Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    Оня ден един така натоварен КамАз му правеха основен ремонт на Ловешкия път.Та незнам кой плаща за ремонти...Един мой приятел има такъв камион и повече от 25кубика бук трупи с 2осно ремарке не е качвал.камиона е с кран.
    Иначе КамАза 6х6 тука в базата има такъв с ППУ отгоре.И няма оплаквания от шофера.С тоя камион си направи двете къщи.от продажба на нафта.

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Да,като го обсъждате така и мен ме налегна носталгията по КамАЗ-а.
      Нали не съм злопаметен,та хубавите спомени са останали,за сметка на лошите...Но все пак помня че си имаше и кусури...Голям камион е все пак–и в прекия и в преносния смисъл.Най-усложнения и луксозен руски камион за своето време и в своя клас.
      Между другото,като гледах един от клиповете за стария Щаер,ми се видя,че схемата за превключване на скоростите е същата като на КамАЗ(аз до сега не съм я виждал в други камиони)

      Sek,разкажи повече за триосния КамАЗ–предния мост включва ли се?
      Имахме такъв(автоцистерна) в казармата-но беше от малкото машини,които се държаха под ключ и не съм го гледал много подробно.Иначе беше много лъскав-като нов.А за каране въобще не можехме да се доредим–само двама човека го караха и то единия само по-изключение.
      И дали има такъв с "голямата" скоростна кутия,с бързи/бавни?

      Иначе,gh0sts–много са високи тези камиони,трудно ще се товари,а онова Щаерче беше доста по-удобно...че и звук си имаше(щом държиш и на това).

      Искам да питам и професионалистите от гората...Ако може напишете и за какви тонажи става въпрос,че така много зависи от дървесината, а и не съм в час с относителното и тегло...(за пясък чакъл и земя,мога да кажа)Иначе тия 18 кубика,не ми се виждат много тежки–аз съм возил 17-18 тона(мерени на електронен кантар) но с бая зор на моменти....
      КамАЗ,Краз,Татра и подобни,не съм виждал,счупени от претоварване(чувал съм за спукани шасита и скъсани щанги,ама при над двойно и отгоре претоварване).Чупи си се и с товар и без товар,като му дойде времето...И то все неща необвързани с претоварването.(така му бЕх свикнал,че само по шума усещах кога да спра да си притегна карданите,преди да са изпаднали)
      Урал-бензинов при това.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
        Как 22 кубика с ремарке наще камиони тия дарва ги товарят соло и има място за още.НА тази снимка сивия камаз е натоварен 18 кубика + 3 тона кран си е бая товар за камаз. Изображение019.jpg (110.6 Кб) а това е един часник кара за нас трупи със самосвал. 17 kubika na lehenq .jpg (64.1 Кб).А това е личния камион на шофиора на сивия камаз със 23 кубика дарва. DSC00001[2].jpg (201.0 Кб) За това аз смятам че камаза е най подходящ.
        Колега с тоя товар в Осоговския балкан постоянно ще са за гресиране(нагоре с колелата) това на лош терен няма мърдане с тоя товар явно не сте возили на такъв терен
        Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          толкова натоварен камион не съм виждал досега
          иначе и аз съм навит на Щаера колега cecoa1 само неможах да разбера с 3-те моста има ли 6х6 от тази серия?но и 4х4 ще ми свърши работа като за начало, пък по нататък ще видим
          но ако ми изпада Камаз 6х6 или Урал 6х6 няма да се зачудя...

          мисля си че е по добре да започна с по малка и евтина машина, и дай боже всичко да е наред.. ще дойде и времето на една хубава голяма 6х6
          оставам зад Щаер 4х4 до момента, най ми подхожда на изискванията, и не са неоткриваеми
          Real Recognize Real

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            Колега не си мисли че тука пътищата са тава.Тия камиони по по каквито места ходят по нашия балкан са направо като скакалци.С големи товари става вапрос,и в сняг и дъжд.

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
              Колега не си мисли че тука пътищата са тава.Тия камиони по по каквито места ходят по нашия балкан са направо като скакалци.С големи товари става вапрос,и в сняг и дъжд.
              Е ние тука доматите ги ядем ноправо с колците не сме виждали ни камаз ни товарен камион не искам да спорим няма смисъл
              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                толкова натоварен камион не съм виждал досега
                иначе и аз съм навит на Щаера колега cecoa1 само неможах да разбера с 3-те моста има ли 6х6 от тази серия?но и 4х4 ще ми свърши работа като за начало, пък по нататък ще видим
                но ако ми изпада Камаз 6х6 или Урал 6х6 няма да се зачудя...

