Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КрАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: КрАЗ



    Неубиваема машина.

    Коментар


    • От: КрАЗ

      Сибирски, добре дошъл в "клуб КрАЗ"
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • От: КрАЗ

        Че аз съм израстнал с подобни машини.

        Коментар


        • От: КрАЗ

          Айде и новия брой с украински броневик в него:

          Steel_Rus_6.pdf


          ...и легендарния 255Б, с какъвто някой ден ще се сдобия...
          Последно редактирано от Самодържец; 23-04-13, 21:11.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • От: КрАЗ

            Това е машината ми .Бях обещал снимки по рано.Всичко по горе е написано ,нямам какво да добавя.Това е камиона.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0992[1].jpg
Прегледи:1
Размер:122.1 КБ
ID:5480789Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0993[1].jpg
Прегледи:1
Размер:153.3 КБ
ID:5480790
            тел.0879292900 Калин Костадинов

            Коментар


            • От: КрАЗ

              Има какво да добавиш - как, от къде и за колко се сдоби с него?Какъв разход ти дава на шосе и в гората, колко му товариш?Специфики при управлението му и какви ремонти се е налагало да извършиш?Снабдяването с нови гуми трудно ли е и каква е цената им?Разни такива неща.
              Доста информация има изписана тука за зиловете, уралите, газките, но за 255 и за кразовете въобще, много малко има, не са така популярни като другите.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: КрАЗ

                Взех го от приятел от Асеновград.Запазен.Работи приблизително от две години и до сега никакви проблеми.Среден разход около 50 на 100.При положение че товаря между 15 и 20 тона.Краза е удължен с около 1 метър отзад.Гуми ,зависи 500 лв втора употреба, запазени рабира се.Купих го за 16 хил.лв+1200 винетка и 1200 лв данък на година.
                Разхода е от зимата при положение че газеше в коловози с дълбочина до 1 метър. Собствено тегло 11700 кг.Голямо удоволствие е да го караш "за малко",на 5 метра пред кабината почти нямаш видимост,за тово му е необходимо повече пространство.Руснак си го е правил за тайгата,затова на мен мие голям за нашите условия.
                Последно редактирано от К.Костадинов; 10-05-13, 20:42. Причина: допълнение
                тел.0879292900 Калин Костадинов

                Коментар


                • От: КрАЗ

                  Да няма грешка в данъка. По каталог му дават 7,5 т. полезен товар х 10-12лв. прави 75-100лв.

                  Коментар


                  • От: КрАЗ

                    Няма.няма.Когато го регистрирах се оказа че когато камиона е на ресори,3 моста,без пневматика в окачването и т.н според любезните дами в община Попово данъка е толкова.Колко изненадани бяха само.Аз още повече.За толкова пари какви работи правят хората само.....!Мога да снимам талона и ако си вещ в тези работи да ми дадеш някакъв съвет.
                    тел.0879292900 Калин Костадинов

                    Коментар


                    • От: КрАЗ

                      Грешката е моя/аз попадам в групата до 12т./, но според закона за МДТ, трябва да попадаш в интервала 282-846лв. Община като Попово би трябвало да се придържа към минималното т.е. не повече от 500лв. Виж какво пише в талона като допустима максимална маса-F1.
                      Последно редактирано от TONI 1977; 10-05-13, 21:45. Причина: изтриване на цитат

                      Коментар


                      • От: КрАЗ

                        Колега, не се очудвай за данъка. За общ. Банско - Ураловият данък, заради 3те моста и ресорите - 1200лв. За справка на ЗИЛ 131 - 110лв данък.

                        Коментар


                        • От: КрАЗ

                          Първоначално публикуван от К.Костадинов Преглед на мнение
                          Взех го от приятел от Асеновград.Запазен.Работи приблизително от две години и до сега никакви проблеми.Среден разход около 50 на 100.При положение че товаря между 15 и 20 тона.Краза е удължен с около 1 метър отзад.Гуми ,зависи 500 лв втора употреба, запазени рабира се.Купих го за 16 хил.лв+1200 винетка и 1200 лв данък на година.
                          Разхода е от зимата при положение че газеше в коловози с дълбочина до 1 метър. Собствено тегло 11700 кг.Голямо удоволствие е да го караш "за малко",на 5 метра пред кабината почти нямаш видимост,за тово му е необходимо повече пространство.Руснак си го е правил за тайгата,затова на мен мие голям за нашите условия.
                          15-20 тона, а не му ли даваха 9 тона?Между другото в казармата едно време, ми бяха казали,че го товарели с до 20 тона.Аз тогава си мислех, че имат в предвид полезния товар+теглото му, общо тегло.С такъв 2-3 пъти ни извозваха до едни горски пожари и веднъж питах старшинката колко разход дава, а той ми отговори, че дава 90/100, но това явно е било с кражбите.Разход 50/100 зимата, в такива коловози и при половината курсове пълен, ми се струва съвсем приемлив за такава машина.Или може би става въпрос за 50 литра на час?И още нещо - ако не ме е хванала съвсем склерозата, му трябват 6 атмосфери въздух в спирачките.На 2.5 атмосфери може ли да потегли и ще спира ли?
                          Всеки трети е шести

                          Коментар


                          • От: КрАЗ

                            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                            15-20 тона, а не му ли даваха 9 тона?Между другото в казармата едно време, ми бяха казали,че го товарели с до 20 тона.Аз тогава си мислех, че имат в предвид полезния товар+теглото му, общо тегло.С такъв 2-3 пъти ни извозваха до едни горски пожари и веднъж питах старшинката колко разход дава, а той ми отговори, че дава 90/100, но това явно е било с кражбите.Разход 50/100 зимата, в такива коловози и при половината курсове пълен, ми се струва съвсем приемлив за такава машина.Или може би става въпрос за 50 литра на час?И още нещо - ако не ме е хванала съвсем склерозата, му трябват 6 атмосфери въздух в спирачките.На 2.5 атмосфери може ли да потегли и ще спира ли?
                            Над 4 атмосфери и си ти.
                            тел.0879292900 Калин Костадинов

                            Коментар


                            • От: КрАЗ

                              Спирачките на тези машини ако не се лъжа се управляват от налягането. Спират като се подава въздух към цилиндърчетата, които притискат челюстите към барабана. Съвременните автомобили са направени с челюсти натегнати към барабана. При спиране се спира въздуха и накладките се притискат към барабана/диска.
                              Имат направена паркинг спирачка, която без въздух са блокирани колелата, но при липса на въздух могат да се освободят, понеже са на ексцентрик (направено е с цел да се дърпа камиона без въздух и обикновенно веднъж освободени си остават така)
                              Така че би трябвало и без въздух да потегли такава стара машина, но не е препоръчително.

                              Коментар


                              • От: КрАЗ

                                Първоначално публикуван от К.Костадинов Преглед на мнение
                                Над 4 атмосфери и си ти.
                                На 2.5 атмосфери го подкарах и за малко да го вкарам в изкуственото езеро, извих някак си волана на ляво, изключих ключ масата и съм натискал педла здраво и спря.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X