терен??? по добре с по малък и проходим камион да напреавя малко повече курсове, вместо да затъвам, разтоварвам, и плащам на влекачи.Така мисля по въпроса и ще се радвам и на други мнения
          Ама колега вие с бащати да няма контра а (Това в кръга на шегата !)
          Че вие 2мата ще смигнете ли
          Еми колега както си прецениш не знам защо си мислиш ,че камаза затъва,но както си прецениш
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            няма проблем за майтапа..
            двама, трима ще смогнем
            не съм казвал че затъва! само си мисля че ако завали дъжд примерно и терена е тревясал и Камаза е натоварен 6х4 няма ли да му е малко трудно? и лебедка няма
            там където работите вие мисля че е доста по лесно.. имате и други машини покрай вас и си помагате.
            ако бъркам нещо ще се радвам да ме поправите
            Real Recognize Real

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              Знаеш ли при нас какви гори режат вече бедна ти е фантазията .Просто всички казват че неможе да се изрежат всичко според предвиденото в лесофонда но аз виждам с очите си че нещата не стоят така .От година на година дървесината намалява и става по тънка повярвай ми.а това значи че и сечите ще се променят

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                Знаеш ли при нас какви гори режат вече бедна ти е фантазията .Просто всички казват че неможе да се изрежат всичко според предвиденото в лесофонда но аз виждам с очите си че нещата не стоят така .От година на година дървесината намалява и става по тънка повярвай ми.а това значи че и сечите ще се променят
                Така е много са бракониерчетата в таз пуста страна.Сега идвам от риба,ем да ви кажа колко оставен матерял.Още не съм се съблякал с камуфлажа сам :Д
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                  няма проблем за майтапа..
                  двама, трима ще смогнем
                  не съм казвал че затъва! само си мисля че ако завали дъжд примерно и терена е тревясал и Камаза е натоварен 6х4 няма ли да му е малко трудно? и лебедка няма
                  там където работите вие мисля че е доста по лесно.. имате и други машини покрай вас и си помагате.
                  ако бъркам нещо ще се радвам да ме поправите
                  Да ти кажа сега мисля да ида малко по пътя на камазите ,но първо да се наям с агнешко.Пък при нас няма техника за помагане мине само верижния трактор да поуправи пътя в началото и после вече си минават без проблем,но при нас матеряла се пада да се искарва надоло на горе празни на доло товарени .Е така е сега ако да кажем единия от 4те камаза закъса другите ще му помогнат .Но те са 5 камиона 4-камаза и 1 мерцедес
                  За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                  Honda Dominator 650
                  088ЧЧ93979-->Борис
                  0878956Ч38-->Борис

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                    а? в обявата пише че е 6х6 ако ми кажеш как позна че е с два водещи моста ще си ми от голяма полза, за да се науча да ги познавам.
                    В случая обявата си е напълно коректна и sek,е сгрешил.Още на първата снимка(където се вижда камиона отпред) може да се забележи,макар и трудно,в пространството между болтовета на предното колело(в средатата на колелото) има външен фланец(с болтове) на полуоска,и то напълно аналогичен с фланците на задните полуоски.На този клип се вижда достатъчно ясно предното колело и ще ме разбереш за какво говоря(въпреки че този не е 6х6,а само 4х4–при онзи от твоята обява,предния мост е същия).
                    Между другото сега загледах клипа,и се оказа,че съм сгрешил за схемата на скоростите–не е като на КамАЗ,а е като при Шкода(разбира се и други)–разликата е само в местата на първа и задна.

