Обява

Свий
Няма добавени обяви.

КрАЗ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: КрАЗ

    http://www.youtube.com/watch?v=Q3lTx...eature=related

    Коментар


    • #77
      От: КрАЗ

      Steel_Eng5.pdf
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #78
        От: КрАЗ

        От 3 дни из югоизточна България търсим РР105 на 24V и не можахме да намерим, а ни трябва за един МАз 500, толкова ли са се изгубили резервните части за тези машини?

        Все пак реле-регулаторът не е нещо, което не се сменя често?
        Най обичам да ми обясняват как няма да стане!

        Коментар


        • #79
          От: КрАЗ

          Ето един безкапотен сержант за тези, които не знаят, че има такъв модел.Екипиран с къминс дизел.

          http://www.autokraz.com.ua/pdf/tr-b12.2mex.pdf

          А ето и една игра за всички КРАЗ-маниаци:

          http://www.masoko.net/game/5482/%D0%...%B5%D1%80.html
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #80
            От: КрАЗ

            Първоначално публикуван от Танасе Преглед на мнение
            От 3 дни из югоизточна България търсим РР105 на 24V и не можахме да намерим, а ни трябва за един МАз 500, толкова ли са се изгубили резервните части за тези машини?

            Все пак реле-регулаторът не е нещо, което не се сменя често?
            Намерихте ли реле?Ако не да пускам пипалата по северозапада.
            0887284106-Митко
            http://www.youtube.com/watch?v=6Fdg05yHhKk&NR=1
            http://www.youtube.com/watch?v=wnMy5yek-ks&feature=more_related

            Коментар


            • #81
              От: КрАЗ

              Действително Краз е една удивителна машина.Може да е груба и каква ли не но при него думата назад не съществува.Е не е за магистрали но почти нищо няма какво да се счупи няма и електроника .Всичко това го твърдя от практиката от 21год.на бордови Краз250 с хиляди километри

              Коментар


              • #82
                От: КрАЗ

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:04_full.jpg
Прегледи:1
Размер:96.6 КБ
ID:5446269Натиснете снимката за да я уголемите

Име:05_full.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5446270Натиснете снимката за да я уголемите

Име:07_full.jpg
Прегледи:1
Размер:262.0 КБ
ID:5446271Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15_full.jpg
Прегледи:1
Размер:180.0 КБ
ID:5446272Натиснете снимката за да я уголемите

Име:16_full.jpg
Прегледи:1
Размер:163.5 КБ
ID:5446273 тоя червения къв е красавец
                Всеки трети е шести

                Коментар


                • #83
                  От: КрАЗ

                  Коментар


                  • #84
                    От: КрАЗ

                    Големи машини са.Утре ще снимам и моя звяр за тук.
                    тел.0879292900 Калин Костадинов

                    Коментар


                    • #85
                      От: КрАЗ

                      Освен снимките и да ни разкажеш за него и съвместния ви живот...
                      Всеки трети е шести

                      Коментар


                      • #86
                        От: КрАЗ

                        А тази снимка е от тук: http://www.offroad-bulgaria.com/show...33#post2110233 - също много интересна тема, заслужава си да я разгледате.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:003.jpg
Прегледи:1
Размер:30.3 КБ
ID:5456468

                        Как е подклекнал людоеда, но явно се е справил...
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #87
                          От: КрАЗ

                          Е ка нема се справи,това са машини на машините,за техните екстремни подвизи ,още от дете, съм слушал от баща ми -от Коми!Гледал съм ги по обекти.При нас има склад- търг с високо проходима военна техника,всеки път като мина ми се криви врата,с 3 ос Зил къде сме се качвали по Балкана ,не е за вярване,пък камо ли с такова животно ,там само габарита ще му е в "-"!
                          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                          Коментар


                          • #88
                            От: КрАЗ

                            Някой ги наричат "човекоядци" други "отмъщението на конструктора" карал съм краз има много як двигател пали леко и не се чупи лесно направен е за тежки маршрути пресечени терени гази във вода до 170см без проблем трудо се оправлява особедно 6х6 но му бях сложил хидравлик от волво помпа нш32 и основния проблем се реши За дълги преходи само със специални товари движи се бавно 55-60км по широк е от другите камиони Винаги готов за работа не му замръзва въздуха а и да има проблем можеш внимателно да се прибереш има механична ръчна Истински боец медалист но не е за всеки водач това опростени но специални камиони

                            Коментар


                            • #89
                              От: КрАЗ

                              Легендата гласи че главния конструктор хванал жена си с един шофьор и на другия ден на чертожната дъска създал такава машина че след 8 часа в нея шофьора направо да пада и въобще да не му е до жени Карал съм няколко дена бордови 6х6 в казармата влачех трейлер с багер 35 тонна Шкода на летище Толбухин и още няколко дена Краз кран . Беше лятото и в главата ми е останал спомена освен за адската жега в кабината и за ужасното скърцане на дървената рамка . Поне по три пъти на ден поливах кабината с маркуча и пак нямаше оправия . Ако трябва да работя с Краз дълги години по добре още в началото да си тегля куршума да не се мъча Много корава машина е но е кошмар за шофьора .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #90
                                От: КрАЗ

                                Предполагам, че следващите с изцяло метална кабина са по-комфортни и удобни за работа.

                                п.п. Повечето хора свързват краз с модела 255Б, който е емблематичен за марката.

                                С такъв преди много години ни извозиха да гасим едни горски пожари, шофьора ми каза че на шосе дава разход 90л на 100км път.Наложи се веднъж да извозват едни стари зилове 157-ци, релейни, дърпаха ги до някакво друго поделение, където събирали старите камиони.Старшината се върна смазан, не можеше да си прибере нормално ръцете към тялото.Каза, че се скъсал ремък на хидравликата и едвам е въртял волана, едвам го е управлявал, иначе с работеща хидравлика се управлявал относително нормално.Друго, което си спомням, ако не бъркам, е че му давали 7,5 тона полезен товар, но те ги товарели до 10-12т и нямало проблеми.
                                Последно редактирано от Самодържец; 27-02-13, 09:15.
                                Всеки трети е шести

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X