                мисля си че е по добре да започна с по малка и евтина машина, и дай боже всичко да е наред.. ще дойде и времето на една хубава голяма 6х6
                оставам зад Щаер 4х4 до момента, най ми подхожда на изискванията, и не са неоткриваеми
                има и 6х6 (предния мост е без блокаж)
                Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                  Урал-бензинов при това.
                  Не,карал съм баш бензинов Урал 375 и не са така.На Урала са като на КрАЗ–даже май кутията му е от КрАЗ.Понеже си спомням,че някъде пишеше за ботевградските Сетра–Чавдар....На Урала,и на КрАЗа схемата е като на такъв автобус-първа-ляво назад;срещу нея задна-напред;втора-средата и напред;трета-срещу втора назад;четвърта-до трета,дясно и пак назад и пета срещу четвърта,напред.

                  Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                  само неможах да разбера с 3-те моста има ли 6х6 от тази серия?но и 4х4 ще ми свърши работа като за начало, пък по нататък ще видим
                  Те повечето са 6х6.Като го обсъждахте това,мислех да се включа и да ти покажа къде се вижда полуоската(т.е. болтовете и) на твоите снимки.(с мисленето си останах–пропуснал съм)То и за жабките мислех да ти обяснявам нещо....ама сега нямам време(ставам в 03:00).
                  Следя темата и ще пиша,като остане време(сигурно утре).
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    Те повечето са 6х6.Като го обсъждахте това,мислех да се включа и да ти покажа къде се вижда полуоската(т.е. болтовете и) на твоите снимки.(с мисленето си останах–пропуснал съм)То и за жабките мислех да ти обяснявам нещо....ама сега нямам време(ставам в 03:00).
                    Следя темата и ще пиша,като остане време(сигурно утре).
                    благодарско ще чакам с нетърпение
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от druje Преглед на мнение
                      има и 6х6 (предния мост е без блокаж)
                      да разбирам че само двата задни моста се блокирват? малко съм зле с тия блокажи.....как се чключва? или е включен постоянно, не съм карал такава машина досега и се извинявам за смешните въпроси
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                        да разбирам че само двата задни моста се блокирват? малко съм зле с тия блокажи.....как се чключва? или е включен постоянно, не съм карал такава машина досега и се извинявам за смешните въпроси
                        Май се включват ръчно
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                          Оня ден един така натоварен КамАз му правеха основен ремонт на Ловешкия път.Та незнам кой плаща за ремонти...Един мой приятел има такъв камион и повече от 25кубика бук трупи с 2осно ремарке не е качвал.камиона е с кран.
                          Иначе КамАза 6х6 тука в базата има такъв с ППУ отгоре.И няма оплаквания от шофера.С тоя камион си направи двете къщи.от продажба на нафта.
                          има какво да се научи от този шофиьор
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                            Как 22 кубика с ремарке наще камиони тия дарва ги товарят соло и има място за още.НА тази снимка сивия камаз е натоварен 18 кубика + 3 тона кран си е бая товар за камаз. Изображение019.jpg (110.6 Кб) а това е един часник кара за нас трупи със самосвал. 17 kubika na lehenq .jpg (64.1 Кб).А това е личния камион на шофиора на сивия камаз със 23 кубика дарва. DSC00001[2].jpg (201.0 Кб) За това аз смятам че камаза е най подходящ.
                            Че колегааа .
                            Това за нашите камази по рило-родопския балкан е нормален курс Такаче правете си сметка.
                            А относно изказванията на някои колеги ,че не се карат камази натоварени толкова по стръмни байри,ще отида утре с единия камаз ако има място или с мерцедеса и ще снимам .
                            Такаче аз мисля ,че Камаза ще си ти е добре
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              Колега ти поне си по нашия краи и знайш за кво става въпрос ,и ако имаш път към Чепеларе драсни едно лс да се видим.

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                                Колега ти поне си по нашия краи и знайш за кво става въпрос ,и ако имаш път към Чепеларе драсни едно лс да се видим.
                                Ако излезне ,ще драсна но за сега няма
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X