                    Гледам че и "жабките" не сте обсъждали много обширно....(а обикновенните КамАЗи,са именно с такива)
                    Та жабките са едни малки ,метални подложки със специфично оформление(понякога като клинове),които се монтират под гайките на колелата(на практика,те държат джантите).Това конструктивно решение има своите предимства и недостатъци(с които не мога да се похваля,че съм напълно запознат на теория),но е факт че в Швейцария(планинска страна),голямата част от камионите са именно с такива колела.Не съм запознат,но съм чувал,че дори това било някакво законово изискване в тази страна(разбира се със съответното обоснование,което не ми е много ясно,но в общи линий се касае за подобряване на спирачните възможности и отвеждането на топлината от спирачките,с цел подобряване на безопасността,в местните планински условия).
                    Стига съм говорил за неща,които не знам!Това обаче което знам от опит с "жабките"(на КамАЗ),а и разглобяаемите джанти е следното:
                    Когато се използват "жабки",броят им и съответно,броят на "гайките"(скрепителните елементи) е до два пъти по-малък,в сравнение с обикновенните джанти.Размерът на скрепителните елементи също е малко по-малък.
                    Гайките се отвиват и стягат много по-лесно,тъй като са по-малки.
                    На КамАЗ-а се използва ключ(май беше 27) с рамо около 50-60см,пък и са само 5 на брой.
                    Интересният момент е стягането на жабките...(всички сме виждали,какво правят гумите на КамАЗ в движение)Трябва всички жабки да се стягат равномерно(и на кръст),и то без да се прекалява със въртящия момент(особено при КамАЗ-там скрепителните елементи са шпилки,но в зависимост от състоянието им,както и на гайката и на главината,може да възникне проблем).После,едно на ръка,че се стягат равномерно и по етапно,но освен това се допритягат на няколко пъти след изминаването на известно разстояние(на няколко километра,слизаш и притягаш–и има защоНо се стяга с чувство,а не душмански)Ааа да,забравих че докато се стягат първоначално,си трябва и малко бой с чукО по жабките,та да се понаместят и слегнат по-добре...Ако всичко се направи достатъчно добре,"мятането" на гумите намалява доста(и ако всичко е сравнително здраво).
                    Хубаво е,когато се свалят "жабките" да се бележат,спрямо главината(барабана) и спрямо джантата,за да се монтират на същите места,с цел по-бързо "улягане"(сработване) след монтажа.(а и така се намалява "мЕтането" на гумите)
                    Другото нещо е,предимствата на разглобяамите джанти и слагането на вътрешна гума(за недостатъците няма да казвам,че нали за в гората говорим).
                    Разглобяаемите джанти с вътрешна гума имат това предимство,че можеш да си оправиш спукана гума(но не и ако външната е сериозно срязана) и посред гората,ползвайки сравнително малко инструменти и усилия.
                    А комбинацията на обикновения КамАЗ-жабки и разглобяаеми колела(то повечето руски са с разглобяеми,ама зависи и от годината на производство...май),според мен е най-ремонтопригодната за полеви условия.Гумата се сваля за 4-5мин(докато вдигнеш на крик),разглобява се(ако всичко е нормално и знаеш как) за още 5-6мин(ако е залепнала или дава някакви други ядове може и по-дълго),после се намира причината за спукването и ако се налага се отстранява(т.е. ако все още е във външната гума).Сглобяването в обратен ред-само че,внимателно се поставя вътрешната и "колана" да няма прегъвания.Обратната процедура отнема малко повече от разглобяването и свалянето,но общо за около 30-40 минути(с помпането,което пък трябва да става внимателно–най-добре при сложено колело,но пък рядко се прави баш така...) се оправя гумата и можеш да си продължиш пътя(като спираш след няколко км,да дозтегнеш гайките–това на западните камиони с "жабки" не е толкова наложително).Резервната вътрешна гума,можеш да си я носиш и в жабката(ее,не буквално де)
                    Лично аз,съм стигал до три спукани гуми за един ден и три пъти гореописаната процедура......
                    Не е кой знае,каква философия....И е идеално решние за полеви условия.Брал съм ядове с нормалните безкамерни гуми на други товарни автомобили-голяма хамалогия е,като нямаш възможност да отидеш на гумаджия–в крайна сметка,пак караш гумата на гумаджия,но даже и "само" тая хамалогия е по-тежка от гореописаната,а има и случаи, в които сам не можеш да се справиш...
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?


                      благодарско за инфото-безценно е!
                      стигнах до извода че е по добре с вътрешна гума... правилно ли съм разбрал? на Щаера мисля че е така, и по лесно ще правя спукана гума в гората...и също така жабките в моя случай само плюсове ми носят...
                      за клипчето не мога да разбера какво ми обясняваш но като се стигне до покупка лягам долу и гледам дали има диф на предния мост, така ще съм сигурен че е 6х6
                      още веднъж благодаря на всички отзовали се да помогнат....
                      .... инфото за смяна на гумите е много добро ще се постарая да го запомня, защото ще ми е от полза...
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
                        Така е много са бракониерчетата в таз пуста страна.Сега идвам от риба,ем да ви кажа колко оставен матерял.Още не съм се съблякал с камуфлажа сам :Д
                        хвана ли нещо сериозно? и аз съм запален рибар, ама тук най близкият язовир е на 100км. и няма големи риби най големите които са излизали са 5-6кг. мрени и 4-5кг. голи шарани, а един път хванах кило распер
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          [QUOTE=MIK;1150765]Ох Ох Ох абе хора вие от Чепеларе запомнете че скоро ще свършат голите сечи и какво ще правите с тия камази.
                          КАКВА ГОЛА СЕЧ БЕ КОЛЕГА.ИЗВИНЯВАМ СЕ МНОГО НО МИНА ТОВА ВРЕМЕ ДА СЕ СЕЧЕ НА ГОЛО И АКО СТАВА ЗА ВАПРОС ТУК ПОЧТИ НА СЯКАДЕ СЕ ЗАЛЕСЯВА.НО ДА НЕ СЕ ОТКЛОНЯВАМЕ ОТ ТЕМАТА НО ЗА ТОЗИ ЩАЕР ЩЕ ИМА ЛИ ЧАСТИ.

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            Момчета, неискам да спамя, но не ви ли се струва, че е меко казано идиотско да съветвате колегата да си купи КамАЗ, или Урал, или КрАЗ? Защо не направо БелАЗ, кво му е?
                            Абе хора, вие в кой век живеете, бе? И в коя държава? Кви КрАЗове, кви динозаври, бе? Колегата да не е Мини Горубсо, или Стомана Перник? А стига, бе, кво ви става? Тук иде реч за лично ползване, а не за Байкало-Амурската магистрала . Кой ще им плаща горивото на тия съветски дъргели, а? Вие ли? И как го виждате тоя КамАЗ в гората? Това е като слон в стъкларски магазин.

                            Колега, твоят камион е Унимог, или малък Щаер, или това, дето ти пуснах със снимките. Избора е твой, главоболията също. Ти решаваш. И престанете да давате на момчето безумни съвети.

                            А, и още нещо много важно - купи си такъв камион, който да можеш един ден да продадеш без проблем, да го развържеш бързо и да му вземеш хубави пари, ако ти се наложи да продаваш, де.
                            Последно редактирано от мишоци; 08-05-10, 18:12. Причина: допълнение
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              и също така жабките в моя случай само плюсове ми носят...
                              Доста грешиш за жабките.Грешиш по простата причина че жабката превърта и трие джантата също така къса винтила.

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                                И как го виждате тоя КамАЗ в гората? Това е като слон в стъкларски магазин.
                                .
                                Колега машините с които се извършва дърводобива в България са от виетнамка нагоре защото обикновенно се плаща на кубик извозен матерял а не на курс.Камаз 6х6 си е перфектен в гората карал съм го повече от година основно по горите и полигоните и моя беше фургон автоработилница. Тук все още унимога и щаера са екзотика основно заради скъпата поддръжка.
                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение

                                Sek,разкажи повече за триосния КамАЗ–предния мост включва ли се?
                                Имахме такъв(автоцистерна) в казармата-но беше от малкото машини,които се държаха под ключ и не съм го гледал много подробно.Иначе беше много лъскав-като нов.А за каране въобще не можехме да се доредим–само двама човека го караха и то единия само по-изключение.
                                И дали има такъв с "голямата" скоростна кутия,с бързи/бавни?
                                На моя предния мост като си на бързи беше изключен и можеше да се включи принудително с копче което командваше електропневматична муфа но имахме и два такива свързочни ЗАСове които бяха около половин година по стари от моя те бяха с постоянно включен преден мост иначе като включиш демопликатора се включваше сам. На моя кутията вероятно беше от самосвал само бавни и вървеше колкото самосвалите до към 80-90 нагоре ставаше много шумен. Както писаха колегите по горе камазите са с поне 5-6 вида различни трансмисий. При нас нямаше лъскав счупен всичко се караше от войници включително и волгата на генерала така поне беше във ВВС .
                                Последно редактирано от sek.1; 08-05-10, 18:55.
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X